Témata
Reklama

Kompaktní horizontální seřizovací přístroj pro Průmysl 4.0

Systémový dodavatel Kelch představil na veletrhu EMO v Hannoveru inovativní výsledky vývoje pro optimalizaci procesů, mezi nimi poprvé nově koncipovanou konstrukční řadu H3 z úspěšné série seřizovacích přístrojů Kenova set line.

Tato konstrukční řada je koncipována především pro podniky, které se seřizováním nástrojů začínají. Seřizovací přístroje spojují maximální flexibilitu v osazování adaptéry s vysokou stabilitou i v drsných provozních podmínkách. Jak je u řady Kenova set line obvyklé, také konstrukční řada H3 podporuje Průmysl 4.0 a díky volitelným možnostem, jako jsou technologie RFID, QR kódy, rozhraní pro správu nástrojů, CAM aj., se bez problémů začleňuje do systému Smart Factory. Model Kenova set line H343 je již nyní v prodeji.

Reklama
Reklama
Reklama
Konstrukční řada Kenova set line H3 je koncipována jako základní model, který však přináší atraktivní nabídku volitelných opcí.

Široké možnosti individuálního přizpůsobení

Na veletrhu EMO jsme představili mimo jiné efektivní automatizovaná řešení pro seřizování nástrojů, která mohou podniky přímo spojovat s našimi úspěšnými produkty, jako Safecontrol 4.0, přesnými nástroji a seřizovacími přístroji. Jedním z nich je Kenova set line H3. Je sice koncipovano jako základní model, nicméně přesto zaujme atraktivní nabídkou volitelných možností, zejména při osazování upínacími adaptéry. Celkově lze systém perfektně přizpůsobit podle požadavků podniku,“ vysvětluje B. Eng. Viktor Grauer, člen představenstva a vedoucí managementu inovací ve společnosti Kelch. Osami lze pohybovat manuálně nebo u verze s kompletním CNC řízením plně automaticky. Při osazování adaptérů je možné přístroje řady H3 vybavit pevným můstkem, na nějž lze upevnit až tři držáky pro soustružnické nástroje. Alternativně si lze zvolit otočný stůl, který uživatelé mohou osadit zcela podle vlastních potřeb. Otočný stůl navíc poskytuje místo pro vřeteno, které lze řídit manuálně nebo v CNC provozu.

Robustní konstrukce a vysoká přesnost

Zcela nově koncipovaná řada vychází stejně jako úspěšná řada Kenova set line V3 z principu platformových konstrukčních řad. Společnost Kelch však vyvinula jednodušší pevnou základní konstrukci z kvalitní tvárné litiny s mimořádnou stabilitou. Společně s kvalitními součástmi tvoří přístroje H3 vysoce přesné, tepelně stabilní přístroje pro seřizování nástrojů pro použití ve výrobě. S měřicí dráhou v ose X až 420 milimetrů a v ose Z až 350 milimetrů umožňuje Kenova set line H3 flexibilní seřizování nástrojových sestav.

Software synchronizuje datové soubory

Software pro konstrukční řadu H3 se vyznačuje jednoduchým ovládáním a snadno se ho naučí i noví uživatelé, což zaručuje rychlé zapracování do systému. Volitelně lze používat také software Kelch Easy, který společnost Kelch nabízí stávajícím zákazníkům, a dále software kOne. Mimořádnou funkci přitom nabízí software Kelch Easy: při využití opce ToolExchange je možné přístroj spojit s jiným přístrojem, který má podnik ve svém vybavení, takže se soubory dat obou přístrojů během okamžiku synchronizují a jsou k dispozici na obou přístrojích. Odpadá tak časově náročné zadávání do nového přístroje.

Další prezentace na stánku Kelch byly zaměřeny na oblast Smart Measuring, jejímž cílem je optimalizace a integrace kontroly kvality v celém procesním řetězci.


BTS technik

Ing. Oldřich Bosman

oldrich.bosman@btstechnik.cz

www.btstechnik.cz

www.kelch.de

Reklama
Související články
Inovovaný přístroj pro seřizování nástrojů

Společnost Kelch představí na veletrhu Intec 2019, který se koná od 5. do 8. února 2019 v Lipsku, inovovaný stolní přístroj Kenova set line V3 pro seřizování nástrojů s možností rozšíření pro Smart Factory.

Seřizovací přístroje se správou nástrojových dat

Digitální propojení procesů hraje stále významnější roli pro zachování konkurenceschopnosti podniků zabývajících se obráběním. Systémový dodavatel Kelch rozpoznal včas tuto potřebu a nabízí nyní seřizovací přístroj prémiové řady Kenova set line V6 na přání se softwarovými moduly TDM pro správu nástrojových dat.

Chytrá kontrola procesů s využitím cloudu

Systémový dodavatel Kelch GmbH vyvinul společně s inovativními partnery sledování procesu a stavu s využitím cloudu. Díky němu je od nynějška možné systematicky sledovat seřizovací přístroje Kelch a včas rozpoznat případné nesrovnalosti.

Související články
Měřicí technologie pro Průmysl 4.0 v Nitře

Průmysl 4.0 závisí na propojení systémů schopných spolu komunikovat, schopných získávat, vyhodnocovat a sdílet data a na takto zpracované informace reagovat v reálném čase. Údaje z měření jsou nezbytné pro shromažďování informací, které mají být použity při inteligentním rozhodování za účelem zabránit nežádoucím procesním změnám.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Měřicí přístroje pro efektivní výrobu

Jestliže jsou nástroje přesně zaměřeny a seřízeny ještě před samotným obráběním mimo obráběcí stroj, lze následně zkrátit vedlejší neproduktivní časy na stroji a zvýšit tak celkovou efektivitu výroby. Přístroje pro měření a seřizování nástrojů mohou v samotném procesu třískového obrábění zajistit zvýšení produktivity až o 25 %, a to při velmi dobrém poměru cena/výkon. Úspěšné obrábění tedy vyžaduje nejen výkonné stroje, ale i přesně seřízené nástroje.

Plně automatické měření závitových nástrojů

Pro měření komplexních parametrů na závitových nástrojích nabízí společnost Walter unikátní řešení pro měřicí stroje řady Helicheck, které dosud na trhu chybělo.

Plzeňské setkání strojařů

Katedra technologie obrábění Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni letos uspořádala již devátý ročník mezinárodní konference Strojírenská technologie Plzeň. V porovnání s minulým ročníkem zaznamenala podstatně větší návštěvnost – čítala téměř dvě stě účastníků a uskutečnilo se bezmála šedesát prezentací. Náš časopis na konferenci figuroval jako mediální partner akce.

Průmysl 4.0 v praxi

Reflexe současného poznání s aplikací prvků Průmyslu 4.0 do praxe byla předmětem odborné konference, kterou společnost Ceratizit společně se svými partnery připravila pro téměř stovku účastníků z řad výrobních společností ve svém Technickém centru. Od původního teoretizování o aspektech Průmyslu 4.0 jsme se nyní dostali již k praktických zkušenostem.

MSV ve znamení měření a seřizování

Všichni, kdo máme něco společného se strojírenstvím, pevně věříme, že se v letošním roce opět otevřou brány brněnského výstaviště pro meku strojařů z celého světa – Mezinárodní strojírenský veletrh. Na MSV se letos, kromě lidí z dalších oborů, setkají i výrobci špičkových měřicích a seřizovacích přístrojů. Proto jsme se na postřehy a názory tentokrát zeptali Karla Suchny, jednatele společnosti Zoller Czech.

O čem je toolmanagement?

Jednoho pošmourného listopadového dne jsem se vydal do Plzně, abych si popovídal s panem Oldříchem Bosmanem, jednatelem a zakladatelem společnosti BTS Technik.

Cena MM Award na EMO 2019

Také v roce 2019 došlo na udílení cen MM Award. Jedná se o oficiální a jediné ceny udělované na veletrhu EMO. Porota i letos vybírala z mnoha přihlášených exponátů, nejen německých výrobců. Do užšího výběru se jich dostalo jen pár, a nakonec bylo rozdáno pět hlavních cen v pěti kategoriích. S prázdnou neodešly ani firmy, jejichž produkty se ocitly na druhém a třetím místě. I v tomto roce došlo k jistému „posunu“ ve vnímání obsahu jednotlivých kategorií, a tedy i oceněných produktů. Pojďme se podívat na vítězné exponáty podívat jednotlivě. Je to lehký nástin toho, jak EMO vidí němečtí kolegové.

Kroky k excelentní spolupráci akademické a průmyslové sféry

Pracovníci Ústavu výrobních strojů systémů a robotiky z Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně usilují o těsné sepětí školy s praxí, které nelze realizovat jinak než úzkou spoluprací s průmyslem. Transfer výsledků této praktické činnosti přenesený do některých částí výuky je potom zárukou, že studenti budou mít aktuální informace o stavu strojního průmyslu, vědy a techniky.

Cena MM Award na EMO

Ocenění MM Award od našich německých kolegů z časopisu MM MaschinenMarkt je specialitou veletrhů pořádaných nejen v Evropě, ale po celém světě. Nejinak tomu bylo i na letošním hannoverském EMO, kde proběhlo slavnostní předání exponátům, které odbornou porotu zaujaly. Ceny jsou udělovány ve spolupráci se svazem VDW. Protože se jedná o jediné oficiální ceny udělované na veletrhu EMO a značky MM, VDW a EMO jsou dobře známé v oboru výrobní techniky, věnujeme jim svoji pozornost v retrospektivě veletrhu.

Industry 4.0 v roce 2016

Pravděpodobně již u nás není technik, který by se za poslední dobu nesetkal s pojmem Industry 4.0 či s "českým pojetím" Průmysl 4.0, chcete-li. Tento pojem se zabydlel ve firemní i akademické kultuře a mnohé subjekty v této iniciativě vidí svoji příležitost a nutnost se do ní zapojit. Jsou však i druzí na odvrácené straně mince. V MM Průmyslovém spektru pravidelně dáváme prostor vyjádřit se oběma stranám jak odbornými příspěvky, tak formou ankety.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit