Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Roztočte to v nerezech
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Roztočte to v nerezech

Nový doplňkový katalog Up2Date od společnosti Ceratizit se zaměřuje na vysoce výkonné povlaky Dragonskin. Pokud hledáte nová řešení pro obrábění nerezových nebo vysoce legovaných ocelí, pak je tento katalog určen právě pro vás.

Ať už potřebujete obrábět austenitické nerezové oceli, nebo vysokolegované oceli, pro každou aplikaci má Ceratizit ve svém portfoliu optimální břitovou destičku. Vývoj byl zaměřen na nejčastěji používané nerezové oceli V2A (např. 1.4301) a V4A (1.4545) s cílem poskytnout uživateli širší výběr břitových destiček, které dokonale a bezproblémově pokryjí každou aplikaci – od hrubování až po jemné obrábění.


Všechny sorty jsou k dispozici od 21. 9. skladem a je možné je objednat také online přes nový e-shop společnosti Ceratizit.

Kompletní nerezový balíček pro soustružení

Univerzální PVD povlakovaná sorta CTPM125 je prověřena mnohaletou zkušeností. Vyznačuje se vyváženým poměrem mezi houževnatostí a tvrdostí při vyšší teplotě a slibuje vysokou spolehlivost při obrábění nerezových ocelí.

Novým přírůstkem této řady je sorta CTCM120 s CVD povlakem, vysoce odolným proti opotřebení, který umožňuje vysoké řezné rychlosti u austenitických ocelí. Sorta je vhodná pro hladký řez a zaujme také dlouhou životností, která byla v některých případech dvojnásobná proti konkurenci.


Doplňkový katalog Up2Date byl vydán 21. 9. 2020. Najdete v něm výše zmíněné sorty a další produkty společnosti Ceratizit.

Nová je také houževnatá sorta CTCM130, kterou Ceratizit doporučuje například pro přerušované řezy. Pokud je třeba udržet nízké řezné rychlosti a podmínky jsou nestabilní, pomáhá zvýšit bezpečnost procesu.

Sortiment pro obrábění austenitických nebo nerezových ocelí se vyznačuje také volným výběrem utvářečů třísek. V závislosti na aplikaci si uživatelé mohou vybrat ze tří geometrií pro negativní destičky anebo dvou pro pozitivní destičky, a to v rámci všech tří sort.

Sorta CTCM245 bude k dispozici v široké škále variant od kulatých po čtyřbřité až osmibřité destičky.

Nový standard pro frézování vysokolegovaných ocelí

Sorta CTCM245 disponuje optimální kombinací povlaku a substrátu, která se vyvinula speciálně pro obrábění vysokolegovaných ocelí. Obsluha stroje profituje z vysokých řezných rychlostí a vynikajících výsledků při obrábění materiálů s obsahem chromu, martenzitických nerezových ocelí a vysokolegovaných, austenitických nerezových ocelí za sucha. Díky možnosti obrábění za sucha lze efektivně zabránit tepelným šokům. Současně disponuje vysokou tepelnou odolností, takže lze při obrábění vysokolegovaných ocelí pracovat s vyššími řeznými rychlostmi. Vysoká je i procesní spolehlivost.

Lucie FILOVÁ

Cerazit

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: