Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Novinka od Parker Hannifin pomáhá zvyšovat výkonnost v automobilovém průmyslu

Novinka od Parker Hannifin pomáhá zvyšovat výkonnost v automobilovém průmyslu


28.03.2019

Společnost Parker Hannifin, globální jednička v oblasti pohonných a řídicích technologií, zvyšuje výkonnost automobilů pomocí šroubení se zářezným prstencem pro chladicí systémy vozidel.

Novinku už využívá tým, který navrhuje prototyp nového vozu formulí, ve svém nejnovějším modelu monopostu. Na jeho vývoji se podílá tým studentů z Vysokého učení technického v Brně společně s Fakultou strojního a námořního inženýrství v chorvatském Záhřebu. 

Tým studentů soutěžící ve vývoji formulí se do této doby potýkal s potížemi s chladicím systémem motoru. Díky nové konstrukci chladicího systému, která obsahuje šroubení se zářezným prstenem Parker, se tyto potíže vyřešily. Vylepšený systém nyní zajišťuje optimální kontrolu teploty motoru. Nový zdokonalený návrh vozu zahrnující šroubení Parker tým nedávno představil své fakultě.


Manažer technické podpory společnosti Fering Fit Igor Kuš a předseda týmu FSB Racing Team Mislav Hihlik při převzetí darovaných výrobků Parker.

Záhřebská společnost Fering Fit, která je distributorem společnosti Parker, nedávno k projektu přispěla darem v podobě výrobků společnosti Parker. Společnost Fering Fit se propracovala na špičku v oboru procesní a průmyslové filtrace, řešení v oblasti vzduchu a technického plynu a pneumatických technologií. Nejprve začínala s výrobky značky domnick hunter a později k nim přidala i pneumatické výrobky značek Hirros, Zander a Parker.

Na setkání na Fakultě strojního a námořního inženýrství, při němž byl předán dar v podobě osmi šroubení se zářezným prstenem Parker pro chladicí systémy, zastupovali společnost Fering Fit manažer technické podpory Igor Kuš a oblastní manažer prodeje Alen Tomić.

Cílem projektu navrhování automobilů na Fakultě strojního a námořního inženýrství je zprostředkovat studentům praktické znalosti z oblasti jejich studia a pomoci jim navázat kontakty s kolegy v oboru. Vůz je určen pro studentský závodní tým FSB Racing Team v rámci organizace FSAE (Formula Society of Automotive Engineers) pořádající každoroční závody, ve kterých tým FSB soutěží od samého počátku.

Zdroj: Tisková zpráva AETNA

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Automobilový průmysl
Výzkum/ vývoj
Převody/pohony/ložiska/spojky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: