Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Soutěž Ocenění českých lídrů vyzdvihne odhodlání velkých českých firem

Soutěž Ocenění českých lídrů vyzdvihne odhodlání velkých českých firem


31.08.2020

Projekt Ocenění českých lídrů letos již počtvrté představí největší a nejúspěšnější ryze české firmy. Držitele ocenění v každém z krajů naší země vyhlásí v listopadu. Ty odborná porota vybere z 1516 společností nominovaných odborným garantem projektu, jímž je mezinárodní společnosti CRIF – Czech Credit Bureau. Jde o nejvyšší počet firem, který v historii soutěže postoupil mezi semifinalisty. Zbývá už jen necelý měsíc, kdy se mohou firmy do soutěže přihlásit. Uzávěrka přihlášek je 23. září.

Připojením se k projektu Ocenění českých lídrů, se firmy přidají k platformě tuzemských firem, které jsou důvěryhodnými klienty i dodavateli. Členy Podnikatelské platformy Helas, kterou Agentura Helas vytváří již od roku 1997, jsou čeští podnikatelé, podnikatelky, manažeři a majitelé firem. Jsou to osobnosti – zajímavé, nezávislé, inovativní, spolehlivé a především: nevzdávají se. Spolu tak máme vzácnou možnost vytvořit si vlastní společné mikroklima, kde se dobré české firmy vzájemně podrží. Propojí se, najdou nové zdroje, nové kontakty, nové příležitosti, inspiraci a úlevu v pocitu, že nejsou samy,“ říká zakladatelka OCP a Podnikatelské platformy Helas Helena Kohoutová.

Z našich analýz, zpracovaných pomocí dat z analytického nástroje CRIBIS, vyplývá několik skutečností. Společnosti v OCL kladou důraz na férové podnikání, což se mimo jiné odráží ve skutečnosti, že téměř všechny společnosti (98 %), které splnily podmínky soutěže, dostaly zelený semafor, který vyjadřuje absenci negativních informací o společnosti v dostupných zdrojích. Další zprávou je, že firmy zapojené do tohoto projektu, nejsou tak koncentrované v Praze jako celý segment obchodních společností, protože v Praze má sídlo jen 23 % společností zařazených do OCL, zatímco u obchodních společností registrovaných v ČR je to přes 40 %. Z hlediska odvětví, ve kterých společnosti v OCL působí, jde ze dvou pětin o zpracovatelský průmysl, obchod je s 27 % na druhém místě. Trojici nejčastěji zastoupených odvětví doplňuje stavebnictví (11 %),“ říká místopředseda představenstva CRIF – Czech Credit Bureau Pavel Finger s tím, že společnosti v soutěži OCL jsou transparentní a řádně předávají svoje účetní výkazy v souladu se zákonem, což bohužel není v rámci podnikání v ČR běžným chováním.

Generálním partnerem 4. ročníku Ocenění českých lídrů je společnost Vodafone.

Společnosti, které jsou 100% v rukách českých majitelů, dosahují ročního obratu minimálně 200 milionů korun alespoň v jednom hodnoceném roce, zaměstnávají více jak 50 lidí a získali nominaci odborného garanta, se mohou do soutěže registrovat online do 23. září 2020. Vítězové budou představeni na slavnostním večeru 26. listopadu 2020 v rámci akce Den českých lídrů. Více informací o projektu naleznete na www.oceneniceskychlidru.cz.

Kritéria hodnocení:
Společnost je do projektu nominovaná na základě analýzy veřejně dostupných údajů všech společností v České zpracovaných odborným garantem, kterým je prestižní mezinárodní společnost, specialista na rating a scoring firem, CRIF – Czech Credit Bureau, a. s. Předpokladem je dostupnost závěrek za rok 2018 a 2019 iRating ve stupních 1 - 11.  Součástí registrace je zodpovězení otázek a poskytnutí ekonomických výsledků posledního známého čtvrtletí. Společnosti dále splňují pravidlo 100 % českého vlastnictví a českého občanství majitelů, pravidlo ročního obratu 200 milionů korun a výše bez omezení alespoň v jednom hodnoceném roce, minimálního počtu 50 a více zaměstnanců a v neposlední řadě mají podvojné účetnictví nejméně po dobu 4 let. Vítěz předchozích ročníků se může do soutěže přihlásit nejdříve za následující 3 roky.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy agentury Helas.Nomenklatura

Všeobecné strojírenství
Management a řízení

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: