Témata
Reklama

Hexagon představuje nový Leica Absolute Tracker ATS600 pro přímé skenování

Společnost Hexagon, přední světový výrobce a dodavatel 3D měřicích a výrobních řešení, uvedl na trh nový Leica Absolute Tracker ATS600, špičkový systém pro rychlou kontrolu velkých dílů a povrchů. Pro zprostředkování měření není nutné žádné příslušenství, jako jsou reflektory, ruční sondy nebo skenery. Je to vůbec první laser tracker na světě pro přímé skenování.

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Systém Leica Absolute Tracker ATS600 nabízí průkopnickou podobu měření pomocí přímého skenování. To je založeno na Wave Form Digitisation (digitalizace pomocí tvaru vlny laserového paprsku), technologii, kterou využívají především geoprostorové měřicí přístroje. Až nyní se vůbec poprvé podařilo její přesnost vylepšit na metrologickou úroveň.

Díky kombinaci této převratné technologie s tradičním měřením pomocí reflektoru je možné dosáhnout výrazného snížení doby zpracování během inspekce. Otevírají se tak zcela nové možnosti uplatnění ve světě metrologické kontroly kvality v oblastech, které dříve nebyly proveditelné. Jedná se o sběr a analýzu dat ve vysoké přesnosti na zcela nové úrovni.

Výhody systému ATS600 v oblasti velkoobjemových aplikací

Rozsah ATS600 se zásadně liší od jakéhokoli srovnatelného metrologického systému. Přímé skenování je garantováno až do vzdálenosti 60 metrů s přesností až na 300 mikronů. To je dosud u tak velkoobjemového bezkontaktního měřicího systému mimořádná úroveň přesnosti. Díly, které je náročné nebo nepraktické digitalizovat pomocí tradičních skenovacích nástrojů, je tak nyní možné měřit velice snadno. Systém je navíc doplněn o schopnost selektivního skenování pouze příslušné cílové oblasti měření. Není tak nutné zpracovat kompletní sken a lze poskytnout pouze data týkající se měřeného objektu.

Samotné měření snadno zvládne jeden uživatel. Cíle se snadno identifikují, a to buď na trackeru nebo v softwaru, a výsledky se doručují a zpracovávají efektivně pomocí zavedených pracovních postupů. Všechna získaná data se odesílají do softwaru rychlostí až 1 000 Hz, díky čemuž se inspekce kvality může dostat do zcela nových částí světa výroby.

Absolute Tracker ATS600 je také vhodným systémem pro automatizované instalace. S minimálním zásahem ze strany uživatele jej lze nastavit tak, aby nezávisle prováděl mnoho opakovaných měření bez nutnosti přemístění.

Systém ATS600 dále nese všechny stávající funkce Leica laser trackerů od společnosti Hexagon

Integrovaná konstrukce typu vše v jednom

Do zařízení je integrováno vše potřebné. Od možnosti bezdrátového připojení, monitorování okolního prostředí a celodenního provozu na baterie, po přehledovou kameru a ergonomickou rukojeť.

Reklama
Reklama

Certifikace IP54

Uzavřená jednotka s certifikací IEC zaručuje odolnost vůči vniknutí prachu a dalších kontaminantů. Systém tak lze použít při měření i v těch nejnáročnějších prostředích.

PowerLock

Automaticky bez zásahu uživatele obnoví přerušený laserový paprsek v širokém zorném poli trackeru.

MeteoStation

Integrovaná jednotka pro detekci okolního prostředí monitoruje podmínky včetně teploty, tlaku a vlhkosti. Změny kompenzuje a zajišťuje tak přesné měření bez ohledu na vnější vlivy.

Napájení na baterie

Nezávislý akumulátor, který je možné připojit za provozu, poskytuje rychlé a snadné nastavení bez použití kabelů a celodenní bezdrátový provoz.

Přenosnost

Jako u každého Absolute Trackeru je přenosnost naprosto klíčová. ATS600 váží necelých 15 kg a lze ho přemisťovat v jedné snadno přenosné přepravní schránky.

Měřicí dosah

Velký měřicí objem 360° o dosahu až 160 metrů (ø) s reflektorem nebo až 120 metrů (ø) s přímým skenováním.

Chytré připojení

Integrovaná funkce WiFi umožňuje jednomu uživateli ovládat přístroj pomocí jednoduchého nastavení v počítači a dále možnosti dálkového ovládání prostřednictvím přenosných počítačů, tabletů nebo chytrých telefonů.

Reklama
Související články
Hexagon uvádí na trh nový Leica Absolute Tracker AT500 pro velkoobjemové měření

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon, přední světový výrobce a dodavatel 3D měřicích systémů, uvedla na trh nový laserový tracker Leica Absolute Tracker AT500, společně s novou měřicí sondou B-Probeplus. Systémy jsou určeny zejména pro velkoobjemové měřicí aplikace. Zařízení disponuje mimořádně dlouhým dosahem měření, přináší novou úroveň konstrukce a rozšířený rozsah provozní teploty.

Společnost Hexagon představila nové měřicí rameno Absolute Arm se stupněm krytí IP54

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon, přední světový výrobce a dodavatel 3D měřicích technologií, uvedla na trh nové mobilní měřicí rameno Absolute Arm, první rameno na světě se stupněm krytí IP54. Nové rameno Absolute Arm je možné používat při provozní teplotě až do 45°C a lze s ním měřit téměř v jakémkoliv prostředí. Mezi jeho další nové funkce patří plná kompatibilita se systémem pro sledování a správu měřicích zařízení SFx Asset Management.

Kalibrace a optimalizace strojů se systémy Etalon

Systémy Etalon od divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon pro kalibraci a optimalizaci strojů poskytují systémová řešení pro přesnou a komplexní geometrickou analýzu, monitorování a zlepšování přesnosti obráběcích strojů, souřadnicových měřicích strojů nebo robotů. Díky inovativním technologiím jsou produkty Etalon efektivní, snadno použitelné a zajišťují bezkonkurenční přesnost a stabilní výrobní proces.

Související články
Hexagon opět rozšiřuje nabídku svého e-shopu

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon na základě úpěšného fungování opět rozšiřuje nabídku svého online obchodu pro nákup příslušenství měřicí techniky.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Společnost Hexagon rozšiřuje v České republice a na Slovensku svůj sortiment o kompletní nabídku příslušenství pro měření v obráběcích strojích

Společnost Hexagon Metrology s.r.o., přední specialista na měřicí technologie a efektivní využití dat ve výrobě, v České republice a na Slovensku od 1. dubna 2020 rozšířila svůj sortiment o kompletní nabídku sond a jejich příslušenství pro měření v obráběcích strojích.

Hexagon - Servisní středisko v Praze obdrželo akreditaci ISO 17025 pro kalibraci laser trackerů

Zavedené servisní středisko divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon v Praze nyní nabízí kompletní kalibraci systémů Absolute Tracker v kalibrační laboratoři nově akreditované dle ISO 17025.

Měřicí ramena Absolute Arm slaví 10 let

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon slaví desetileté výročí měřicích ramen Absolute Arm. Přesně před deseti lety byly tyto mobilní systémy uvedeny na trh. Od té doby se zařadily mezi jedny z nejpopulárnějších měřicích systémů, zejména díky své univerzálnosti a snadnému použití ve výrobním prostředí.

Automatické měření trubek s novým systémem TubeInspect

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon představila modernizovaný systém pro kontrolu trubek a drátů TubeInspect.

Hexagon: Nový plošný skener RS-SQUARED pro přenosná měřicí ramena

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon uvedla na trh plošný skener RS-SQUARED, se kterým jsou vůbec poprvé přenosná měřicí ramena vybavena technologií skenování se strukturovaným světlem.

Hexagon rozšiřuje svůj internetový obchod pro nákup příslušenství k 3D měřicím systémům

Společnost Hexagon, která letos spustila svůj internetový obchod shop.hexagonmi.com pro nákup příslušenství a doplňků k měřicím strojům, rozšířila jeho nabídku o příslušenství pro měřicí ramena řady Absolute Arm. Dále byly do e-shopu přidány modulární upínací systémy pro měření Swift-Fix.

Hexagon: Leica laser trackery, rychlé a přesné měření

Laserové měřicí systémy Leica Absolute Tracker AT960 a Leica Absolute Tracker AT403 jsou určené pro ultrapřesné měření velkých objemů. Díky své pevné konstrukci, jednoduchému provozu a mnoha funkcím představují nejvyšší standard technologií pro zajištění průmyslové kvality. Zajišťují mimořádně rychlý proces měření.

Nová řada přenosných měřicích ramen Hexagon Absolute Arm pro špičkové 3D měření

Společnost Hexagon uvedla na trh novou generaci přenosných měřicích ramen Absolute Arm. Ta je postavená na detailně promyšlené konstrukci, vytvořená na platformě pokročilých technologií a díky tomu nabízí vylepšení všech funkcí. Nová ramena Absolute Arm zajistí vysokou produktivitu měření, výraznou flexibilitu a praktičnost celého procesu měření. Generace ramen Absolute Arm je přímým nástupcem ramen značky ROMER.

Laser trackery Leica, 3D měření na nejvyšší úrovni

Mobilní měřicí systémy Leica Absolute Tracker AT960 a Leica Absolute Tracker AT403 od společnosti Hexagon jsou určené pro velkoobjemové a ultrapřesné měření. Zajišťují mimořádně rychlý proces měření. Fungují jako kompaktní uzavřené jednotky, které jsou odolné proti prachu a dalším kontaminantům. Trackery je tak možné použít i ve velmi náročních podmínkách.

Společnost Hexagon uvádí nové typy řídicích jednotek pro dodatečný upgrade souřadnicových měřicích strojů

Společnost Hexagon Manufacturing Intelligence rozšiřuje řadu řídicích jednotek RC Line určených k dovybavení souřadnicových měřicích strojů (SMS). Tyto řídicí jednotky prodlouží životnost většiny instalovaných mostových, portálových a souřadnicových strojů s horizontálními rameny, bez ohledu na jejich značku a stáří

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit