Témata
Reklama

Nabíjecí stanice pro firemní flotilu

Společnost Still aktuálně buduje ve svém hlavním sídle 20 nabíjecích stanic pro elektromobily. Hlavní myšlenka: V budoucnu se zde budou nabíjet nejen elektromobily z firemní flotily, ale možnost nabíjení budou moci využívat i zaměstnanci a návštěvníci pro svá soukromá vozidla. 

Nové nabíjecí stanice budeme využívat nejen pro naši rozšiřující se flotilu elektrizovaných firemních vozidel, ale možnost nabíjení nabídneme jako speciální službu i našim zaměstnancům a návštěvníkům. Myslíme přitom především na ty zaměstnance, kteří nemají možnost nabíjení doma. Chceme jim tak umožnit přechod na bezemisní vozidlo,“ říká Stefan Sanny, který ve společnosti Still zodpovídá za oblast Facility Management. Výstavba těchto nabíjecích stanic je ale jen prvním krokem. „Jedná se pouze o první část komplexního projektu, v rámci kterého chceme vytvořit infrastrukturní a procesní možnosti k postupnému vybavování dalších poboček nabíjecími stanicemi. Chceme tím umožnit přechod vlastní flotily vozidel, a navíc našim zaměstnancům usnadnit přechod na elektromobily.“ 

Reklama
Reklama

Ve střednědobém horizontu by do nabíjecí infrastruktury společnosti Still měly přibýt i vhodné domácí wallboxy pro flotilu servisních vozidel a služební vozidla.

Firemní centrála Still v Hamburku bude vybavena 20 nabíjecími stanicemi pro elektromobily – s opcí na rozšíření. Společnost tím chce umožnit modernizaci vlastní flotily vozidel a usnadnit zaměstnancům přechod na elektromobily. (Zdroj: Still)

Elektřinu potřebnou pro nabíjecí stanice odebírá společnost – stejně jako veškerou zbývající elektřinu – ze ‚zelených‘ zdrojů. „S našimi novými nabíjecími stanicemi skutečně přispíváme ke snižování emisí CO2,“ říká s potěšením Stefan Sanny. Nabíjecí stanice bude možné používat s běžnými kartami – pro zaměstnance společnosti Still dokonce za speciálních podmínek. Nabíjet se bude podle principu „Fair-use“. Přitom platí, že se nabíjí jen tak dlouho, jak je nutné, aby byly nabíjecí stanice pokud možno neustále k dispozici.

Budeme podrobně sledovat, jak se bude naše nová nabídka využívat. Pokud by se osvědčila, tak máme opci pro vybudování dalších 24 nabíjecích stanic na stejném místě,“ shrnuje Stefan Sanny.


Zpracováno redakcí dle tiskové zprávy společnosti Still.

Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Znal je již Napoleon a dá se s nimi i hnojit

Před více než dvěma staletími spatřil tento vynález světlo světa a dodnes hraje nezastupitelnou roli v naší každodennosti. Řeč je o bateriích. Jejich objevitelem je italský fyzik Alessandro Volta, na jehož počest slavíme 18. února, v den vynálezcových narozenin, Mezinárodní den baterií. Jaká tajemství se skrývají pod jejich tvrdou „slupkou“ a které interesantní příběhy jsou s vývojem baterií spojeny? 

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit