Témata
Reklama

Nové šroubové kompresory a pneumatické nářadí

27. 06. 2012

Používání stlačeného vzduchu jako moderní pohonné energie nachází uplatnění téměř ve všech oborech lidské činnosti. Společnost Schneider Bohemia nabízí kompletní řešení v této oblasti.

Společnost Schneider Bohemia se zabývá celou oblastí od výroby stlačeného vzduchu (kompresory) přes úpravu vzduchu (sušičky, filtry atd.) a jeho rozvody, až po použití stlačeného vzduchu jako pracovního média (pneumatické nářadí). Ucelený přehled o sortimentu firmy přináší katalog společnosti obsahující přehlednou prezentaci produktů a množství technických informací ohledně jejich použití. K novinkám roku 2012 patří nová řada šroubových kompresorů, v oblasti pneumatického nářadí je to příklepový utahovák a úhlová bruska s dlouhým vřetenem.

Reklama
Reklama
Nový šroubový kompresor řady AM K

Šroubové kompresory řady AM K

V oblasti výroby stlačeného vzduchu přichází společnost Schneider Bohemia, spol. s r. o., s novými šroubovými kompresory řady AM K o výkonu 11, 15 a 18 kW. Jedná se o robustní, klínovým řemenem poháněné šroubové kompresory s dlouhou životností šroubovice a ložisek. Kompresory jsou řízeny novou elektronickou řídicí jednotkou s kontrolními a varovnými funkcemi. Skříň kompresoru je kvalitně zvukově izolována, čímž je zajištěna nízká hlučnost. Tlakový senzor zabraňuje rozběhu kompresoru proti tlaku. Automatická kontrola směru otáček zabraňuje poškození kompresoru při uvedení do provozu. Servis a údržba jsou velmi jednoduché díky odnímatelným bočním krytům a snadnému přístupu k filtrům. Počítadlo provozních hodin je důležité pro správné dodržování intervalů údržby. Snadno se zkontroluje také stav oleje díky průhledné trubičce, jakož i stav sacího filtru díky optickému ukazateli pro ucpaný sací filtr. Kompresory jsou dostupné jak samostatně, tak v sestavách na vzdušníku 500 l nebo s integrovanou kondenzační sušičkou podle výkonu kompresoru.

Příklepový utahovák SGS 610-1/2“

Nový příklepový utahovák je díky celokovovému tělu obzvláště robustní a díky silnému příklepu je také extrémně výkonný (600 Nm). Obsluha má možnost změnit utahovací moment a směr otáček vpravo/vlevo jednou rukou. Příjemná je také malá hmotnost a nízké vibrace. Díky odvodu vzduchu dozadu nedochází k víření prachu. Utahovák se používá pro střední až větší šroubová spojení na kolech, motorech, nápravách a karoseriích u osobních automobilů a malých dodávek.

Příklepový utahovák SGS 610-1/2“

Úhlová bruska s dlouhým vřetenem LH-WSL 100

Bruska je díky velkému pneumatickému motoru obzvláště výkonná a díky velmi nízké hmotnosti snadno ovladatelná. Snadná aretace vřetena umožňuje rychlou výměnu brusných talířů. Díky odvodu vzduchu dozadu nedochází k víření prachu. Bruska se používá k oddělování nárazníků, plechů, prahů atd. Výborně se hodí pro použití na těžko přístupných místech.

Úhlová bruska s dlouhým vřetenem LH-WSL 100

Služby

Společnost Schneider Bohemia se zabývá také komplexním řešením problematiky stlačeného vzduchu, ať už jde o plánování nových zařízení či rozšíření stávajících. K dispozici je proto tým odborných poradců, který pomůže jak po telefonu, tak i při plánování nového zařízení přímo na místě.

Martina Klesová

Schneider Bohemia
m.klesova@schneider-bohemia.cz
www.schneider-bohemia.cz

Reklama
Vydání #7,8
Kód článku: 120740
Datum: 27. 06. 2012
Rubrika: Trendy / Pneumatika
Autor:
Firmy
Související články
Modulární příprava vzduchu pro průmyslové aplikace

Stlačený vzduch je bezpečný a spolehlivý zdroj energie za předpokladu, že se správně používá a upravuje. Často je mylně pokládán za levný nebo dokonce "bezplatný" zdroj energie, avšak v místě použití má přibližně stejnou cenu jako zemní plyn. Proto je velmi důležité instalovat správné vybavení pro úpravu a regulaci přívodu vzduchu.

Přichází doba zmenšování

Stále menší jsou nejen naše mobilní telefony, počítače a všechna elektronika obecně. I výrobky pro automatizaci se viditelně zmenšují. Však také tato dvě témata spolu silně souvisejí. Výroba elektroniky je dnes tahounem automatizace. Technologie se odehrává na malém prostoru, velmi často ve formě tzv. stolních aplikací. Koncentrace do malých rozměrů se objevuje u v jiných oblastech - představte si moderní světlomet do automobilu. Jeho výroba vyžaduje značně komplikované přípravky a prostoru také není nazbyt.

Bílá kniha - zónová bezpečnost

Výrobci jsou povinni předcházet pracovním úrazům prevencí bezpečnostních rizik. Dosažení požadované úrovně bezpečnosti může být náročné, jelikož může dojít ke zvýšení složitosti a snížení produktivity. Tato bílá kniha představuje unikátní řešení zónové bezpečnosti, která snižuje složitost konstrukce redundantních pneumatických bezpečnostních okruhů a zvyšuje produktivitu stroje. Jsou zde vysvětleny výhody tohoto konceptu oproti tradičním metodám pneumatických bezpečnostních okruhů, využívajících vypouštěcí ventily a zároveň jsou zmíněny jeho přínosy jak pro výrobce strojů a zařízení (OEM), tak pro koncové uživatele.

Související články
Nové pneumatické válce dle ISO 15552

Nové pneumatické pohony Parker řady P1F s certifikací podle ISO 15552 řeší širokou škálu průmyslových aplikací pro všeobecné použití v různých provozních podmínkách. Nová série nahrazuje stávající série P1D a AZ. Válce jsou k dispozici ve velikostech pístu od 32 do 125 mm.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Pneumatika a komunikace

Jak souvisí stlačený vzduch s komunikací? Komunikace je jedním z nejpoužívanějších výrazů současnosti. Svět je plný informací, které je nutné přenášet. Jak se tento fenomén projevuje v pneumatice?

Efektivní šroubové kompresory pro náročná prostředí

Maximální efektivita, nejvyšší účinnost i výkon ve své třídě. S takovými vlastnostmi se trhu představila nová řada kompresorů GA, kterou od letošního jara nabízí společnost Atlas Copco. Nové rotační šroubové kompresory se vstřikem oleje se vyrábějí v rozsahu příkonů od 30 do 90 kW. Jsou vhodné pro ta nejnáročnější prostředí a i přes minimální provozní náklady a nízké požadavky na údržbu zajišťují majiteli dlouhou a bezproblémovou životnost.

Úsporné pneumatické válce

Požadavky zákazníků na zlepšení energetické účinnosti, zkrácení prostojů a doby montáže i na zlepšení vzhledu výrobků vedly společnost Norgren k vývoji pneumatického válce IVAC, který v porovnání s běžnými pneumatickými systémy může přispět ke snížení spotřeby energie až o 50 %.

Jak na stlačený vzduch chytře, bezpečně a úsporně

Ať se podíváme kamkoli, všude se mluví o úsporách energií, bezpečném a spolehlivém provozu a co nejvyšší produktivitě. Stlačený vzduch je cennou formou energie, to si jistě uvědomujeme všichni. Méně už ale bývá známo, že ztráty způsobené úniky běžně činí 30 až 70 %. Přitom převážná většina ztrát je způsobena chybami, nedostatky a závadami v rozvodné síti, tedy nikoliv v pohybující se části strojů a zařízení.

Malé velké změny - čidla pro pneumatické válce

Historicky prošla magnetická čidla pro snímání poloh pneumatických válců zajímavým vývojem. Jsou stále menší, výkonnější, levnější a ještě déle vydrží.

Moderní jednotky pro úpravu vzduchu

Účinná úprava vzduchu vytváří ideální provozní podmínky pro nepřetržitě pracující pneumatické pohony – válce a kyvné pohony – a zlepšuje produktivitu stroje.

Efektivní řešení i pro extrémní aplikace

Elektrické a pneumatické prvky společnosti Festo využívá více než 300 000 zákazníků na celém světě. Z širokého portfolia výrobků v následujícím článku představíme trojici komponent z oblasti pneumatických pohonů a automatizace..

Technologie pro sušení a filtraci stlačeného vzduchu

Stlačený vzduch je bezpečný a spolehlivý zdroj energie, který je široce používán v celém průmyslu. Toto médium, označované také jako čtvrtá energie, používá v některém aspektu své činnosti přibližně 90 procent všech výrobců. Na rozdíl od jiných energií je však stlačený vzduch generován na místě a jeho kvalita a cena jsou tak odpovědností uživatele. e.

Úsporná filtrace stlačeného vzduchu

Kdo potřebuje stlačený vzduch vyšší kvality, nevyhne se jeho odpovídající úpravě filtrací. Právě takové provozy mohou nyní využít nové energeticky úsporné filtry firmy Kaeser.

Olejové vývěvy pro chemické aplikace

Firma Ilmvac je výrobcem vývěv a vakuové techniky již od roku 1947. Její vývěvy pokrývají kompletní rozsah vakua od hrubého až po ultravysoké.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit