Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Hrubování a polodokončování tvarů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Hrubování a polodokončování tvarů

Japonská společnost Tungaloy představila nový produkt BallRoughNose pro efektivní a spolehlivé obrábění tvarových ploch.

Nová řada kulových fréz BallRoughNose s vyměnitelnými destičkami byla navržena s ohledem na maximální spolehlivost nástroje při hrubovacích a polodokončovacích operacích. Tu zajišťuje důmyslně navržené lůžko, jež brání uvolnění a pohybu destičky při působení řezných sil. Sofistikovaný tvar lůžka dále přispívá k vyšší přesnosti uložení destičky. Tyto vlastnosti tělesa a také samotná konstrukce robustní břitové destičky umocňují celkovou spolehlivost během 3D profilování a plungingu. I řezná hrana břitové destičky, která je tvarována do šroubovice, pomáhá zmírnit vliv velkých řezných sil a podporuje klidný řez.

Unikátní hybridní tvar destičky předurčuje její použití z jedné strany pro středové lůžko tělesa, zatímco druhá strana je použita pro obvodové lůžko. Odpadá tak nutnost nákupu dvou různých typů destiček, což ulehčuje správu zásob a snižuje skladové náklady. Tvar lůžka je navržen tak, aby nemohlo dojít k nesprávnému vložení destičky. Tělesa BallRoughNose jsou opatřena středovým kanálem pro přívod procesní kapaliny nebo stlačeného vzduchu pro efektivní odstranění třísek z místa řezu. Nedochází tak k podřezání či hromadění třísek při komplexním frézování tvarů dílů forem a zápustek. Rozměry nástrojů jsou k dispozici v průměrech 16 mm, 20 mm a 25 mm, kdy je možné vybírat ze standardního, prodlouženého či modulárního provedení.

Důmyslně navržené lůžko fréz BallRoughNose brání uvolnění a pohybu destičky při působení řezných sil.

 


Vyšší výkon při soustružení ocelí

Novou generaci materiálů T9200 pro obrábění ocelí postupně přestavuje a uvádí na trh společnost Tungaloy. Posledními typy této řady, které byly uvedeny na trh, jsou materiály T9205, T9225 a T9235. Doplňují variantu T9215, která je na trhu již od začátku roku 2019. Všechny materiály řady T9200 jsou tak vylepšenou náhradou za stávající materiály T9100.

Mimořádný výkon materiálů T9200, jež jsou opatřeny silnovrstvým CVD povlakem, je výsledkem vývoje společnosti v Japonsku. Materiály T9200 jsou navrženy tak, aby poskytovaly vynikající odolnost proti opotřebení v aplikačním rozsahu P05 až P35. Výjimečné vlastnosti nových materiálů jsou zajištěny díky aplikaci nejnovějších a inovativních technologií přípravy karbidu a jeho povlakování.

Silný, rovnoměrný a vysoce otěruvzdorný Al2O3 povlak poskytuje vysokou odolnost proti opotřebení. Velmi tvrdá keramická vrstva, která je dokonce 1,5x tvrdší než u stávajících produktů, odolnost proti opotřebení ještě zvyšuje. Aplikace exkluzivní povrchové úpravy PremiumTec společnosti Tungaloy významně přispívá k zajištění stability výkonu a umocňuje tak celkovou mimořádnost nabízených materiálů používaných pro výrobu vyměnitelných břitových destiček.

Materiály T9200 poskytují výjimečnou a stabilní životnost destiček v různých aplikacích soustružení ocelí. V kombinaci s utvářeči -TSF, -TM či dalšími tak nyní může nejnovější řada T9200 uspokojit potřeby v širším spektru aplikací s mimořádně vysokou efektivitou a produktivitou.


Tungaloy 

Michal Karkoš
 
michal.karkos@tungaloy.cz     

 

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: