Témata
Zdroj: Ceratizit

Proces nákupu nástrojů může být v mnoha malých i středních výrobních podnicích výraznou administrativní zátěží. Řešení Tool Supply od společnosti Ceratizit může tuto administrativní zátěž výrazně snížit a uspořit náklady s tímto procesem spojené.

Reklama

Společnost Ceratizit patří mezi přední dodavatele nástrojů pro třískové obrábění. Pro vyšší standard obsluhy a správy s hospodařením nástrojů nabízí již od roku 2000 zákazníkům systém Tool Supply. Jde o ucelený systém zásobování nástroji, který využívá výdejní automaty Tool-O-Mat s řízeným výdejem nástrojů podle uživatelského požadavku.

Momentálně máme instalovaných více než 1 200 systémů Tool-O-Mat ve 23 zemích. V nabídce pro naše zákazníky máme několik typů těchto výdejních automatů, z nichž si mohou vybrat to nejvhodnější řešení s ohledem na jejich provozovnu a požadavky.

Výdejní automat Tool-O-Mat 840 je k dispozici v pěti různých designových variantách. (Zdroj: Ceratizit)

TOM 840

V tomto automatu najde místo až 840 různých produktů. Velikosti skladovacích míst jsou přizpůsobeny rozměrům jednotlivých produktů a zaručují maximální efektivitu a využití. Navíc nabízíme možnost individuálního designového ztvárnění – zákazník si může vybrat preferované provedení výdejního automatu z pěti různých designů. Denní kontrola odběrů a stavu zásob u jednotlivých nástrojů, stejně tak i servis doplňování ze strany společnosti Ceratizit zajistí, že jsou vaše nástroje připravené, kdykoliv jsou zapotřebí. Fakturace za odebrané nástroje je vždy ke konci kalendářního měsíce.

TOM 80

Tento moderní systém pro výdej nástrojů pojme až na 80 různých produktů. Pomocí dotykového displeje si můžete rychle zvolit příslušný nástroj. Neztrácíte tak čas náročným vyhledáváním v katalogu. Flexibilně konfigurovatelné zásuvky dokonce umožňují skladování těžkých produktů, které se při odběru spolehlivě přesouvají do výdejního boxu pomocí výtahu. K jedné řídicí jednotce lze připojit až čtyři automaty. Tím se docílí nejenom mimořádné úspory místa, ale zároveň lze v případě potřeby zvýšit i skladovací kapacitu.

K jedné řídicí jednotce systému Tool-O-Mat 80 lze připojit až čtyři výdejní automaty. (Zdroj: Ceratizit)

Stejně jako u našich dalších systémů pro výdej nástrojů máte i v případě systému Tool-O-Mat 80 vždy jistotu, že vám nikdy nebude chybět nástroj, který budete nutně potřebovat. Přebíráme za vás doplňování produktů a postaráme se o to, abyste měli vždy k dispozici svůj standardní nástroj.

Nově umožňujeme kombinovat výhody obou typů, a propojit tak TOM 840 a TOM 80. Vždy jeden z typů slouží jako řídicí jednotka s ovládacím displejem a druhý typ pak jako rozšíření skladovacích míst, takže zákazník má k dispozici více skladovacích pozic a pozice pro větší a těžší nástroje v rámci jednoho řešení.

Reklama

Starosti přenechte dodavateli

S výdejními automaty nabízíme zákazníkům servis, který jim zajistí, že mají vždy k dispozici ten správný nástroj v okamžiku, kdy ho potřebují. Zároveň mají obstarávání nástrojů v podstatě bez starostí a nákladů, protože o celý proces se postaráme my. Zákazník tak má k dispozici komplexní služby pro třískové obrábění od jednoho dodavatele, jednu kontaktní osobu, cílené školení svých pracovníků pro práci s novými nástroji a uživatelsky příjemný systém objednávání. Kontinuální servis zajišťují zaměstnanci Ceratizitu, postarají se jak o naskladnění a přiřazování produktů, tak o okamžitou aktualizaci pro evidenci nejnovějších produktů, pravidelně optimalizují sortiment a zajistí inventuru. Vzhledem k tomu, že systém Tool-O-Mat je veden jako konsignační sklad, probíhá fakturace za nástroje až po jejich vydání z automatu. Pro řízení zásob není potřeba žádný personál na straně zákazníka, objednávka probíhá automaticky, odpadá příjem zboží a náklady na dopravu. Díky tomu optimalizujeme a snižujeme náklady, které mají zákazníci spojené s objednáváním nástrojů. Máme permanentní přehled o stavu nástrojů v Tool-O-Mat a v okamžiku, kdy je potřeba je doplnit, přijde do servisního střediska informace a servisní technik se o vše postará. V případě, že by došlo k nečekanému výdeji většího množství kusů od jednoho nástroje a hrozilo by, že by tato položka v automatu byla odebrána kompletně, zajistí Ceratizit urgentní doplnění této položky během následujícího pracovního dne.

Jednotliví zaměstnanci se k automatu přihlašují prostřednictvím vlastní čipové karty. (Zdroj: Ceratizit)

Snadné použití a úspora nákladů

Úspěch systému Tool-O-Mat je založen na jednoduchosti jeho použití, úspoře nákladů a schopnosti zákazníků sledovat spotřebu nástrojů prostřednictvím pravidelných výstupů. Jednou z klíčových výhod systému Tool-O-Mat je kontrola zásob dle stanoveného minimálního množství. Tím uživateli nehrozí odstávka stroje z důvodu nedostupnosti nástroje. Každý nástroj, který byl vydán, je vždy přiřazen konkrétní osobě a lze jej přiřadit konkrétní zakázce. To přináší absolutní kontrolu a dohled nad hospodařením s nástroji. Konečné účtování nákladů je přesnější, a navíc lze snadno odhalit a řešit problémy spojené s vysokou spotřebou nástrojů. Přístup každého uživatele je umožněn pomocí vlastní čipové karty, a je možné i definovat přístupová oprávnění k jednotlivým nástrojům pro jednotlivé uživatele.

Pomocí dotykového displeje si můžete rychle zvolit příslušný nástroj. (Zdroj: Ceratizit)

Neustálým rozvíjením systému Tool-O-Mat pomáháme našim zákazníkům využívat svůj rozpočet v oblasti řezných nástrojů s maximální efektivitou a zároveň ušetřit cenný čas,“ říká obchodní manažer společnosti Ceratizit pro Českou a Slovenskou republiku Jan Úlovec. „Systém Tool-O-Mat byl navržen pro malé a střední podniky, nicméně je vysoce ceněn coby nástroj pro jakýkoliv podnik bez ohledu na jeho velikost nebo objem spotřebovaných řezných nástrojů. Přínos je v porovnání stejný, ať se jedná o malou subdodavatelskou dílnu, nebo o větší výrobní závod. Uživatelé obvykle hlásí roční úsporu mezi 10 a 20 % ročního rozpočtu na řezné nástroje díky efektivitě, které lze dosáhnout.

Odběr nástrojů z výdejních automatů je perfektním řešením zajišťujícím neomezený přístup k nástrojům 24 hodin denně a sedm dní v týdnu,“ říká Jan Úlovec. „Přináší také jistotu, že naši zákazníci budou moci dostát termínům svých odběratelů, a současně tak sníží své výrobní náklady.

Související články
Od konstrukce strojů po parkovací věže

Mezi starší generací strojařů pravděpodobně není nikoho, kdo by neznal původem škodováka Josefa Bernarda z Jičína. Tento strojírenský nadšenec příští rok oslaví své sedmdesátiny. Před třiceti lety po odchodu z místního Agrostroje položil základy společnosti Vapos, která dává perspektivní práci patnácti desítkám lidí z Jičína a blízkého okolí.

Systém pro kontrolu a optimalizaci obrábění

Společnost Ceratizit představuje systém pro digitální budoucnost třískového obrábění. Monitorovací a regulační systém ToolScope neustále zaznamenává signály přicházející ze stroje, které vznikají v rámci výrobního procesu. Tato data se vizualizují a používají pro monitorování a regulaci řezného procesu a stroje. Výsledkem optimalizace je zpravidla dvouciferné procentuální zlepšení bezpečnosti procesu, zkrácení doby cyklů a prodloužení životnosti nástroje.

100 let zkušeností
a inovace pro budoucnost

Když dr. Paul Schwarzkopf v červnu roku 1921 založil společnost Metallwerk Plansee GmbH, prošlapal nejen cestu pro průmyslovou výrobu z wolframu a molybdenu, a tím i pro bezpočet vývojových trendů moderního života, ale zároveň položil základy pro skupinu Ceratizit, která vznikla v roce 2002 spojením firem Plansee Tizit a Cerametal. Skupina Ceratizit se za svou stoletou historií a zkušenostmi ohlédla na letošním veletrhu EMO v Miláně.

Související články
Všestranná kontrola obráběcího procesu

Podstatným prvkem digitální budoucnosti třískového obrábění jsou monitorovací a regulační systémy. Takovým nástrojem je i systém ToolScope od společnosti Ceratizit. Systém zaznamenává data z řídicího systému stroje a na základě jejich vyhodnocení může automaticky zasahovat do výrobního procesu. Tím pomáhá optimalizovat celý proces a zvyšuje jeho bezpečnost.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Semináře v technickém centru na Vysočině

S nástupem jara po mnoha měsících konečně ustupuje koronavirová pandemie a lidé se mohou ve větším počtu setkávat jak na sportovních a kulturních akcích, tak i na těch firemních. Na tuto dobu se těšili také v Technickém centru společnosti Ceratizit ve Velkém Meziříčí. Navázali na úspěšné programy z minulých let a pro své zákazníky naplánovali řadu odborných seminářů. O jejich programu jsme hovořili s Janem Gryčem, technickým ředitelem firmy.

Zlatá medaile pro prof. Kassaye

Po dvouleté pauze, zapříčiněné hygienickými opatřeními ke snížení šíření pandemie koronaviru, se opět otevřely brány MSV v Brně, v rámci kterého se udílejí i ocenění Zlatých medailí. A to jak vystaveným exponátům, tak tradičně, již od roku 2006, díky iniciativě redakce našeho časopisu, také ocenění osobnosti za její celoživotní tvůrčí technickou práci a dosažené inovační činy.

Pod dvou letech opět na EMO do Hannoveru

Od 16. do 21. září 2019 se uskuteční 22. ročník největšího světového veletrhu zpracování kovů EMO. Megaakce se koná opět v Německu, které je po Číně a USA třetím největším trhem obráběcích strojů na světě. Veletrhu se účastní téměř 2 100 vystavovatelů ze 47 zemí světa. Z České republiky se očekává účast 28 firem na ploše necelých 1 700 m2. Na minulý veletrh v roce 2017 přijelo do Hannoveru z České republiky přes 2 200 odborníků.

CIMT Peking, Část 1. Obecný pohled

V předvelikonočním týdnu se v Pekingu uskutečnil veletrh obráběcích strojů CIMT 2019. V asijském regionu se jedná o obdobu veletrhu EMO Hannover. A stejně jako EMO je velkou měrou národní výstava německé výrobní techniky, tak CIMT je převážně čínský. V tomto prvním vstupu se podíváme na letošní ročník trochu s odstupem, aniž bychom se zaměřili na konkrétní exponáty.

Praktický výzkum nám dělá svět lepším

Prof. Ing. Milan Gregor, PhD. se narodil v Prievidzi a dětství prožil v Necpaloch. Zde u příležitosti oslav 600. výročí první písemné zmínky byl v roce 2015 oceněn Cenou primátorky Prievidzy za mimořádné zásluhy v rozvoji hospodářství, vědy a techniky a šíření dobrého jména Slovenské republiky v zahraničí.

Perspektivy čínského draka

Již několik let vám pravidelně v tomto čase přinášíme reportáže ze dvou klíčových strojírenských veletrhů celého asijského kontinentu, které jsou určitým barometrem srovnání postupného vývoje čínských výrobců obráběcích strojů a komponent, ale i pohledem na zvolené marketingové strategie nadnárodních společností při jejich penetraci na zdejší čínský trh – největší a nejprogresivněji rostoucí na světě. V lichých letech se v Pekingu v dubnu koná veletrh CIMT (China International Machine Tool Show), v sudých přibližně ve shodné době pak v Šanghaji veletrh CCMT (China CNC Machine Tool Fair). Aktuální postřehy z každého dne veletrhu jsme přinášeli prostřednictvím redakčního portálu mmspekturm.com a sociální sítě facebook, s tradičním komplexnějším pohledem na veletrh a čínský komoditní trh jako takový přicházíme nyní.

Transparentní továrna usnadňuje přístup k datům z výroby

Před pěti lety prošel vrchlabský závod Škoda Auto kompletní proměnou z výroby automobilů na výrobu high-tech automatické dvouspojkové převodovky DSG. Samozřejmě musel být vymyšlen zcela nový layout všech jednotlivých výrobních úseků, důkladně byl navržen tok materiálu až do posledního centimetru a myšleno bylo již od počátku také na přicházející digitalizaci a éru Průmyslu 4.0. Postupné zavádění prvků moderní výroby později pomohlo k vyšší efektivitě. Dnes se namísto původního 1 000 převodovek denně vyrábí více než dvojnásobek.

EMO zrcadlem pokroku a inovací

Při příležitosti prezentace veletrhu EMO 2017 Hannover před evropskou novinářskou obcí se uskutečnilo i pražské zastavení. Zastoupení Deutsche Messe pro ČR zorganizovalo tiskovou konferenci, které se vedle generálního ředitele EMO Hannover Christopha Millera účastnil i tiskový mluvčí hannoverského veletržního komplexu Hartwig von Sass spolu s ředitelem českého svazu SST Ing. Paclíkem a předsedou Společnosti pro obráběcí stroje doktorem Smolíkem.

Průmysl 4.0 pro energeticky efektivní výrobu

Školicí a tréninkové technické centrum společnosti Ceratizit ve Velkém Meziříčí si za svoji dosavadní existenci vydobylo respekt a uznání ze strany technické veřejnosti. Vedle úzce technologicky zaměřených seminářů se započala tradice konferencí zaměřených na aspekty zavádění prvků inteligentní výroby do praktických aplikací. Třetí ročník akce Průmysl 4.0, tentokráte s podtitulem Energeticky efektivní výroba, se konal za spoluúčasti partnerů začátkem května.

Chytrá kombinace systémů

Vývoj obráběcích technologií v minulém století nabral na obrátkách. Dnes jsme tuto technologii dotáhli téměř k dokonalosti – jsme schopni vyrobit předměty libovolných tvarů v přesnostech na tisíciny milimetru. Dalo by se říct, že pro zlepšení zde už příliš prostoru nezbývá, přesto nás přední výrobci obráběcích strojů a nástrojů pravidelně přesvědčují o opaku. Progresivní a inovativní přístup společnosti Ceratizit je toho jen dalším důkazem. Nedávno na trh uvedla přesnou vyvrtávací hlavu Komflex z produktové řady Komet, která umožňuje automatickou korekci průměru v případě vyvrtávání přesných otvorů. Jak to nástroj dokáže, upřesňuje v následujícím rozhovoru technický ředitel společnosti Ceratizit Česká republika Ing. Jan Gryč.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit