Témata
Reklama

Další vytištěné auto

Americko-izraelské společnost Stratasys, jedna z vedoucích na světovém trhu 3D tiskáren, představila v tomto týdnu na veletrhu EuroMold ve Frankfurtu nad Mohanem některé nové výrobní postupy. Například projekt StreetScooter, který vyvinuli společně s německou univerzitou v Cáchách a dalšími účastníky.

Reklama
Reklama
Společnost StreetScooter založili v roce 2010 s cílem vyvíjet auto na elektrický pohon, který by úspěšně soupeřilo s konvenčními vozidly jak cenou, tak výkonem a bezpečností. Na veletrhu bude prezentován model StreetScooter C16 o hmotnosti 450 kg včetně baterie, dojezdem minimálně 100 km a maximální rychlostí 100 km / h. Podle uvedených parametrů se zdá, že je to ideální vůz pro město. Pro výrobu plastických částí karosérie i některých interiérových komponent využili velkoformátovou 3D tiskárnu (1 000 x 800 x 500 mm) a materiál ABS, který má stejnou kvalitu jako používané klasické materiály.

Na vývoji se podílelo asi 80 firem a organizací. Díky technologii 3D je možné pružně měnit tvar karoserie vozu a nové modely elektromobilů je tak možné uvádět na trh do 12 měsíců, což za použití tradičních výrobních postupů je nemyslitelné. Navíc lze snadno navrhovat modely konkrétně pro určité budoucí zákazníky, například pro poštovní služby.

-ks-

Zdroj: Tisková zpráva

Redakčně upraveno

Reklama
Firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit