Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Obráběcí centrum C 650 od Hermle posouvá produktovou řadu Performance-Line výrazně směrem výše

Obráběcí centrum C 650 od Hermle posouvá produktovou řadu Performance-Line výrazně směrem výše


16.01.2019

Nové C 650 od firmy Hermle AG doplňuje její produktovou řadu Performance-Line, která nyní zahrnuje tři typy strojů pro ekonomické tříosé a pětiosé obrábění. Produktová řada Performance-Line je pod produktovou řadou High-Performance-Line zahrnující modely C 12, C 22, C 32, C 42, C 52 a C 62, za kterými téměř v ničem nezaostává. Rozdíly jsou pouze v šíři možné doplňkové výbavy, ceně a samozřejmě názvu. C 650 má podobně jako typy C 250 a C 400 lože soustruhu v provedení z minerální litiny, které si firma Hermle vyrábí ve vlastní vysoce moderní slévárně. Integrovaný pevný stůl lze využít ve tříosém provedení pro obrábění obrobků o maximální váze 3000 kg (1050 x 900 x 600 mm) a je tak přímo předurčen pro výrobů nástrojů, forem a strojírenskou výrobu. Na otočném stole u pětiosého provedení pak lze s vysokou přesností obrábět obrobky až do hmotnosti max. 1500 kg (Ø 900 x 600 mm). Pojezdy v pracovním prostoru obloženém nerezovou ocelí jsou 1050 x 900 x 600 mm s dveřním otvorem 1050 mm. Optimální podmínky pro jednoduché a bezpečné založení jeřábem. C 650 má integrovaný nástrojový zásobník pro 42 nástrojů.


Volitelně mohou být doplněny dva další zásobníky s 50 nebo 88 dalšími nástrojovými místy. Ovládací pult se u C 650 dá jednoduše natočit k místu zakládání nástrojů, takže obsluha může nástrojové hodnoty zadávat přímo to tabulky v řídicím systému. Podesta u místa zakládání s výškou mit 200 mm umožňuje obsluze optimální, ergonomickou  pracovní výšku při zakládání a výměně nástrojů. C 650 je sériově vybaveno řízením Heidenhain Steuerung TNC 640 nabízejícím všechny programovací funkcionality tohoto osvědčeného řízení. Ovládací pult má velký 19“ TFT barevnou dotykovou obrazovku, která je od nynějška k dispozici u všech strojů společnosti Hermle. Volitelnou výbavou C 650 je ergonomicky nastavitelný komfortní ovládací pult. V řízení jsou integrované osvědčené funkcionality usnadňující práci a jako volitelná výbava mohou být dodány nejrůznější monitorovací a kontrolní systémy (Hermle Information-Monitoring-Software, Hermle Automation-Control-System). Pro případ potřeby servisu je k dispozici „Wartungs-Diagnose-System“, který kontinuálně sleduje stav stroje a napomáhá tak rychlému stanovení diagnózy při servisním zásahu.

Tyto a mnoho dalších novinek můžete vidět na strojírenských veletrzích Intec a Zuliefermesse v Lipsku, které se za hojné účasti českých firem konají již ve dnech 5. až 8. února 2019. Vstupenky za výhodnější cenu než na výstavišti můžete získat pohodlně on-line.

Zdroj: Tisková zpráva Leipziger Messe GmbHNomenklatura

Novinky z veletrhů a výstav
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: