Témata
Reklama

Co se běžně neví o montáži ložisek

11. 04. 2018

„Jezdíme do firem ukazovat spolehlivé metody správné montáže ložisek,“ říká Julius Fiala z SKF.

Michaela Fikejzová zjišťovala, jak může návštěva předváděcího vozu SKF zlepšit údržbu a pomoci s odstraňováním problémů s ložisky ve výrobních firmách.

M. Fikejzová: Proč je způsob montáže ložisek tak zásadní?

J. Fiala: Ložiska jsou velmi přesné strojní díly a jako taková vyžadují správný postup montáže. 16 % předčasně zhavarovaných ložisek má na svědomí nesprávná montáž. Navíc je správná montáž důležitá pro efektivní a spolehlivou údržbu. Pro tu je pak zásadní jak technické vybavení, tak znalosti zaměstnanců údržby.

M. Fikejzová: Působíte v oblasti osvěty ohledně správné montáže ložisek. Můžete blíže popsat, jak takové vzdělávání probíhá?

J. Fiala: Zákazník si objedná bezplatnou návštěvu našeho předváděcího vozu, my k němu přijedeme a představíme nejmodernější nářadí a nástroje na montáž, demontáž a sledování stavu ložisek.

M. Fikejzová: Co všechno může klient od takové návštěvy očekávat?

J. Fiala: Návštěva je rozdělena na teoretickou a praktickou část. V teoretické části klienta seznámíme se zásadami správné montáže v kontextu nářadí, které s sebou přivezeme. Praktická část pak probíhá přímo u vozu. Ve voze je mechanické nářadí, narážecí soupravy a různé stahováky, například do slepé díry a podobné. Potom tam jsou hydraulické metody, to znamená metoda Drive-up nebo metoda tlakového oleje. Na modelu je možné ukázat montáž. Pak máme indukční ohřívací přístroje, na kterých ukazujeme ohřev ložiska, který montáž usnadňuje. Máme i základní přístroje pro vibrace, stroboskop, stetoskop, teploměry či zařízení pro ustavování řemenic. Jednoduše veškeré vybavení, se kterým se dílna může setkat. Toto všechno je postupně předvedeno a poslední oblastí je představení zařízení pro mazání ložisek, například elektrických mazacích lisů.

Reklama
Reklama
Julius Fiala představuje hydraulickou metodu SKF Drive-up, vyvinutou pro montáž soudečkových ložisek.

M. Fikejzová: Jak dlouho taková návštěva trvá a jak by se na ni měl zákazník připravit?

J. Fiala: Záleží na rozsahu teoretické části, kdy se přizpůsobujeme časovým možnostem zákazníka. Délka obou částí dohromady je přibližně dvě až tři hodiny. Pro ukázku nástrojů je důležitá dílna – krytý prostor, kde je možné napájení 220 V. Zároveň vrata do objektu musejí mít minimálně tři metry, abychom s vozem mohli vjet.

M. Fikejzová: Na začátku jste zmiňoval, že 16 % předčasně zhavarovaných ložisek má na svědomí nesprávná montáž. Můžete uvést nějaké konkrétní případy, které jste správnou montáží vyřešili?

J. Fiala: Při jedné předváděcí akci se nám zákazník svěřil, že mu předčasně havarují soudečková ložiska s kuželovou dírou na malém drtiči. Údržba neměla žádné vybavení pro montáž, takže ložiska upínala na kužel pouze citem pomocí mechanické zajišťovací matice. Proto ložiska velmi často zhavarovala. Pro řešení problému jsme klientovi doporučili metodu SKF Drive-up, díky které se dále s touto komplikací nesetkával.

M. Fikejzová: Můžete blíže popsat metodu Drive-up?

J. Fiala: Ve zkratce jde o osvědčenou unikátní metodu, která byla vyvinuta pro montáž soudečkových ložisek. Obchází nutnost používat spárové měrky a vychází z toho, že zákazník má hydraulickou matici, výpočtový program, který získá spolu s metodou, a speciální čerpadlo s digitálním tlakoměrem. Na základě tohoto vybavení a číselníkového úchylkoměru je zákazník schopen velmi jednoduchým způsobem ložisko namontovat. Metoda je to velmi přesná a spolehlivá. Zákazníci, kteří dosud používali kombinaci hydraulické matice a spárových měrek, přešli na metodu Drive-up, protože je to prostě jednodušší. Nemusejí nic počítat a měřit, jednoduše si ve výpočtovém programu zadají parametry ložiska a ten program jim řekne, jaký startovní tlak a axiální posunutí mají použít pro to které konkrétní ložisko.

M. Fikejzová: Řešíte problémy klientů jen v rámci montáže, nebo i co se týče demontáže a údržby?

J. Fiala: Co se týká demontáže, vzpomínám si na případ, kdy pracovníci údržby opakovaně prováděli demontáž velkého pastorku z hřídele trakčního elektromotoru. Demontáž za použití těžké techniky a ohřevu plamenem byla velmi obtížná a někdy se jim povedla až po mnoha hodinách. V rámci předváděcí návštěvy jsme pracovníkům údržby ukázali metodu tlakového oleje a oni nás vzali do dílny, protože měli dojem, že by v pastorku mohl být přiváděcí kanálek pro metodu tlakového oleje. Do té doby o funkci tohoto kanálku nic nevěděli. Demontovali jsme tedy zátku a připojili vysokotlaký injektor. Potom byla demontáž otázkou několika minut. Co se týká údržby, klientům nabízíme službu maintenance assessment.

M. Fikejzová: Co je náplní takové služby?

J. Fiala: Je to způsob, jak zmapovat postupy údržby ve firmě, pomoci zákazníkovi a na základě místního šetření zjistit, kde má nějaké slabiny. Podle výsledků pak provedeme nápravná opatření. Tato služba je vhodná pro firmy, které chtějí zlepšovat údržbu, ale nevědí jak, nebo si chtějí třeba naplánovat investice na příští rok a hledají ty nejlepší cesty pro zlepšení. V první části maintenance assessmentu si určí priority, na jejichž základě bude potom program stanovovat postupné kroky ke zlepšení.

Bezplatnou návštěvu předváděcího vozu je možné objednat přímo z webových stránek společnosti SKF CZ.

SKF CZ

Michaela Fikejzová

michaela.fikejzova@skf.com

www.skf.cz

Reklama
Vydání #4
Kód článku: 180424
Datum: 11. 04. 2018
Rubrika: Výroba / Ložiska
Autor:
Firmy
Související články
Ložiska pro velká zatížení

Společnost Coroll jako významný dodavatel ložisek do všech hutních provozů včetně kontinuálního lití, válcoven, výroby surového železa, přepravy a úpravy rud i dalších materiálů využívá zázemí japonského výrobce ložisek NSK a jeho vývoj speciálních produktů pro hutní průmysl.

Prémiové nástroje pro výpočet ložisek

Společnost SKF své lety nabyté zkušenosti a znalosti předává svým zákazníkům nejen prostřednictvím seminářů, brožur či katalogů, ale také poskytováním výpočetních nástrojů.

Správné mazání předchází třetině selhání ložisek

Domazávání ložisek je naprostou nutností, pokud ložiska nepoužíváte výhradně v aplikacích, které domazávání nevyžadují. Nestačí však pouze domazávat, je důležité provádět domazávání vhodným množstvím a způsobem. Z důvodu nevhodného domazávání totiž selhává 36 % ložisek. Jak tedy správně domazávat?

Související články
Padělky ložisek na celnici i v aplikaci

Padělky čtyř velkých kuličkových ložisek zadržel Celní úřad na začátku března při vstupu na celní území Unie. Zmíněná ložiska, označená obrazovou ochrannou známkou SKF, do České republiky dovážel český prodejce strojních dílů, který však není autorizovaným distributorem SKF.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Ložiska pro velmi náročné podmínky

Prostorové omezení představovalo pro firmu Papcel při navrhování nového papírenského stroje velký problém. Řešením byla unikátní toroidní ložiska CARB a inovativní mazací systém od společnosti SKF.

Inovace komponentů pro obráběcí stroje

Firma Coroll již od roku 1995 zastupuje na českém trhu společnost NSK. Opírá se o technické zázemí tohoto japonského výrobce, který nepřetržitě investuje do inovací a vývoje svých produktů – ložisek, kuličkových šroubů a lineárních vedení.

Monitorování stavu strojů pomáhá výrobě i údržbě

„Ve zvyšování efektivity výroby hraje prim prediktivní údržba a postupná digitalizace procesů,“ říká v rozhovoru Roman Bauer.

Průmysl 4.0 stojí i na ložiscích a datech

Společnost SKF je známá především jako výrobce ložisek a dodavatel technických řešení pro rotační stroje. O tom, jak může přispět k zavádění Průmyslu 4.0, si s Davidem Poláčkem, generálním ředitelem české pobočky, povídal Michael Málek.

Malý velký pomocník

Jak, čím a jakou dávkou ložiska domazávat? To jsou nejčastější otázky, které si kladou výrobní provozy v souvislosti s údržbou, respektive mazáním ložisek.

Materiály ložisek jsou klíčem ke zvýšení spolehlivosti

Použití ložiskových ocelí a povrchových úprav v závislosti na konkrétní aplikaci umožňuje výrazně zvýšit spolehlivost ložisek, což významně přispívá ke snížení celkových nákladů TCO (Total Cost of Ownership) na stroje a zařízení.

Nové simulační nástroje pro konstruktéry

Návrh nových strojů je nyní nutné provádět rychleji a finančně efektivněji, než tomu bylo ještě v nedávné minulosti. Aby konstruktéři udrželi svou konkurenční výhodu v neustále se měnícím prostředí, využívají stále sofistikovanější software pro celý proces konstrukce. Umožňuje jim to nacházet nové konstrukční alternativy, mohou zvážit více parametrů a tím zkracují dobu, za kterou se produkty dostanou na trh.

Pět nejčastějších příčin selhání ložisek v elektromotorech

Valivá ložiska patří k nejdůležitějším součástem většiny strojů. Z tohoto důvodu jsou na jejich parametry (únosnost, přesnost chodu, hlučnost, tření, třecí teplo, trvanlivost a spolehlivost) kladeny vysoké nároky. Valivá ložiska se tedy zcela přirozeně stala velmi důležitou součástí strojů a postupem času také předmětem rozsáhlých výzkumů a neustálého zdokonalování.

Automatizace a propojování procesů ve výrobě ložisek

V olomouckém závodě na výrobu ložisek Koyo Bearings v průběhu minulého roku nakoupili tři nové výrobní linky na výrobu jehličkových ložisek pro zákazníka Mitec (Jaguar-Land Rover) s kapacitou 1,7 milionu kusů ročně. Po automatizovaných linkách pro zákazníka Schmidt (Mercedes-Benz) jsou dalším prvkem v procesu zavádění automatizace výroby a Průmyslu 4.0 v tomto moravském závodě.

Ložiska pro formuli

Scuderia Ferrari – tým, který se měl stát nejslavnějším týmem na světě, debutoval 11. května 1947 na okruhu Piacenza. Závodním vozem na trati bylo Ferrari 125 s dvanáctiválcovým motorem, za jehož volantem seděl Franco Cortese.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit