Témata
Reklama

Motor s volnými písty jako výrobce proudu v elektromobilu

Motor s volnými písty je spalovací motor bez klikového hřídele. To znamená, že musí být regulována jeho velikost v závislosti na pohybu pístů, a to se týká i elektronické regulace.

Reklama
Reklama
Florian Kock pracuje od roku 2010 v DLR institutu na konceptu vozidel a na dalším vývoji generátoru s volnými písty pro elektromobily. Foto DLR.

V institutu DLR se nyní realizuje motor FKLG. Motor FKLG se skládá ze tří dílů. Spalovací díl, lineární generátor a plynové pero. V tomto FKLG motoru je možné použít různé druhy paliva vyhodnocování paliv je prováděno elektronicky pro optimální výkon. Dva písty pracují proti sobě, což ovlivňuje tichý chod motoru i s minimálními vibracemi. Nasazení motoru FKLG je velmi dobré tam, kde je zapotřebí elektromobility.

jz-

Zdroj: MM MaschinenMarkt, Das Industrie Portal


Redakčně upraveno

Reklama
Firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Ložiska s velkou únosností pro zemědělství

Společnost NSK využila své bohaté zkušenosti s výrobou ložisek pro automobilový průmysl a nabízí ložiska vhodná pro hnací ústrojí zemědělských strojů. Ložiska s velkou únosností a malým třením pomáhají výrobcům a provozovatelům zemědělských vozidel a strojů vyhovět stále přísnějším požadavkům na omezování emisí a snižování spotřeby paliva.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit