Témata
Reklama

Účinnější monolitní frézy s delší životností

Účinnost nástrojových řešení je třeba neustále zlepšovat. Týká se to i monolitních stopkových fréz, na jejichž optimalizaci neustále pracuje společnost Seco Tools. Ta nyní uvedla na trh novou řadu těchto fréz, nazvanou Jabro JSE510. Frézy jsou určeny k obrábění oceli, korozivzdorné oceli, litiny, titanu a některých typů hliníku.

Díky zvýšené tuhosti, zlepšené kontrole utváření třísek a jejich odvodu a prodloužené životnosti těchto nástrojů lze s monolitními stopkovými frézami Jabro JSE510 snížit náklady na metr obrobení na minimum a zajistit výjimečnou spolehlivost procesu v širokém spektru aplikací.

Reklama
Reklama
Reklama

Spolehlivost a všestrannost díky novému designu

Všestrannost fréz nové řady JSE510 vychází z vlastností předchozí generace. Jejich vylepšená konstrukce je určena pro náročné aplikace obrábění jak v zakázkové či kusové výrobě ve všeobecném strojírenství, tak i v leteckém, automobilovém a zdravotnickém průmyslu. Vysoké účinnosti bylo dosaženo díky všestranné karbidové třídě, pokročilému leštěnému povlaku SIRA a díky pevným a ostrým břitům. Antivibrační provedení s nepravidelnou roztečí zubů a optimalizovaná šroubovice prodlužují životnost nástroje.

Nová řada monolitních stopkových fréz Jabro JSE510. (Zdroj: Seco Tools)

Globální produktový manažer společnosti Seco Tools pro monolitní frézy Rob Mulders říká: „Nová nástrojová řada nabídne širší aplikační využití a možnost snížit skladové zásoby nástrojů, aniž by to ovlivnilo kapacitu výroby. Tyto monolitní stopkové frézy dokážou zajistit produktivní výrobu i za méně stabilních podmínek obrábění, ale také v situacích, kdy jste nuceni efektivně vyvážit produktivitu a náklady na nástroje. Díky své všestrannosti se řada JSE510 osvědčí zejména ve chvíli, kdy je třeba řešit právě růst nákladů na nástroje při stále širší škále aplikací a materiálů.“

Široký výběr nástrojů, geometrií a délek

Řada Jabro JSE510 zahrnuje 216 nástrojů ve čtyřech geometriích a dvou délkových variantách (normální LV2 a dlouhé LV3) se třemi a čtyřmi břity. Varianta JSE512 se dvěma zuby si snadno poradí s velkými třískami, jaké vznikají při šroubové interpolaci nebo při postupném zavrtávání či obrábění drážek pro klíny a pera. Verze JSE513 se třemi zuby nabízí univerzální výkonnost v šikmém zafrézování, drážkování do plna a bočním frézování. Fréza JSE514 se čtyřmi zuby se výborně hodí k bočnímu frézování a drážkování, ale také k dynamickým metodám frézování. A nástroje JSB512 s kulovou čelní geometrií nabízejí flexibilitu potřebnou pro obrábění tvarových dílů a pro další kopírovací aplikace.

Krátké video ukazuje obrábění litiny s tříbřitou stopkovou frézu Jabro JSE513. (Zdroj: Seco Tools)

Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy společnosti Seco Tools.

Související články
Přesně seřízená digitální vyvrtávací hlava snižuje množství zmetků

Digitální axiální vyvrtávací hlavy Seco Axiabore a Axiabore Plus se vyznačují velkým digitálním displejem, který umožňuje rychlé a efektivní seřízení. Eliminují tak zdlouhavé a nepřesné nastavování potřebného rozměru, které může vést ke vzniku zmetků.

Související články
Hybridní seminář o inovacích v leteckém průmyslu

Ve středu 28. září uspořádá společnost Seco Tools společně se svými partnery akci nazvanou Inspiration Through Innovation (ITI). Tento seminář je zaměřen na leteckou výrobu a bude se konat hybridní formou – akci bude možné navštívit jak osobně (koná se v anglickém Alcesteru), tak virtuálně, prostřednictvím sledování živého vysílání na internetu. Účastníci a diváci se mohou těšit na ukázky obrábění, na sérii seminářů a prezentací a také na diskuze s přednášejícími.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Efektivnější výroba díky monitoringu strojů

Aby mohl výrobce optimalizovat svoji výrobu, potřebuje měřit neproduktivní časy a analyzovat příčiny jejich vzniku. Společnost Seco Tools nabízí svým zákazníkům monitorovací systém, který potřebné údaje o činnosti strojů získá. Systém Seco Machine Monitoring uživateli na základě zaznamenávaných dat poskytne informace, které jsou důležité nejen pro řízení efektivity, ale také pro zvýšení objemu výroby a kvality výrobků.

Technologické trendy 2021 #6 Zero Trust

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. V pořadí již šestý trend se zabývá tzv. Zero Trust, tedy nulové důvěře, a to k čemukoliv. 

Snadná optimalizace nástrojů a řezných dat

Nová verze on-line aplikace Suggest od společnosti Seco Tools nabízí možnost snadno a rychle vybrat řezný nástroj vhodný pro konkrétní operaci a získat doporučené řezné parametry. Tato bezplatná aplikace je nepřetržitě k dispozici na internetových stránkách výrobce a díky ní mohou uživatelé zkrátit dobu optimalizace výrobních procesů.

Využití potenciálu kosmických aktivit v ČR

Dlouhodobý projekt „Česká cesta do vesmíru“ chce prostřednictvím kosmických aktivit a jejich dalšího rozvoje přispět k transformaci českého hospodářství na ekonomiku založenou na aktivitách s vysokou přidanou hodnotou. Vznik projektu podpořila vláda na svém posledním jednání.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit