Témata
Reklama

Mikrotrubky pro lékařskou techniku

Z pásového materiálu o síle 0,15 či 0,1 mm se mají vyrábět mikro trubky o průměru 2,3 a 2,8 mm. Vláknovým laserem o výkonu 2-kW se vytváří spoj o průměru 200 až 250 mikrometru pomocí sensoru doprostřed sváru. Takto se dají dělat čisté sváry při rychlosti sváření až do 40 m/min. Ve společném projektu vyvinuly firmy Jidet a Rofin výrobní linku pro výrobu precizních mikro trubek od síly materiálu 0,1 mm.

Reklama
Reklama
Na mikro trubky pro lékařskou techniku jsou kladeny vysoké nároky na kvalitu. Foto: Rofin.

Mikro trubky se uplatňují v leteckém a kosmickém průmyslu, lékařském oboru, ale také v oblastech kde se pracuje se zušlechtěnými ocelemi na bázi niklu, nebo hliníkovými slitinami. Trubky jsou vyráběny z pásoviny, která je odvinována z cívky. Francouzská firma Jidet materiál precizně profiluje tvarovými kladkami a následně svařuje.

Zdroj: MM MaschinenMarkt, Das Industrie Portal

Reklama
Firmy
Související články
Technologické trendy 2021 #6 Zero Trust

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. V pořadí již šestý trend se zabývá tzv. Zero Trust, tedy nulové důvěře, a to k čemukoliv. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit