Témata
Reklama

Průmyslový vysavač na oleje a hrubé nečistoty

Při výběru vhodného průmyslového vysavače je nutné brát v potaz druh a množství vysávaného materiálu, velikost prachových zrn, ale hlavně je důležité znát také dobu používání (občas nebo nepřetržitě). Důležitým hlediskem je i maximální délka hadice (případně pevného rozvodu), požadované příslušenství a prostředí, ve kterém bude vysavač umístěn. Předním dodavatelem průmyslových vysavačů prověřených značek Lavor, Kevac a Coyncona na český trh je společnost Walmsley enterprises international, spol. s r. o.

Průmyslový vysavač se skládá ze tří základních částí. Je to sací jednotka, filtrační část a sběrná jednotka. Tyto tři části současně s výběrem materiálu, z něhož jsou vyrobeny, a designu, jsou základem pro kvalitu dobrého průmyslového vysavače. Sací jednotky rozdělujeme na jednofázové (230 V), třífázové (400 V) a na principu stlačeného vzduchu.

Reklama
Reklama

Jak a na co se průmyslový vysavač využívá?

Máme v podstatě pouze dvě možnosti. Průmyslový vysavač je možné využívat vždy jen po omezenou dobu, například pokud je třeba odsát nečistoty po ukončení svařování. V tomto případě jsou ideální průmyslové vysavače na 230 V. Druhou možností je, že bude nutné provádět odsávání v průběhu činnosti, například kontinuální odsávání při broušení podlahy. Na to jsou vhodné především vysavače na 400 V.


V tomto článku se budeme zabývat problematikou průmyslových vysavačů, které jsou schopny pracovat v prašných oblastech a odstraňovat kapalné i hrubé nečistoty. Pro časově méně náročná využití je ideální právě průmyslový vysavač na 230 V. Tyto vysavače jsou navrženy a vyrobeny tak, aby byly schopny zajistit časté zapínání a vypínání stroje.

Proč si pořídit průmyslový vysavač na oleje a hrubé nečistoty?

V každém výrobním provozu nebo při stavebních pracích vzniká denně velké množství nečistot, které musejí být uklizeny. Průmyslové vysavače jsou v takovýchto případech ideální pomocník a usnadňují bezproblémový chod skladu, dílny či montážní haly. Jednoduše a rychle totiž můžete jejich pomocí odstranit téměř veškeré nečistoty, aniž byste se museli obávat, že přístroj jakkoli poničíte. Průmyslové vysavače tohoto typu jsou díky své robustní konstrukci schopny účinně vyčistit olejové skvrny či jiné kapaliny a poradí si i s hrubými nečistotami po svařování či broušení, stejně jako s odstraněním hoblin a kovových pilin. Jinými slovy, díky takovému vysavači uklidíte vše doslova na jeden jediný tah! Tyto stroje díky své dlouhé životnosti, kvalitě zvolených materiálů a pokročilé technologii filtrace zaručují svému majiteli dlouhodobou spokojenost.

Průmyslový vysavač Coynco Smart 350 WD

Všechny výše uvedené vlastnosti má výrobek Coynco Smart 350 WD. Jedná se o speciální třímotorový vysavač s tzv. mokrým sáním pro kombinované vysávání kapalin i prachu bez nutnosti vyjímat filtr. Tento průmyslový vysavač disponuje třemi sacími motory, hladinovým spínačem a ochrannou cyklónou filtru, která plní funkci odlučovací a taktéž chrání filtr před případným zvlhnutím v průběhu odsávání kapalin. Hlavní výhodou tohoto stroje je, že při práci se obsluha vůbec nemusí starat, jestli odsává prach nebo vodu, protože vysavač lze použít pro oba účely ve stejné konfiguraci. Do zásobníku je možné vložit nerezový filtrační koš a během vysávání tak oddělit pevné částice od kapalin.

Průmyslový vysavač Coynco Smart 350 WD

Společnost Walmsley enterprises international se zabývá i centrálními vysávacími systémy pro průmysl. V této oblasti zajišťuje komplexní dodávku od analýzy přes nabídku řešení, projektovou přípravu až po realizaci díla. Prostřednictvím své divize Čisticí technika je připravena vyřešit veškeré požadavky týkající se komplexního řešení průmyslového vysávání.

Lucie Sladká

Walmsley enterprises international, umístění na MSV: pavilon V, stánek 185

lucie.sladka@automaxeurope.com

www.automaxeurope.com

Tab. Technická data vysavače Coynco Smart 350 WD
Výkon: 3 600 W
Napětí: 230 V
Max. podtlak: 230 mbar
Max. průtok vzduchu: 450 m3.h-1
Sací motor: 3 (by-pass)
Zásobník: 50 l
Průměr sací hadice: 40 mm
Cyklóna K ano
Rozměry (d x š x v): 800 x 600 x 1 180 mm
Hmotnost: 65 kg

Reklama
Vydání #10
Kód článku: 151015
Datum: 10. 09. 2015
Rubrika: Trendy / MSV 2015
Autor:
Firmy
Související články
Transparentnost údržby předchází nákladným přerušením provozu

Systémy sledování stavu (CMS) založené na měření vibrací představují osvědčenou a velmi efektivní prevenci neplánovaných odstávek strojů a s nimi souvisejících ztrát produkce. Společnost Schaeffler nabízí nový systém Optime pro sledování stavu na základě měření vibrací, určený pro nízkonákladové aplikace. Nabídka řešení CMS dále zahrnuje jednokanálový systém SmartCheck, který je na trhu již několik let, a nedávno představený vícekanálový systém ProLink.

Platforma pro edgecomputing a průmyslový internet věcí

Systém FIELD (FANUC Intelligent Edge Link and Drive) je platforma určená pro propojení provozních zařízení, která umožňuje rychlý a spolehlivý přístup k výrobním datům s cílem využít je k naplnění koncepce chytré, propojené výroby. Dovoluje realizovat edge computing, tedy shromažďovat a zpracovávat data přímo v provozu, nikoliv až v cloudu, a umožňuje tak činit rozhodnutí, která se týkají jednotlivých strojů a zařízení, mnohem rychleji než u cloudových aplikací. Přitom zůstává zachována možnost, nikoliv povinnost, předem zpracovaná data přenášet k centralizovanému zpracování v informačním systému podniku nebo v cloudu. Účelem je nejen monitorovat, ale i aktivně zasahovat do výrobního procesu ve smyslu regulační smyčky se zpětnou vazbou.

Řemenový pohon snižuje hmotnost prosévacích strojů

Pohon drážkovým klínovým řemenem zajišťuje výraznou úsporu hmotnosti a nižší hlučnost mobilních prosévacích a třídicích strojů, kde řemen nahrazuje řetězový převod v pohonu prosévacího bubnu. Při nastavení optimálního napnutí řemene pomáhá měřicí zařízení.

Související články
Ochrana před teplem, zářením a jiskrami

Společnost Mewa vyvinula třetí variantu ochranného oblečení pro svařování. Nová bezpečná řada z kolekce Mewa Dynamic nabízí volnost pohybu, pohodlí a slušivý vzhled i při náročné práci.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Začlenění smart technologií v podnicích

Návrh na začlenění a rozšíření doprovodných služeb využívající smart technologie (dále DSST) v průmyslových podnicích prezentuje doporučení pro podniky, které ještě nezačaly nebo jsou na začátku poskytování DSST. Mezi často poskytované doprovodné služby, které využívají smart technologie patří např. dálkový monitoring zařízení, diagnostika nebo oprava zařízení na dálku, preventivní? a prediktivní údržba. Doporučení lze rozdělit na dvě části, a to na doporučení pro interní prostředí a pro externí prostředí.

Prediktivní diagnostika přesnosti CNC strojů

Jak přesný je náš stroj? Můžeme jeho parametry nějak zlepšit? Je stále ještě ve stavu, který předpokládáme? Často je obráběcí stroj pro uživatele černou skříňkou, která v optimálním případě produkuje shodné výrobky. Nemusí to tak zůstat a stav strojů lze i cíleně zlepšovat.

Smart technologie pro prediktivní údržbu

V posledních letech se masová produkce stejných výrobků pomalu snižuje, a to díky výrobě upravované na míru potřebám zákazníků. Tyto změny jsou způsobeny narůstajícími schopnostmi dnešních výrobců poskytovat individuální řešení a rozvíjejícími se možnostmi komunikace jejich výrobků. Náročná práce ve složitějších podmínkách je mnohem častěji vykonávána pomocí robotů. Lidé jsou těmi, kdo výrobu sledují, řídí, diagnostikují a analyzují, a to velmi často i na dálku. Právě díky těmto změnám se služby poskytované k průmyslovým výrobkům stávají velmi efektivním způsobem, jak udržet vysokou provozní spolehlivost, snižovat provozní náklady a prodlužovat provozuschopnost výrobních zařízení.

Správné pracovní oblečení odolá nepřízni počasí

Pracovní oblečení by mělo vydržet téměř vše. Obzvláště na podzim, když už bývá sychravo. Pokles teplot, vítr, déšť a sníh mohou zaměstnancům znepříjemnit práci venku a kromě toho ohrozit jejich zdraví.

Slavnostní otevření Centra vzdálené diagnostiky

Společnost SKF dne 12. září 2019 slavnostně otevřela Centrum vzdálené diagnostiky SKF v Ostravě. Otevření se zúčastnili jak zástupci výrobních firem, pro něž jsou služby centra určeny, tak mezinárodní tým SKF.

Profesionální vybavení pro dílny a obrobny

Společnost Hoffmann Group přináší na trh svůj nový katalog 2019/2020 a s ním více než 9 000 produktových novinek. Nejnovější vydání očekávané encyklopedie kvalitního nářadí, zařízení provozů a osobních ochranných prostředků (OOP) zahrnuje více než 85 000 artiklů a nabízí tak ještě rozsáhlejší sortiment výrobků z jednoho zdroje.

Ochrana pracovníků při třískovém obrábění

V provozech strojírenských firem, kde probíhá obrábění kovů, se pro chlazení řezných nástrojů používá chladicí kapalina, která je čistým řezným olejem nebo jeho vodní emulzí. Na trhu je celá řada dodavatelských firem, které poskytují svoje produkty pro oba typy chlazení a v závislosti na vybavení obráběcího stroje často i služby spojené s jejich výměnou v rámci tzv. fluid managementu.

Chlazení a mazání kompresorů

V kompresorech se běžně používají chladiva spolu s mazivy. Aby kombinace těchto dvou složek dobře fungovala, je potřeba zvolit vhodné mazivo. Výrobci maziv reagují na změny v legislativě EU o využívání freonů jako chladiva v kompresorech.

Seminář průmyslového čištění

Odborné semináře průmyslového čištění poskytují odborníkům, provozním specialistům, technikům i řídicím pracovníkům českých a slovenských strojírenských firem prostor k seznámení s aktuálními světovými trendy.

Vidět a být viděn

Především v zimní polovině roku jsou dny krátké, často bývá zataženo, viditelnost je horší. Každý, kdo pracuje venku, na ulicích, silnicích nebo stavbách, potřebuje výstražné oblečení s reflexními prvky.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit