Témata
Reklama

Společnost Schunk se po nucené dvouleté pauze opět zúčastní veletrhu Amper, který se koná ve dnech 17.-20. května na brněnském výstavišti. Firma Schunk na veletrhu představí širokou škálu svých osvědčených, ale i nových produktů. Spousta z nich bude součástí pohyblivých aplikací, kde budou k vidění přímo v akci.

V robotických aplikacích je použit jedinečný a osvědčený rychlovýměnný systém Schunk SWS, který disponuje patentovaným uzamykacím systémem. Je možné jej využít všude tam, kde je nutno rychle, přesně a bezpečně měnit jednotlivé nástroje robotu.

Reklama
Reklama

K vidění bude také nové chapadlo Adheso. Jeho nejjemnější adhezní struktura umožňuje manipulovat bez reziduí s různými objekty. Velikost, adhezní struktura a barva jsou vždy individuálně přizpůsobeny příslušné aplikaci.

Chapadlo Adheso od společnosti Schunk umožňuje díky jemné adhezní struktuře manipulovat s různými objekty, aniž by na jejich povrchu zanechalo jakékoli stopy. (Zdroj: Schunk)

Za zmínku stojí i šestiosý silově momentový senzor, který umožňuje přesně měřit zatížení až +/- 2 800 N a 120 Nm. Stačí mu minimální prostor a je vhodný především pro roboticky řízené aplikace v průmyslové výrobě, v testovacích a zkušebních aplikacích, stejně jako v chirurgii.

Tyto a mnohé další produkty firmy Schunk budou k vidění v pavilonu V, ve stánku 5.15.


Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy společnosti Schunk.

Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Uchopovací technika na MSV

Jelikož oboroví manažeři a následně konstruktéři firmy Schunk v časech pandemie nezaháleli a vyvinuli velké úsilí k realizaci nových produktů, bude se i letos na stánku firmy Schunk na co koukat.

Hannover Messe již příští týden

Od 30. května do 2. června 2022 se na hannoverském výstavišti představí 2 500 firem z přibližně 60 zemí se svými inovacemi pro firmy a energetické systémy budoucnosti. V rámci hlavního tématu Průmyslová transformace ukáží, jak mohou síťově propojené výrobní závody pracovat efektivněji a šetřit zdroje nebo jak lze udržitelně vyrábět a přenášet energii. 

Oceněný design nového ovládacího panelu

Divize obráběcích strojů Brother, jež na českém a slovenském trhu zastupuje společnost Misan, získala významné mezinárodní ocenění „iF Design Award“ za novou generaci řídicího systému - uživatelského rozhraní (tj. prostředí řídicího systému + ergonomie ovládacího panelu). Tato nová generace řídicího systému má označení D00.

Technologické trendy 2021 #3 Transformace dodavatelských řetězců

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. Pojďme se dnes zaměřit na třetí trend, který práve nyní v době pandemie koronaviru hraje jednu z klíčovích rolí a to transformace dodavatelských řetězců.

McLaren Racing se připravuje na novou sezónu

Pro letošní rok stáj McLaren Formule 1 investovala do nových technologií. Jak se tento krok projeví ve výrobě komponent závodních monopostů se s ohledem na typ pořízeného stroje a jeho výrobce Mazak, dá celkem dobře predikovat. Jaký to však bude mít vliv na úspěšnost stáje jako takové v nadcházejícím ročníku soutěže, to je již pohledem do křišťálové koule i s ohledem na hygienická opatření v souvislosti s koronavirem.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit