Témata
Reklama

Vlajková loď pětiosého obrábění

Český výrobce obráběcích strojů Kovosvit MAS v letošním roce slaví úspěch se svojí high-tech produkcí, zejména s pětiosými vertikálními obráběcími centry řady MCU. Tyto stroje se daří firmě umísťovat na náročné trhy Evropské unie i jinde ve světě, cenné reference sbírají především v leteckém průmyslu.

Aktuálně se Kovosvitu daří zejména s vlajkovou lodí jejího pětiosého obrábění – vertikálním obráběcím centrem MCU 1100. Na přelomu května a června dodal podnik ze Sezimova Ústí již třetí toto obráběcí centrum do francouzské společnosti Mécanique et Hydraulique du Brivet (MHB), jež je mimo jiné dodavatelem evropského výrobce dopravních letadel Airbus.

„Bohužel nemůžeme vzhledem k utajení prezentovat jako referenci konkrétní dílce, které se na našich strojích ve Francii vyrábějí. Což je škoda, protože jde o velmi zajímavý výrobek, ale vzhledem k segmentu výroby je to pochopitelné. Prozradit mohu, že obrábění jednoho dílce trvá řádově 21 hodin, a vzhledem k tomu, že jsou zatím ve firmě v provozu dva naše stroje, stačí k nim jedna obsluha, která se může v mezidobí věnovat jiné práci,“ říká Daniel Horský, obchodní ředitel Kovosvitu MAS.

Reklama
Reklama

V jednání je prodej čtvrtého stroje

Právě složitost obráběcího procesu je nejlepší referencí pro MCU 1100. Celý dlouhý proces obrábění centrum MCU 1100 spolehlivě zvládá bez jakýchkoli technických problémů a zákazník si na stroj po prvotním odladění rychle zvykl. Všechna dodaná obráběcí centra fungují na řídicím systému Heidenhain, technologii si dodala společnost MHB sama.

Výhodou vertikálního obráběcího centra MCU 1100 jsou vysoké hodnoty rozjezdů v osách, které dosahují 1 100 mm pro osu X, 1 550 mm pro osu Y a 1 000 mm pro osu Z.První stroj dodal Kovosvit do Francie na jaře roku 2018. Shodou okolností nešlo o původně objednané obráběcí centrum, ale o skladový stroj z nerealizované zakázky. I proto je osazen vřetenem Power od společnosti Kessler. Do konce roku 2018 následoval ještě původně objednaný stroj s vřetenem řady v400, jež dosahuje až 15 000 otáček za minutu.


„Vzhledem k tomu, že se zákazníkovi navyšuje výroba a je s našimi stroji spokojen, dodali jsme třetí MCU 1100 a jednáme v současnosti o objednávce již čtvrtého stejného stroje, který by mohl být do Francie doručen ještě do konce letošního roku. To celé vnímáme jako velké ocenění. Kromě toho vedeme jednání ještě o možném dodání obráběcích center MCU 700 a MCU 450 pro další součásti výrobního programu zákazníka,“ upřesňuje Daniel Horský.

Velikost upínací plochy stolu činí 1 150 x 900 mm a maximální zatížení stolu je 2 200 kg. Maximální výkon stroje dosahuje 70 kW a maximální krouticí moment 445 Nm.

Plánovaná inovace MCU 1100

Výhodou vertikálního obráběcího centra MCU 1100 jsou vysoké hodnoty rozjezdů v osách, které dosahují 1 100 mm pro osu X, 1 550 mm pro osu Y a 1 000 mm pro osu Z. Jedná se o největší pětiosý stroj z produkce Kovosvitu. Velikost upínací plochy stolu činí 1 150 x 900 mm a maximální zatížení stolu je 2 200 kg. Maximální výkon stroje dosahuje 70 kW a maximální krouticí moment 445 Nm.

Varianta stroje s vřetenem řady v400, kterou jsme zde poprvé implementovali na přání zákazníka, dosahuje při obrábění až 15 000 otáček za minutu. Při implementaci tohoto vřetena bylo potřeba projevit značnou míru customizace. V tomto konkrétním případě se muselo překonstruovat celé smykadlo, aby Kovosvit vyšel vstříc přání zákazníka. Další objednávky jsou důkazem toho, že se úsilí vložené do vývoje vyplatilo.

Díky těmto charakteristikám a dalším prvkům, jež tradičně zdobí stroje Kovosvit, jako je vysoká tuhost a přesnost, patří MCU 1100 k absolutní špičce a je plně konkurenceschopný se světovými výrobci. I z toho důvodu jde o vlajkovou loď pětiosého obrábění Kovosvitu MAS. V letošním roce se v Sezimově Ústí vyrobí čtyři tato obráběcí centra, přičemž cena jednoho stroje se pohybuje okolo 20 milionů korun v závislosti na zvolené konfiguraci.

Technický úsek plánuje inovaci MCU 1100, k jejíž realizaci zatím nedošlo, protože přednost dostal v této době soustružnický program firmy. Inovace centra MCU 1100 je nicméně v plánu a naváže na inovaci stroje MCU 700, na němž byly aplikovány některé postupy a komponenty ze zcela nově vyrobeného centra MCU 450. To Kovosvit představil v roce 2017.

Skutečnost, že je mezi zákazníky o vertikální obráběcí centra MCU 1100 zájem, dokládá i v minulém roce realizovaný prodej do německé společnosti Kessler.

Export vykrývá slabší domácí poptávku

High-tech produkce, která převážně míří na export, v současnosti pomáhá Kovosvitu MAS vykrýt částečně ochlazenou domácí poptávku, již podnik zaznamenal v posledních měsících. V letošním roce by měl obrat v tomto segmentu dosáhnout 400 milionů korun.

„Stroj MCU 700 dodáme do Portugalska, tři další letos zamíří do Itálie a dva do Číny. Kromě toho se nám daří prodeje strojů Multicut, jež umožňují kombinaci frézování a soustružení,“ doplňuje Horský.

Z tohoto pohledu se stává pro Kovosvit MAS stále významnějším trhem Indie, kam letos poputují tři stroje Multicut a další dvě obráběcí centra MCU 700. Ukazuje se, že sázka na diverzifikovaný výrobní program a orientaci též na high-tech stroje, které se uplatňují převážně v exportu, se Kovosvitu MAS vyplácí.

Kovosvit MAS

Jaroslav Martínek

jaroslav.martinek@pppartners.cz

https://www.kovosvit.cz/

Reklama
Vydání #6
Kód článku: 190642
Datum: 05. 06. 2019
Rubrika: Trendy / Obrábění
Autor:
Firmy
Související články
Strojírenské podniky v době pandemie

Pandemie koronaviru uzavřela hranice naší republiky a zahraniční pracovníci se nedostanou do zaměstnání. Řada domácích zaměstnanců musela nastoupit do karantény. Mnoho českých strojírenských podniků se tak dostalo do nemalých problémů. Firma Grumant hledala recept, jak se takovým problémům vyhnout nebo alespoň minimalizovat jejich následky.

Pohodlné upínání magnetem

Pokud jde o úsporu času při seřízení a upnutí obrobků bez deformace, je elektricky aktivovaná technologie permanentních magnetů považována za špičkový systém. S trochou konstrukční zručnosti mohou být během sekundy a bez deformace upnuty a z pěti stran obrobeny především velkoformátové díly. Ani v oblasti standardních modulů nezůstává vývoj bez odezvy. Moderní magnetické upínací desky umožňují optické nebo automatizované monitorování upínacího procesu.

Vysoce výkonné vrtání kovaných dílů

Kované ocelové díly se často používají v aplikacích s vysokými požadavky na pevnost a spolehlivost, jako jsou např. oka ojí pro zemědělské stroje. U těchto dílů jsou kladeny požadavky na vysokou pevnost a tvrdost, což kovaná ocel splňuje. A pro obrábění těchto materiálů jsou samozřejmě třeba vysokovýkonné stroje.

Související články
Bezobslužná výroba forem rychle a přesně

Požadavky na výrobce nástrojů pro vstřikování plastových dílců rostou kontinuálně, současně se zvyšuje tlak na ceny ze zemí s nízkými mzdami. Pro výrobu těchto nástrojů jsou proto vyžadovány obráběcí stroje, které jsou vysoce produktivní i velmi přesné, aby bylo možné snížit náklady na opravu zmetků a rychle splnit přání zákazníků. Kromě toho musí "ladit" podpora ze strany výrobce stroje.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Nástroje ve znamení podnikové mantry

Tento článek si klade za cíl představit zajímavé nástroje, z nichž některé se dokážou sami ohlásit k údržbě, některé se dokážou třeba i samostatně nastavit. Vše je inspirováno dnešní podnikovou mantrou jednoduché obsluhy, procesní spolehlivosti a úspory vedlejších časů a tím i nákladů.

Alternativa k aditivním technologiím

Kdo rychle potřebuje nějaký prototyp, tomu doporučuje výrobce strojů Röders z německého Soltau místo výroby s následným leštěním vyfrézovat model z celého bloku hliníku. "To jde mnohem rychleji," říká vedoucí prodeje Dr.-Ing. Oliver Gossel. Jak lze tímto způsobem vyrobit držák na mobil za 30 minut - a to dokonce s vysoce lesklým povrchem - demonstruje Röders na svém stroji RXP601 s použitím 6 mm diamantové frézy od firmy Horn.

Současný vývoj v oblasti řezných nástrojů

Vývojové trendy v segmentu obráběcích řezných nástrojů jsou navázány na progresi ve strojírenské výrobě a reagují na aktuální potřeby průmyslu. Výzkum a vývoj již dlouhodobě soustřeďuje svou pozornost na vývoj řezných materiálů, systémů povlakování, konstrukce moderních nástrojů využívajících princip minimálního mazání a chlazení MQL, koncepty inovativních upínacích soustav. V současnosti jsou rozvíjeny technologie pro inteligentní výrobu s aplikací předností Průmyslu 4.0, včetně automatizace výrobního procesu, sběru dat o zařízeních, procesech a vyráběných dílcích. Na veletrhu EMO Hannover 2019 byly společnostmi představeny chytré technologie a řešení inteligentního řízení procesu obrábění. Digitalizace a konektivita jsou nyní důležitější než kdykoliv předtím.

Nová obráběcí centra na veletrhu EMO

Z obráběcích center představených na EMO 2019 představujeme několik novinek společností Hwacheon a Takisawa Japan zaměřených na produktivitu, přesnost, kvalitu a automatizaci.

Efektivita a maximální dynamika

Jedinečný koncept, možnost frézovat a vrtat bez nového upínání, a především vysoká procesní jistota při maximální přesnosti. Tyto přednosti udělaly věrného zákazníka firmy Grob i ze společnosti Hetec sídlící v německém Breidenbachu.

Prediktivní diagnostika přesnosti CNC strojů

Jak přesný je náš stroj? Můžeme jeho parametry nějak zlepšit? Je stále ještě ve stavu, který předpokládáme? Často je obráběcí stroj pro uživatele černou skříňkou, která v optimálním případě produkuje shodné výrobky. Nemusí to tak zůstat a stav strojů lze i cíleně zlepšovat.

Přesnost zvyšující produktivitu

Zakoupení obráběcího centra Pama umožnilo společnosti Tajmac-ZPS zvýšit nejen její celkovou produktivitu, ale také geometrickou přesnost při výrobě důležitých komponent pro její vícevřetenové automaty.

Kloubový robot uvnitř stroje

V oboru obráběcích strojů není potřeba japonskou společnost Okuma podrobně představovat. Je známá svým širokým sortimentem soustružnických, frézovacích a brousicích číslicově řízených obráběcích strojů. Nyní na trh přináší vlastní automatizační řešení v podobě robota Armroid.

Vždy přímo na místě

Čerpadla Spandau Pumpen dopravují chladicí kapalinu do obráběcích strojů v závodě SKF Lubrication Systems v České republice.

Pro větší efektivitu ve výrobě

Spolupráce mezi výrobcem obráběcích strojů Hurco a dodavateli automatizovaných nakládacích systémů má za následek vyšší produktivitu a větší výnosy. Automatizované nakládání umožňuje rozšíření kapacity v kusové a malosériové výrobě bez potřeby dalšího personálu pro obsluhu strojů. Nakládací roboty je možno také využít v bezobslužných směnách nebo o víkendech.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit