Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Rosatom a EDF rozšiřují spolupráci ve výzkumu a vývoji

Rosatom a EDF rozšiřují spolupráci ve výzkumu a vývoji


02.07.2018

Během mezinárodního jaderného veletrhu World Nuclear Exhibition, který probíhal 26. až 28. června 2018 v Paříži, podepsala ruská korporace pro atomovou energii Rosatom a francouzský koncern EDF memorandum o porozumění v oblasti vědeckých, výzkumných a vývojových prací.

Za ruskou stranu se pod dokument podepsal generální ředitel Rosatomu Alexej Lichačov a za francouzskou generální ředitel EDF Jean-Bernard Lévy.
Cílem memoranda je rozšířit vědecko-technickou spolupráci mezi podniky ruského a francouzského jaderného průmyslu. Půjde o realizaci společných projektů zaměřených na vývoj inovativních produktů, které povedou ke zvýšení konkurenceschopnosti a bezpečnosti jaderných elektráren a na jejich prosazování na světovém trhu. Mezi konkrétní obory patří například aditivní technologie, skladování energie, digitalizace, matematické modelování a rychlé reaktory.

 „Naše spolupráce s Francií ve vědě a výzkumu má velmi dlouhou tradici. Dnes jsme učinili další krok k tomu, abychom rozšířili vědecko-technický potenciál obou zemí. Díky tomu dojde k pokroku nejen našich společností, ale i celého jaderného průmyslu,“ řekl Lichačov.

Zdroj: Tisková zpráva Essential Communication

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Energetické strojírenství
Exportní příležitosti

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: