Témata

Seřizovací přístroje se správou nástrojových dat

Digitální propojení procesů hraje stále významnější roli pro zachování konkurenceschopnosti podniků zabývajících se obráběním. Systémový dodavatel Kelch rozpoznal včas tuto potřebu a nabízí nyní seřizovací přístroj prémiové řady Kenova set line V6 na přání se softwarovými moduly TDM pro správu nástrojových dat.

Moduly TDM (Tool Data Management) je možné kombinovat se všemi třemi verzemi Kenova set line V6 – od manuální přes manuální s CNC vřetenem až po plně automatickou CNC verzi. Integrovaný inteligentní software Easy přitom umožňuje komfortní obsluhu a je přizpůsoben pro použití podle zásad Průmyslu 4.0. Pro tento balíček prémiových seřizovacích přístrojů a softwaru TDM poskytuje navíc Kelch velice příznivý poměr cena/výkon při zachování nejvyšší možné spolehlivosti.

Kenova set line V6 je nový kompaktní seřizovací přístroj prémiové řady Kelch.

Procesně spolehlivé seřízení nástrojů

Přístroje Kenova set line jsou optimalizovány pro rychlé, jednoduché a přesné měření a díky použití patentovaných systémů dosahují vysoké procesní spolehlivosti. S řadou V6 přinesl Kelch na trh nejnovější verzi úspěšných systémů pro měření nástrojů, vybavenou jedněmi z nejpřesnějších vřeten vlastního vývoje a výroby. Tím poskytují seřizovací přístroje vysokou přesnost obvodového házení a vysoké upínací síly. Ve spolupráci se softwarovým specialistou na správu nástrojových dat TDM Systems GmbH vznikly moduly pro správu nástrojů a rozhraní pro propojení s dalšími systémy.

Široká možnost použití

Kenova set line V6 umožňuje pomocí pneumatického systému komfortní a rychlé manuální najetí os do místa měření. Pro další přesné najetí v osách X a Z slouží ergonomická najížděcí ruční kolečka. „Řada Kenova V6 je přizpůsobena pro nejširší použití. Systém je díky svojí modularitě a flexibilitě v oblastech rozměrů, stupňů automatizace a softwarových opcí vhodný pro téměř všechny potřeby měření a seřízení nástrojů,“ říká Viktor Grauer, člen vedení a vedoucí vývoje Kelch. Seřizovací přístroje série Kenova set line V6 jsou vyrobeny z materiálů s velice podobným koeficientem tepelné roztažnosti. Tím jsou potlačeny tzv. bimetalové efekty i při použití přístroje v neklimatizovaných prostorách. Modulární konstrukce umožňuje v případě potřeby i odpovídající upgrade. Použitá vřetena jsou přitom kompatibilní s modely Kelch Kalimat, Sirius a Kenova, takže řadu V6 je možné s nevelkými náklady kombinovat se stávajícími seřizovacími přístroji.

Jednoduše a přehledně: software Easy

Se softwarem Easy provádějí uživatelé obsluhu přístroje Kenova set line V6 prostřednictvím přehledného uživatelského rozhraní, ve kterém jsou informace o nástroji, adaptéru, měření a naměřených hodnotách dobře čitelné a zobrazené na jedné obrazovce. Během vyhodnocování měření software uživatele rychle vede k požadovaným výsledkům. Přitom je k dispozici řada dalších funkcí, například kontrola obvodového nebo čelního házení, funkce maximálního obrysu obalové křivky, popřípadě přídavné nasvětlení pro inspekci ostří nástroje. Pro průběh měření a seřízení mohou být použity také nástrojové listy. Pro pozdější vyvolání měřicích postupů zadá uživatel jednoduše identifikační číslo nástroje nebo ho načte z RFID čipu. Jako opce jsou k dispozici i další funkce Easy, například automatizované programování měření nástrojů nebo implementace postprocesorů a CNC parametrů. Také napojení na ostatní systémy v rámci Průmyslu 4.0 je připraveno – například přenos dat po síti, komunikace se systémem pro správu nástrojů, CAM systémem nebo QR kódem. Možné jsou i další softwarové opce, jako například kombinace Kenova set line V6 se softwarem CoVis nebo kOne.

Software Easy srozumitelně provází uživatele všemi programy.

Správa nástrojů s moduly TDM

Díky napojení Kenova set line V6 na odpovídající TDM Software je zajištěno, že veškeré nástroje budou připraveny správně a budou seřízeny v požadovaných tolerancích. Základní modul TDM je koncipován pro správu nástrojových položek, kompletních nástrojů (nástrojových sestav) a nástrojových listů, jakož i pro správu dalších výrobních prostředků. Software spravuje vše v jedné centrální databázi a poskytuje přístup k těmto datům ostatním účastníkům procesu. Skladový modul TDM pomáhá podnikům řídit organizaci nástrojů ve skladu, v servisu (ostření) i na strojích. Přitom je možné řídit jak manuální sklady, tak i automatizované skladové systémy. Pomocí těchto modulů je dokumentován i stav nástrojů. Na přání lze software doplnit ještě o objednávkový modul, který zajistí automatické včasné doplnění potřebných nástrojů.

Pro zajištění vysoké přesnosti obrábění při maximální efektivitě využití výrobních prostředků je důležité seřídit nástroje pomocí výkonného seřizovacího přístroje.

Jednoznačné zatřídění pomocí druhu, třídy a skupiny

Struktura TDM modulů je definována ve třech stupních, takže všechny nástroje lze jednoznačně zatřídit. Software rozlišuje různé druhy nástrojů, jako například frézovací, vrtací, soustružnické, VBD apod., které jsou dále členěny na třídy. Například vrtací nástroje se dále člení na navrtáváky, dělové vrtáky, výhrubníky, stupňové vrtáky a další. Pro optimální přehled jsou tyto třídy děleny ještě na jednotlivé skupiny. Ve třídě výhrubníky tak můžeme nalézt například skupiny záhlubník, výhrubník s VBD atd.

CCD kamera s přesnou optikou a nasvětlením zajišťuje opakovatelnou přesnost ±2 µm.

Vybavení pro všechny: Kenova set line V6

Při výběru vhodného seřizovacího přístroje Kenova set line V6 se mohou zájemci rozhodovat plně podle svých potřeb. Manuální verze je vhodná jako cenově výhodný startovací seřizovací přístroj pro příležitostné seřizování a měření nástrojů. Manuální provedení s CNC osou je určeno pro uživatele s častějšími potřebami měření vícebřitých nástrojů, které potřebují spolehlivý, na obsluze nezávislý proces zaostření, jakož i měření obvodového a čelního házení. Plně CNC řízené provedení je správnou volbou, pokud je potřeba automatizovaný seřizovací přístroj pro velký počet seřizovaných nástrojů. Tato verze je zcela nezávislá na obsluze. Nadto Kelch jako systémový dodavatel nabízí pro novou řadu Kenova set line V6 jako opci provedení nakonfigurované podle potřeb zákazníka.

BTS Technik

oldrich.bosman@btstechnik.cz

www.btstechnik.cz

http://www.kelch.de

Vydání #6
Kód článku: 180648
Datum: 06. 06. 2018
Rubrika: Trendy / Obrábění
Autor:
Související články
MM Podcast: Každé vítězství má svůj příběh

Olga Girstlová byla v 90. letech nepřehlédnutelnou součástí vznikajícího podnikatelského prostředí tehdejšího Československa. Společně se svým otcem a manželem založili v květnu 1990 společnost GiTy. Vsadili na komoditu s obrovským potenciálem technologického růstu. Po 15 letech manželé Girstlovi však dospěli k rozhodnutí společnost prodat a dále se věnovat jiným komoditám, jako například ekologickému stavitelství. 

CIMT 2021 plně prezenční

Zatímco je celý svět paralyzovaný restrikcemi proti šíření koronaviru covid-19, v Pekingu byl dnes zahájený veletrh obráběcích a tvářecích strojů China International Machine Tool Show CIMT 2021 v plné prezenční formě a téměř shodného rozsahu, jako ročníky předešlé. Ve stejný den a po celý týden, jako Hannover Messe Digital Edition – průmyslový veletrh v plně digitální platformě.

Hannover Messe 2021

Inovace, vytváření sítí a sdílení zkušeností ve věku průmyslové transformace – to jsou klíčová motta, která představují letošní ročník digitálního Hannover Messe, na kterém více než 1 800 vystavovatelů představí svá řešení pro výrobu a energetické systémy budoucnosti. Od umělé inteligence po robotiku, od ochrany klimatu po vodík. Nejdůležitější světový průmyslový veletrh plní svoji roli jako inovační a síťová platforma a vytváří uprostřed koronové pandemie globální platformu pro výměnu zkušeností v době průmyslové transformace.

Související články
MM Podcast: Glosa - God Save the Queen

V naivní představě ekonomického perpetuum mobile zaměstnáváme v poměru k reálné ekonomice nejvyšší počet lidí ve státní a veřejné správě v rámci nejrozvinutějších zemí OECD. Rakovinotvorný rozbujelý a nevýkonný úřednický aparát, vědomě bojkotující vznik e-státu, dokonale paralyzuje správu věcí veřejných. A jeho solidarita s aktuálně zdecimovaným privátním sektorem? Home office na 100 % mzdy, její valorizace, statisícové odměny na MF za ušetřené miliardy (…). 

Související články
V hlavní roli strojař

Fakulta strojní VŠB-TUO se pro letošní rok v rámci náborové kampaně vrací k úspěšné sérii V hlavní roli strojař. Kampaň komunikuje myšlenku, že strojaři jsou hvězdy hrající hlavní roli v moderním světě. Jejím cílem je zlepšit vnímání oboru strojírenství, posílit brand fakulty, a samozřejmě také nalákat uchazeče ke studiu strojařiny.

Chytrá kombinace systémů

Vývoj obráběcích technologií v minulém století nabral na obrátkách. Dnes jsme tuto technologii dotáhli téměř k dokonalosti – jsme schopni vyrobit předměty libovolných tvarů v přesnostech na tisíciny milimetru. Dalo by se říct, že pro zlepšení zde už příliš prostoru nezbývá, přesto nás přední výrobci obráběcích strojů a nástrojů pravidelně přesvědčují o opaku. Progresivní a inovativní přístup společnosti Ceratizit je toho jen dalším důkazem. Nedávno na trh uvedla přesnou vyvrtávací hlavu Komflex z produktové řady Komet, která umožňuje automatickou korekci průměru v případě vyvrtávání přesných otvorů. Jak to nástroj dokáže, upřesňuje v následujícím rozhovoru technický ředitel společnosti Ceratizit Česká republika Ing. Jan Gryč.

MSV ve znamení materiálů i technologií

Všichni, kdo máme něco společného se strojírenstvím, pevně věříme, že se v letošním roce opět otevřou brány brněnského výstaviště pro Mekku strojařů z celého světa – Mezinárodní strojírenský veletrh. Na MSV se letos, mimo lidi z dalších oborů, setkají i výrobci plastů a též špičkových zařízení pro plastikářskou výrobu. Na naše otázky odpovídají Pavel Tuláček, jednatel společnosti Gorilla Machines, a David Svoboda, jednatel Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery Česko.

Aditivně s nadzvukovou rychlostí

Společnost Hermle je známá především pro svá přesná pětiosá obráběcí centra a nadstandardní servis. Už málokdo ví, že vyvinula také stroj pro aditivní výrobu kovových dílů. Přestože je i tato technologie založena na postupném vrstvení kovového prášku na součást, nedochází zde ke spékání prášku laserovým paprskem, ale kovový prášek je tryskou doslova nastřelován na díl nadzvukovou rychlostí. Na detaily jsme se zeptali technického zástupce společnosti Hermle Pavla Němečka.

Názorové fórum odborníků

Respondenty jsme požádali o jejich názor na podobu budoucích technologií. Současná situace přinesla mnoho omezení, mezi jinými postihla také dodavatelské řetězce, znemožnila včasné dodávky do výrobních podniků a přinesla vyšší nároky na bezpečnost zaměstnanců. Jaké nové technologie podle vás mají v současné situaci největší potenciál se prosadit?

Svařování mědi pomocí vláknového laseru

Rychlý rozvoj v oblasti elektromobility vede ke zvýšení poptávky po svařování mědi. To, co ji činí pro danou aplikaci ideální (tj. vysoká elektrická a tepelná vodivost), ji zároveň činí obtížně svařitelnou konvenčními vláknovými lasery. Díky vyšší efektivitě, zhruba dvojnásobné, někteří výrobci zkoušejí používat zelené pevnolátkové lasery. Výsledkem je stabilnější a méně citlivý proces, než jaký byl možný u standardních vláknových laserů.

Procesně stabilní zpracování recyklátů

Do roku 2025 si Evropská unie klade za cíl ročně více než zdvojnásobit používání recyklátů při výrobě plastových výrobků [1, 2]. K dosažení tohoto cíle jsou kromě závazku firem působících na trhu a vyšší kapacity při zpracování plastového odpadu zapotřebí především nové technologie zpracování. Recykláty je nutné používat v daleko větší míře a v ještě vyšších poměrech. S novými procesy vstřikování na jedné straně a inteligentní podporou na straně druhé sleduje výrobce vstřikovacích strojů Engel různé a často velmi slibné přístupy. Výroba boxů a kontejnerů ukazuje na velký potenciál.

Uplatnění kovového 3D tisku

Společnost Misan z Lysé nad Labem se aditivními technologiemi kovových dílů zabývá a tato zařízení v České republice distribuuje už osm let. Dalo by se říct, že je jedním z průkopníků s těmito technologiemi na českém trhu. Z toho pochopitelně vyplývají také její bohaté zkušenosti s touto relativně mladou výrobní disciplínou. Na otázky, kde tyto technologie nacházejí uplatnění a v jakých oblastech mohou vyniknout, jsme se ptali aplikačního inženýra pro kovové aditivní technologie Jana Hudce.

Aditivní výroba velkých dílů

Porto patří k největší průmyslové oblasti Portugalska. Od roku 1956 zde sídlí přední světový výrobce strojů technologie tváření – společnost Adira.

Fórum výrobních průmyslníků

Jaké zásadní problémy vám současná doba přináší do chodu firmy, jak se je snažíte řešit a s jakým výsledkem?

Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členy naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit