Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Společnost NSK představí na veletrhu EMO 2019 kuličkové šrouby, ložiska a lineární vedení

Společnost NSK představí na veletrhu EMO 2019 kuličkové šrouby, ložiska a lineární vedení


26.07.2019

Mezi exponáty z bohaté nabídky firmy NSK na letošním veletrhu EMO 2019 v Hannoveru bude množství špičkových produktů určených pro obráběcí stroje, včetně nedávno uvedené řady kuličkových šroubů podle normy DIN a nové řady vysoce odolných a přesných kuličkových šroubů. Představen bude také sortiment optimalizovaných ložisek pro ještě přesnější a rychlejší vřetena nebo ucelená řada lineárních válečkových vedení vybavených těsněním s velkou odolností proti prachu. Návštěvníci veletrhu EMO Hannover, který se bude konat ve dnech 16. až 21. září, najdou firmu NSK v hale 7, stánek B34.

Vysokorychlostní kuličkové šrouby NSK podle normy DIN pro obráběcí stroje

Expozici NSK na EMO Hannover budou kralovat nedávno uvedené kuličkové šrouby podle standardu DIN, navržené tak, aby dosahovaly velké rychlosti, snesly velké zatížení a současně vykazovaly malou hlučnost. Konkrétně dynamická únosnost byla díky použití speciální ložiskové oceli TF vyvinuté společností NSK zvětšena na 1,4násobek.


Kuličkové šrouby NSK podle standardu DIN pro obráběcí stroje jsou navržené pro velké rychlosti a vysoká zatížení.

Dalším exponátem, který jistě vzbudí pozornost, bude řada vysoce odolných kuličkových šroubů, při jejichž výrobě se uplatňuje nově vyvinutá technologie povrchové úpravy, která přináší omezení opotřebení a prodloužení doby provozu bez údržby. Speciální textura povrchu vytvořená na oběžných drahách výrazně zlepšuje tvorbu olejového filmu. Uspokojivé vytvoření olejového filmu je zvláště obtížné při pomalém pohybu, malých zdvizích a oscilačních pohybech. Právě v těchto podmínkách jsou nové vysoce odolné a přesné kuličkové šrouby třikrát odolnější proti opotřebení než standardní produkty NSK. Tyto kuličkové šrouby jsou ideální pro vysoce přesná obráběcí centra, určená např. pro výrobu forem pro odlévání nebo tlakové vstřikování, stejně jako pro drátové elektroerozivní stroje (EDM).


Vysoce odolné a přesné kuličkové šrouby od NSK se vyznačují použitím nově vyvinuté technologie povrchové úpravy

Dalším přitažlivým exponátem budou vyměnitelné kuličkové šrouby pro systémy automatické manipulace s materiálem (pick and place). Zde se šroub a matice připravují odděleně a NSK zaručuje, že budou kompatibilní i při náhodném výběru, a tudíž zaměnitelné. Zaměnitelné kuličkové šrouby NSK mají třídu přesnosti C7, dodávají se s průměrem šroubu 15 až 32 mm a se stoupáním 5 až 20 mm. Je možné použít je s mazací jednotkou NSK K1.

Dalším inovovaným produktem v expozici NSK na veletrhu EMO bude řada kuličkových šroubů S-HTF pro vstřikovací lisy s více než dvojnásobnou trvanlivostí a 1,3krát větší dynamickou únosností, než měla předchozí generace produktů NSK.

Optimalizovaná ložiska vřeten pro ještě větší přesnost a rychlost

NSK vystaví také nedávno představená jednořadá kuželíková ložiska s označením "Robustride". Hlavní charakteristikou ložisek Robustride je jejich klec s tvarem a vedením vylepšeným speciálně pro použití u pohonů vřeten obráběcích strojů. Výsledkem její optimalizace je lepší distribuce maziva, a v důsledku toho menší a rovnoměrnější vývin tepla ve valivém ložisku, čímž se omezuje opotřebení, a to i za velkého zatížení.

Dalším novým řešením jsou vysokorychlostní kuličková ložiska s kosoúhlým stykem řady Robust s klecí typu Sursave, která budou vystavena v činnosti na vřetenu stroje. Klec Sursave vyvíjí ve srovnání s běžnými ložisky pracujícími za velkých rychlostí o 20 % méně tepla.


Speciální klec ložisek Robustride pomáhá minimalizovat opotřebení i za velkého zatížení

Vysoce výkonné lineární vedení

NSK představí také novou řadu RA lineárních vedení s koncovým těsněním V1 vysoce odolným proti prachu a vnitřním těsněním V1, které pomáhá zvýšit životnost a spolehlivost obráběcích strojů. Odolnosti proti prachu a nízkého tření se dosahuje optimalizací tvaru břitu těsnění a kontaktní plochy a použitím materiálu s velkou odolností proti abrazi. Řada RA bude na veletrhu EMO představena v akváriu s vodou.

Řada lineárních válečkových vedení RA je vybavena těsněním V1 vysoce odolným proti prachu


Za zmínku stojí také řada lineárních vodicích kolejnic, které je možné volitelně opatřit keramickým povlakem. Černý, velmi tenký povlak (okolo 1 mikrometru) je vhodný pro vedení použitá na obráběcích strojích, které pracují v náročných podmínkách, a výrazně zvyšuje odolnost vedení proti korozi.

NSK na veletrhu EMO 2019: hala 7, stánek B34.


Zdroj: Tisková zpráva Mepax

Zpracováno redakcí.
 
 


 

 Nomenklatura

Novinky z veletrhů a výstav
Převody/pohony/ložiska/spojky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: