Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Dostupnější 3D tisk kovů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Dostupnější 3D tisk kovů

Firma Paul Horn GmbH přichází na trh s novinkami a inovacemi svých produktů v oblastech zapichování, soustružení otvorů, frézování drážek, vrtání a vystružování. Nabízí také nové možnosti aplikací, vylepšení a zvýšení produktivity výroby.

Firma Horn, kterou na českém a slovenském trhu zastupuje společnost SK Technik, rozšiřuje systém nástrojů Mini 108 o novou geometrii utvářeče třísek. Využití je vhodné zejména pro soustružení vnitřních metrických závitů v částečném i plném profilu.


Systém Mini 108 umožnuje díky nové geometrii optimální lom třísky a dosahuje vysoké spolehlivosti při soustružení závitů.

Cílený lom třísek

Nová geometrie utvářeče zabezpečuje lom třísek i u těžko obrobitelných materiálů a materiálů tvořících běžně dlouhé třísky. Tím se snižuje riziko nahromadění a ucpání otvoru třískami a také se zabraňuje tomu, aby se dlouhé třísky namotávaly kolem držáku, což podstatně zvyšuje spolehlivost procesu obrábění. Lom třísek dále usnadňuje i následnou ruční manipulaci s třískami. Systém je vhodný pro obrábění vnitřních metrických závitů od průměru M10 se stoupáním 0,5 až 1,25 mm. Břitové destičky jsou k dispozici ve variantě s částečným i s plným profilem. Pro jejich upínání se pak využívají standardní držáky systému Mini 108.

Břitové destičky typu Mini upevněné šroubem na čelní straně jsou jedním z hlavních produktů společnosti Horn. Tyto přesné nástroje se osvědčují zejména při vnitřním soustružení a zapichování. V kombinaci s tvrdokovovými držáky, které jsou odolné proti vibracím, dosahují výborných výsledků a kvality povrchu i při delším vyložení a současně poskytují vysokou spolehlivost procesu. Široká nabídka systému Mini zahrnuje různé velikosti břitových destiček pro obrábění vnitřních průměrů, stejně jako různé geometrie a substráty nebo možnost osazení břitů CBN diamantem.


Nový povlak IG35 poskytuje vysokou tvrdost a nízké hodnoty tření.

Vyšší životnost i flexibilita

Firma Horn vyvinula nový povlak IG35 pro hospodárnější obrábění ušlechtilých ocelí. Tento zaručuje vysokou tvrdost a nízké hodnoty tření. Vzhledem k vysokým nárokům při obrábění ušlechtilých ocelí není použití standardních povlaků na bázi nitridu hliníku (AlTiN) vždy hospodárné. Nasazením nejnovějších technologií se dosahuje nejen vyšších tvrdostí, ale i nižších hodnot tření povlaku. Výsledkem je, že vrstva IG35 vykazuje zřetelné výhody při obrábění ušlechtilých ocelí, snižuje riziko tvorby nárůstků a nabízí současně i delší životnost. Při početných testech dosahoval povlak IG35 ve srovnání se stávajícími povlaky dvojnásobné a v některých případech až trojnásobné životnosti. Zbarvená krycí vrstva navíc slouží k lepšímu rozpoznávání opotřebení.


Nový kazetový systém pro zapichovací destičky S64T nabízí flexibilní použití na obráběcích centrech.

Firma Horn rozšiřuje i své stávající systémy nástrojů. Pro zapichovací systém S64T nabízí nová řešení držáků nástrojů. Kromě standardních držáků se čtvercovým průřezem v různých provedeních může uživatel nyní také upnout výměnnou šestibřitou destičku v kazetách. Upínací kazety jsou k dispozici s různými šířkami sedla. Používají se zejména u systému upínání HSK a u modulárního systému 960 firmy Horn. Osvědčený systém S64T je k dispozici s různými šířkami břitů. Systém lze snadno přizpůsobit různým úlohám obrábění pomocí standardizovaných geometrií utvářečů třísek. Kromě jiných povlaků jsou tyto břitové destičky k dispozici také s novým povlakem IG35.


SK Technik

Luděk Dvořák

ludek.dvorak@sktechnik.cz

www.sktechnik.cz
 


Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: