Témata
Reklama

Skladování v Siemens Elektromotory bude řízeno hlasem od KODYSu

Ve Frenštátě firma KODYS dokončuje projekt řízení skladových operací pomocí hlasového řešení s napojením na ERP systém SAP.

Zákazník si od zavedení této progresivní technologie slibuje zrychlení dodávek materiálu ze skladu materiálu do výroby elektromotorů.Technologie hlasového rozpoznání je jednou z metod automatické identifikace. Je založena na rozeznávání a digitalizaci lidského hlasu a naopak na interpretaci dat ve formě hlasu.

Využití hlasové technologie umožňuje pracovníkům skladu zvýšit rychlost práce. Pokyny pro prováděné operace – zaskladnění, vychystávání nebo přeskladnění – totiž získávají hlasově ze sluchátek. Systém jim tedy uvolní ruce i zrak, a mohou se tak koncentrovat na samotnou manipulaci se zbožím. Potvrzení o dokončené sekvenci operace pak skladník potvrzuje hlasově do mikrofonu v náhlavní sadě, která je součástí terminálu.

Hlasové terminály jsou připojeny pomocí bezdrátové sítě a veškeré získané informace jsou v reálném přenášeny do systému SAP, kde jsou k dispozici dalším uživatelům.

V rámci projektu KODYS dodal systém K.voice – hlasem řízený sklad z produktové řady řešení KODYS, speciální hlasové mobilní terminály Vocollect Talkman a softwarové práce na komunikačním rozhraní pro napojení systému K.voice na SAP zákazníka. Součástí projektu jsou i tiskárny čárového kódu Zebra pro tisk etiket a snímače Motorola. Projekt je realizován ve spolupráci se spol. Gaben, která bude zajišťovat pro zákazníka support dodaného řešení.

Zdroj: Kodys.cz

Reklama
Reklama
Reklama

Ilustrační obrázek, zdroj Kodys.cz

Reklama
Firmy
Související články
Na počátku byl nápad…

Přihlaste se do soutěže Inovační firma Zlínského kraje!

Mít nápad, to je začátek. Dostat se však díky němu na nové trhy, na špičku konkurenčního řetězce, k vyššímu zisku – to je cíl. A právě projekty, které mají tyto ambice, pravidelně oceňuje soutěž Inovační firma Zlínského kraje. Do jejího sedmého ročníku, který opět vyhlásil Zlínský kraj, je možné se přihlásit již od 31. května.

Sonda pro bezkontaktní sledování odběru energie

Výzkumníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT z telekomunikační katedry vyvinuli v rámci projektu Chytrá řešení pro Prahu sondu, která dokáže měřit spotřebu libovolného spotřebiče a na dálku ji odesílat prostřednictvím sítě internetu věcí (IoT). Inteligentní sonda v podobě krabičky se připevní na napájecí kabel a bezkontaktně indikuje aktivity spotřebičů a odběr energie. Nyní prochází poslední fází testování v terénu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit