Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Mazak: Inovativní řešení soustruhu QT 250MSY

Mazak: Inovativní řešení soustruhu QT 250MSY


04.02.2019

Firma Mazak představí na veletrhu Intec a ve svém technologickém centru v Lipsku na širokém vzorku produkce vysoce moderních CNC obráběcích strojů svá automatizační řešení, včetně iSMART Factory a intuitivně ovládaných řídicích systémů.U standardních soustruhů se se osvědčila automatizace s robotickým zakládáním. Nově je v nabídce firmy Mazak robotické zařízení TA 20, které je na rozdíl od TA12 (maximální hmotnost obrobku do 12kg) schopno zakládat díly až do hmotnosti 20kg. Toto řešení bude představeno na soustruhu QT 250MSY.

TA 20 je jednoduše programovatelná robotická buňka. Automatizační nástroj pro zakládací systém je jako samostatná aplikace integrovaný do řidicího systému Mazatrol, takže soustruh a zakladací systém pracují v pefektní koordinaci. Programování – i robotické části – probíhá pomocí rychle srozumitelných a jednoduchých menu v systému Mazak Smooth-Steuerung, které garantuje intuitivní ovládání. Tento způsob automatizace je ideální pro malé a středně velké objemy zakázek v podniku všech velikostí.

Tyto a mnoho dalších novinek můžete vidět na strojírenských veletrzích Intec a Zuliefermesse v Lipsku, které za hojné účasti českých firem začínají již zítra a budou se konat až do pátku 8. února 2019. Vstupenky za výhodnější cenu než na výstavišti můžete získat pohodlně on-line.

Zdroj: Tisková zpráva Leipziger Messe GmbH

 Nomenklatura

Novinky z veletrhů a výstav
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: