Témata
Reklama

Oceněný design nového ovládacího panelu

Divize obráběcích strojů Brother, jež na českém a slovenském trhu zastupuje společnost Misan, získala významné mezinárodní ocenění „iF Design Award“ za novou generaci řídicího systému - uživatelského rozhraní (tj. prostředí řídicího systému + ergonomie ovládacího panelu). Tato nová generace řídicího systému má označení D00.

Eva Zajícová

Vystudovala Fakultu strojní na ČVUT v Praze, obor Výrobní inženýrství na Ústavu strojírenské technologie.
Od roku 2014 pracuje v MM Průmyslovém spektru nejprve na pozici editorky, poté odborné redaktorky a od roku 2019 na pozici vedoucí redakce. Technika je její prací i zálibou.

Divize obráběcích strojů Brother získala významné mezinárodní ocenění „iF Design Award“ za novou generaci uživatelského rozhraní řídicího systému. (Zdroj: Brother)

Uživatelské rozhraní D00 je určeno pro ovládání CNC obráběcích strojů Brother Speedio. Poprvé bylo použito v roce 1985 pod označením A00, následované B00 a C00, přičemž D00 je čtvrtou generací systému. Zaměřeno primárně na dílny na zpracování kovů je rozhraní velmi uživatelsky přívětivé, ať už je uživatel výrobním inženýrem, údržbářem nebo operátorem. Pro zlepšení použitelnosti je D00 vybaven větším dotykovým panelem. Displej 15 palců ve srovnání s 12 palci u předchozích generací je o mnoho pohodlnější.

Reklama
Reklama
Reklama

Optimalizováno pro výrobu

Intuitivní ovládání s novými aplikacemi a 15palcovým vertikálním dotykovým displejem má všechny relevantní funkce seskupeny podle svého účelu, což vede k efektivnímu provozu.
Zaměřeno primárně na dílny na zpracování kovů je rozhraní D00 pro stroje Brother Speedio velmi uživatelsky přívětivé, ať už je uživatel výrobním inženýrem, údržbářem nebo operátorem. (Zdroj: Brother)

Rychlejší porozumění umožňují vizualizace stavu výroby a provozu. To vše za účelem vyšší produktivity a efektivity práce. Nově byly přidány některé funkce, přičemž předchozí užitečné funkce zůstaly zachovány. Systém je navíc vybaven balíčkem se čtyřmi základními skupinami funkcí pro podporu nejen méně zkušených operátorů. Obsahuje také aplikace, které eliminují plýtvání ve všech procesech.

Eva Zajícová

Vystudovala Fakultu strojní na ČVUT v Praze, obor Výrobní inženýrství na Ústavu strojírenské technologie.
Od roku 2014 pracuje v MM Průmyslovém spektru nejprve na pozici editorky, poté odborné redaktorky a od roku 2019 na pozici vedoucí redakce. Technika je její prací i zálibou.

Firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Frézování o mistra ČR

Kdysi dávno jsem poprvé viděla nástup národních týmů do velké soutěže WorldSkills a absolutně mi to vyrazilo dech. Nechápala jsem a v úžasu hleděla, že ty ovace a gejzír nekontrolovaných emocí patří skutečně mladým lidem, kteří reprezentují svoji zemi a ukazují zručnost, a přitom tohle není žádné profesionální sportovní utkání, ale přehlídka odborných dovedností a řemesel! 

Ideální svěrák pro pětistranné obrábění

Společnost Schunk na trh uvádí nový přesný svěrák Kontec KSC mini, který je vybaven systémem rychlovýměnných čelistí. Díky tomu jej lze rychle a bez nástrojů přestavit. Označení mini napovídá, že jde o svěrák menších rozměrů, nicméně s velkou upínací silou.

McLaren Racing se připravuje na novou sezónu

Pro letošní rok stáj McLaren Formule 1 investovala do nových technologií. Jak se tento krok projeví ve výrobě komponent závodních monopostů se s ohledem na typ pořízeného stroje a jeho výrobce Mazak, dá celkem dobře predikovat. Jaký to však bude mít vliv na úspěšnost stáje jako takové v nadcházejícím ročníku soutěže, to je již pohledem do křišťálové koule i s ohledem na hygienická opatření v souvislosti s koronavirem.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit