Témata

Ženy u kormidla

V novém seriálu MM Průmyslového spektra navazujeme na seriál Podnikatelské příběhy, který v průběhu posledních let přinášel příběhy našich úspěšných spoluobčanů. Protože se však jednalo zejména o muže, rozhodli jsme se nyní ukázat, že ženy mohou být v různých oblastech průmyslu stejně úspěšné jako jejich mužské protějšky, či dokonce úspěšnější.

Ženy u kormidla: Jak stvořit značku

29. 06. 2022
Hana Janišová

Pokud chceme, aby seriál Ženy u kormidla byl opravdu kompletní, určitě bychom neměli vynechat firmu, jejíž zakladatelkou a stoprocentní majitelkou je žena, která firmu dovedla k úspěchu a v jejíž práci dnes neméně úspěšně pokračuje její dcera. Jedná se o firmu Ryor – výrobce originální české kosmetiky – a dámy Evu Štěpánkovou a Janu Stránskou.

Ženy u kormidla: České spa pro celý svět

04. 05. 2022
Hana Janišová

Už v době, kdy studovala obchod na Masarykově univerzitě v Brně, měla Kateřina Kadlecová jasno: po absolvování školy nastoupí do rodinné firmy USSPA. Zakladatelem prvního českého výrobce spa a termálních bazénů swim spa se v roce 1995 stal Kateřinin otec, Petr Kolář. Ten předal v roce 2011 vedení, tehdy již velmi úspěšné firmy své dceři, která ji, společně s manželem, vede k prosperitě dodnes.

Ženy u kormidla:
Budovat i pomáhat

06. 04. 2022
Hana Janišová

Ačkoli vystudovala humanitní obory, stala se v roce 2008 zakladatelkou a jednatelkou strojírenské firmy, která, navzdory nelehkým obdobím, po celou dobu prosperuje a expanduje. Žena, která se v životě nejen vyrovnala mužům, ale mnohé suverénně předčila, se jmenuje Kateřina Beránková a jejím „profesním dítětem“ je společnost Awec.

Ženy u kormidla: Obklopit se skvělými lidmi

09. 03. 2022
Hana Janišová

Pokud někdo říká, že by žena neměla řídit firmu, a už vůbec ne v oblasti techniky či technologií, velmi se mýlí. Živým důkazem toho je Ing. Monika Šimánková, generální ředitelka holdingu ITS Group a předsedkyně představenstva společnosti Hestego.

Mužská, nebo ženská role?

09. 02. 2022
Hana Janišová

Vyřkne-li se slovo "podnikatel", ve většině případů si vybavíme muže. A to navzdory skutečnosti, že (nejen) v naší zemi je množství žen, které jsou v podnikání stejně úspěšné jako muži, či dokonce úspěšnější. Proto se naše redakce rozhodla, že po seriálu Podnikatelské příběhy, který vycházel v loňském roce a představoval zpravidla úspěšné muže, letos připraví seriál nový. Název Ženy u kormidla nenechá čtenáře na pochybách, jaký bude jeho obsah. V pilotním dílu přinášíme rozhovor s paní profesorkou Janou Geršlovou, která se podnikání - tomu v průběhu dějin i tomu současnému - odborně věnuje.