Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> UMILL 750: pětiosé simultánní obrábění na nejvyšší úrovni

UMILL 750: pětiosé simultánní obrábění na nejvyšší úrovni


11.01.2019

Jako logická konsekvence úspěšného etablování zařízení Umill 1800 a Umill 1500 na trhu rozšiřuje společnost EMCO své portfolio o nový produkt Umill 750 o rozměru X=750 mm. Tato vysoce výkonná vertikální fréza pro pětiosé simultánní obrábění umožňuje svým kompaktním provedením opracování i větších obrobků na malé zástavbové ploše. Použití evropských komponentů garantuje uživatelům maximální přesnost a kvalitu finálního povrchu. Nejmodernější řídicí technika a promyšlená strukturální řešení umožňují vysoce přesné pětiosé obrábění v rámci jednoho upevnění obrobku. A to vše při zachování vynikajícího poměru cena - výkon.

Skladba stroje je optimální kombinací litiny a oceli – tím je zajištěna maximální stabilita a termická symetrie.Také díky 45 mm pojezdům na osách X a Y a přímo poháněnému motoru na ose Z umožňují velké rozsahy 750 mm v ose X, 610 mm v ose Y a 500 mm v ose Z opracovávat obrobky až do maximálních rozměrů 530 x 530 x 417 mm. Další důležitou vlastností je vysoká tuhost konstrukce zajišťující optimální přesnost a kvalitu zpravování povrchu frézovaného dílu. Na všech osách jsou přímé měřicí systémy, díky již v základní výbavě dodávané čelní podpoře stolu je možné běžně opracovávat díly až do hmotnosti 400 kg. V základní konfiguraci má nová UMILL 750 vodou chlazené motorové vřeteno s maximálními rychlostí 15.000 ot/min.

Tyto a mnoho dalších novinek můžete vidět na strojírenských veletrzích Intec a Zuliefermesse v Lipsku, které se za hojné účasti českých firem konají již ve dnech 5. až 8. února 2019. Vstupenky za výhodnější cenu než na výstavišti můžete získat pohodlně on-line.

Zdroj: Tisková zpráva Leipziger Messe GmbH

 Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie
Novinky z veletrhů a výstav

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: