Témata

Intemac Solutions

Výzkumné a inovační centrum, které inspiruje a podporuje firmy při tvorbě moderních technologií a jejich zavádění do výroby. Dlouhodobě se specializuje na vývoj a implementaci pokročilých výrobních technologií a digitalizaci výrobních firem. Odborné komplexní služby centra jsou určeny pro výrobce strojírenské výrobní techniky, technologické firmy a výrobní firmy.

  Kontakty

  Blanenská 1288/27, 664 34 Kuřim
  Tel: +420725438373

  Sociální sítě


  Články Intemac Solutions

  Experimentální pracoviště ověří scénáře výroby

  Na začátku června jsme se vypravili do Kuřimi do společnosti Intemac Solutions na slavnostní otevření nového testovacího prostoru, ve kterém si mohou výrobci strojírenské výrobní techniky, technologické firmy i výrobní firmy vyzkoušet moderních technologie a jejich zavádění do výroby. Takzvaný testbed mohou firmy využít jako experimentální pracoviště pro testování, simulace a nové scénáře moderní výroby. K dispozici tu budou mít například automatizovanou jednotku na odbavení kusové výroby, autonomní zásobovací vozítko, kamerové systémy kontroly kvality nebo lokalizaci pohybu v prostoru.

  Akademie digitální transformace

  Je nad slunce jasné, že digitalizace může být vhodným nástrojem pro zefektivnění výroby. Avšak celé řadě firem chybí praktické zkušenosti a tudíž tížená digitální transformace se nevydává správným směrem. Centrum Intemac a společnost Effectivity přirpavili pro letošní rok projekt Akademie digitální transformace.

  Jak inovovat výrobu? Každý krok se počítá

  České firmy musejí digitalizovat, automatizovat a robotizovat svou výrobu. Často si toho jsou vědomy a zajímají se o možnosti nových technologií. Nyní pro svou digitální transformaci hledají partnery, sbírají zkušenosti a postupně s ní začínají. Centrum Intemac se proto pro ně snaží vytvořit vhodné podmínky a nabídnout skutečnou podporu při zavádění inovací a investování do nových technologií.

  Ocelobetonové konstrukce zvyšují výkonnost obráběcích strojů

  Ocelobetonové konstrukce představují zajímavé řešení pro nosné části obráběcích strojů. Výrobce TOS Kuřim společně s výzkumnou organizací Intemac Solutions a Vysokým učením technickým v Brně vyvinuli řešení, které významně zlepšuje vlastnosti strojů a umožňuje zvyšovat výkon obrábění díky potlačení nežádoucího chvění.

  Přidejte vaši firmu

  Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

  Nabídka inzerce