Témata
Reklama

Efektivní, precizní mobilní indukční ohřev

Bezdotykový, rychlý, precizní a přesně dávkovaný - tak by se daly popsat přednosti indukčního ohřevu. Tato technologie se používá všude tam, kde je nutný ohřev obrobků nebo součástek na definovanou teplotu, aby je v tomto stavu bylo možné dále zpracovávat.

Oblasti využití indukčního ohřevu jsou velmi různorodé a sahají od automobilového průmyslu a strojírenství přes energetiku až po elektrotechniku. Experti z eldec, dceřiné společnosti Emag se sídlem v německém Dornstettenu u Freudenstadtu, znají tyto možnosti využití velmi dobře. Již více než 30 let vyvíjí tento podnik vysoce kvalitní a současně robustní energetické zdroje pro indukční ohřev. Nová konstrukční řada PICO je kompaktní a cenově dostupné zařízení, které je schopno pokrýt velmi široké spektrum výkonu. Jeho obsluha je velice jednoduchá - což je právě při mobilním nasazení rozhodující faktor.

Reklama
Reklama
Reklama

Redukce na maximum

Takto zněl před několika lety reklamní slogan jednoho automobilového výrobce. O řadě PICO by se dalo říci něco podobného. Toto kompaktní a pro mobilní nasazení vhodné zařízení se zakládá na osvědčené technologii jihoněmeckých specialistů, jeho konfigurace je ale zjednodušena na centrální prvky a koncentrována na to podstatné. Díky tomuto faktoru jsou pak sníženy náklady na konstrukci. „Naším cílem bylo vyvinout standardizovaný a tak i cenově dostupný zdroj energie, který by dokázal pokrýt téměř všechna známá pole využití. Obsluha PICO je sice velmi snadná, přesto se ale s tímto zdrojem energie dají splnit všechny nároky. Zde platí následující: vybalit, zapojit a ohřívat.“ vysvětluje Stefan Tzschupke, Head of Business Development Generators u společnosti eldec.

Intuitivní ovládání pomocí fóliové klávesnice a displeje

Velmi rozdílné oblasti využití

PICO je nabízeno v širokém výběru provedení. K dispozici jsou tři různé konstrukční velikosti: PICO-S, PICO-M a PICO-L. Tyto je možné v závislosti na konkrétním modelu konfigurovat jako středofrekvenční či vysokofrekvenční zdroj energie od 5 do 150 kW. Disponují vlastním ovládáním eldec, osvědčenou technologií měničů a intuitivním konceptem obsluhy. Kde a jak bývají tato zařízení nejčastěji využívána? „Díky široké základní výbavě je oblast využití velmi rozsáhlá. Také zákazníci, kteří potřebují mobilní zdroj energie třeba pro zajištění provozu na stavbě, sáhnou po kompaktní modelové řadě PICO“, vysvětluje pan Tzschupke. Toto zařízení tak nalezne využití například také při provádění revize elektrárny, pro ohřev tak zvaných expanzních šroubů. Typickou oblastí použití je také ohřev komponent a stavebních dílů před jejich následným propojením - například u krytů rotorů, krytů nebo součástí motorů. Konstrukční řada PICO je využívána také při standardním použití, jako je indukční pájení. Ale také integrátoři - tedy podniky, které toto zařízení vestaví do většího systému, a teprve potom prodají koncovému zákazníkovi - mají díky konstrukční řadě PICO velmi výhodnou možnost integrace precizního ohřevu.

Konstrukční řada Pico od společnosti eldec.

Odbyt by měl v příštích letech výrazně narůstat

Rozměrově menší model PICO-S je na trhu již od začátku roku 2015. Začátkem tohoto roku byly uvedeny větší modely M a L. Jejich produkce je založena na prefabrikovaných součástkách, proto může zákazník s objednaným zařízením počítat již po několika málo týdnech od objednání. Proč jsou šance na trhu pro PICO podle názoru eldec tak dobré? „PICO je cenově výhodná, standardizovaná konstrukční řada pokrývající široké spektrum nasazení. V zásadě neexistují žádná omezení“, vysvětluje Tzschupke. „Profitovat lze také z krátkých dodacích lhůt. Z uvedených důvodů vidíme velký potenciál odbytu například na rychle rostoucích asijských trzích, kde hraje hlavní roli plná funkčnost, vysoká kvalita produktů a nízké náklady.“

-EB-

Zdroj: Tisková zpráva. Zpracováno redakcí.

Reklama
Firmy
Související články
Sonda pro bezkontaktní sledování odběru energie

Výzkumníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT z telekomunikační katedry vyvinuli v rámci projektu Chytrá řešení pro Prahu sondu, která dokáže měřit spotřebu libovolného spotřebiče a na dálku ji odesílat prostřednictvím sítě internetu věcí (IoT). Inteligentní sonda v podobě krabičky se připevní na napájecí kabel a bezkontaktně indikuje aktivity spotřebičů a odběr energie. Nyní prochází poslední fází testování v terénu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit