Věděli jste, že společnost Heidenhain je mimo jiné také výrobcem vysoce přesných ložisek i snímačů? A proto dokáže nabídnout snímač, který integruje obě tyto části. Jedná se o úhlové snímače Heidenhain MRP.
Společnost Sandvik Coromant, která zaujímá vedoucí postavení v oblasti řešení pro obrábění kovů, uvádí na trh dvě nové řady mikrovrtáků speciálně navržených pro přesné obrábění. Vrtáky CoroDrill 462 s geometrií -XM a CoroDrill 862 s geometrií -GM uvítají průmyslová odvětví, v nichž je vyžadována výroba drobných součástí, jako je výroba součástí pro medicínské účely a medicínské techniky, automobilový průmysl, elektronika nebo letecký průmysl. Tyto nové vrtáky, které byly navrženy tak, aby byly schopny pokrýt celou řadu různých obráběných materiálů, umožňují precizní práci všude, kde má naprosto zásadní význam přesnost.
Rozměry zařízení se v celé řadě průmyslových odvětví zmenšují. Nejzřetelněji je to patrné u elektroniky, kde moderní zařízení nabízejí více možností při menších vnějších rozměrech. Další takovou oblastí je výroba medicínské techniky, kde si sílící trend miniinvazivní chirurgie žádá použití technik, které minimalizují velikost a rozsah řezů prováděných operatérem, což klade vyšší nároky na chirurgické nástroje. Jak se velikost technických zařízení zmenšuje a úroveň jejich propracovanosti se zvyšuje, výrobci požadují nástroje schopné vyrobit menší a komplikovanější součásti.
Specialisté na vrtání pojem „mikrovrtání“ obvykle používají v případě, hovoří-li o výrobě děr menších než 3 milimetry v průměru. To se může týkat děr, s nimiž se často setkáváme v elektronickém průmyslu, kde jsou obrobky silné jen několik setin milimetru, ale mnohem běžnější je v leteckém průmyslu, oblasti výroby forem a zápustek a ve výrobě medicínské techniky.
CoroDrill 462 a 862 reprezentují další generací mikrovrtáků v nabídce společnosti Sandvik Coromant. Tyto vrtáky, které jsou k dispozici v nových geometriích a dodávají se v široké škále průměrů a hloubek vrtání, ve srovnání se stávajícím sortimentem vynikají bohatší nabídkou produktů.
Jsou speciálně upravené tak, aby umožnily překonání problémů vznikajících při mikrovrtání. Například podobně jako u aplikací prováděných nástroji větších rozměrů je i při vrtání hlubokých děr pomocí mikronástrojů důležité zajistit kvalitní přívod řezné kapaliny umožňující účinně odvádění třísek. Jak vrták CoroDrill 462, tak i 862 mohou při použití vnějšího přívodu řezné kapaliny snadno vyvrtat díry s hloubkou až devítinásobek průměru (xD) a pro vrtání děr o průměru 1.00 mm a větším a hloubky vrtání až 16xD jsou k dispozici také v provedení s vnitřním přívodem řezné kapaliny. Použití účinného přívodu řezné kapaliny nejenže nástrojům pomáhá vyvrtat hlubší díry, ale také prodlužuje jejich životnost a snižuje riziko hromadění a zasekávání třísek.
První z vrtáků, CoroDrill 462, umožňuje vysoce produktivní výrobu děr do průměru 3.00 mm. Tento vrták je ideální pro vrtání slepých i průchozích děr a je vhodný pro obrábění různých typů materiálů dle ISO, včetně ISO P, M, K, N, S, O a H. S možností hloubky vrtání až 6xD nabízí koncepce CoroDrill 462 výrobcům všestranné řešení pro vrtání.
Vrták CoroDrill 862 je ideální pro výrobu děr v rozmezí průměrů 1.00 mm až 3.00 mm a s vnitřním přívodem řezné kapaliny jej lze použít pro vrtání všech typů materiálů. Kromě konvenčního vrtání lze vrtáky CoroDrill 862 použít pro řadu dalších vrtacích úloh, včetně vrtání křížících se děr, vrtání ve svazku a vrtání do konvexních a konkávních povrchů.
Kromě toho, že jsou vrtáky CoroDrill 462 a 862 k dispozici stejně jako ostatní celistvé nástroje ze slinutých karbidů ve standardním, skladově dostupném provedení, lze u nich také provádět individuální zakázkové úpravy. Jako součást své nabídky poskytuje společnost Sandvik Coromant výrobcům, kteří vyžadují individuální přístup k mikrovrtání, možnost individuální konfigurace nástrojů na základě průměrů, funkční délky, délky stupňů o stanoveném průměru a průměru stopky.
Navíc mají zákazníci možnost zakoupit vrtáky CoroDrill 862 s břity armovanými polykrystalickým diamantem (PCD).
PCD je až 100x odolnější proti opotřebení otěrem než slinuté karbidy. Kromě toho jsou nástroje z PCD přesnější a lze s nimi dodržet přísnější tolerance než s nástroji ze slinutých karbidů. Zákazníci, kteří chtějí vyvrtat malé díry do všeobecně známých obtížně obrobitelných materiálů, jako jsou titan, hliník, sklo nebo keramika, by proto měli zvážit použití PCD vrtáků.
„Vrtáky CoroDrill 462 a 862 začínají novou epochu mikrovrtání,“ říká James Thorpe, globální produktový manažer ze společnosti Sandvik Coromant. „Od uvedení našich posledních mikrovrtáků jsme provedli významná vylepšení s cílem nabídnout našim zákazníkům více možností. Ať už vyrábíte luxusní hodinky, nebo letecké součásti, je v dnešním výrobním prostředí poptávka po jemných a složitých součástech větší než kdy dříve. Vzhledem k tomu, že se výrobky neustále zmenšují a obsahují složitější součásti, jsme si vědomi toho, že i my se musíme přizpůsobit a zajistit, aby naše vrtáky byly schopné obrábět menší díry. Aplikace, které vyžadují použití mikrovrtání, jsou extrémně rozmanité, a proto máme ve své nabídce kromě bohaté škály standardních nástrojů i více možností úprav podle požadavků zákazníka.“
Vrtáky CoroDrill 462 a 862 nahradí v nabídce společnosti Sandvik Coromant aktuální sortiment vrtáků R840 a stávající mikrovrtáky 862.
Chcete-li se o vrtácích CoroDrill 462 s geometrií -XM a CoroDrill 862 s geometrií -GM dozvědět více, navštivte webové stránky společnosti Sandvik Coromant.
Komerční článek
Přibližně v roce 2005 společnost Sandvik Coromant rozpoznala, jakou nutností je a jak velký potenciál nabízí zvýšení výkonnosti při frézování ozubení. V okamžiku, kdy získala naprostou jistotu, byl zahájen vývoj obráběcích strojů a technologického software, ale také průmyslových aplikací a stejně tak i řešení obráběcích nástrojů.
Přibližně v roce 2005 společnost Sandvik Coromant rozpoznala, jaké jsou požadavky a jaký potenciál nabízí zvýšení výkonnosti při frézování ozubení. Zde jsou nástrojová řešení přispívající k významnému nárůstu konkurenceschopnosti.
Přední světový výrobce řezných nástrojů Sandvik Coromant a přední světový výrobce CNC obráběcích strojů Okuma realizovali společný projekt zaměřený na dosažení nejvyšší úrovně automatizace a flexibility výroby nástrojů. Cílem projektu označili vybudování „nejlepšího výrobního podniku na světě“..
Ve spolupráci s odborným svazem německých výrobců obráběcích strojů VDW (Verein Deutscher Werkzeugmaschinenfabriken) a českým zastoupením Deutsche Messe CZ vám opět nabízíme opět bezplatné permanentní elektronické vstupenky, podléhající registraci přes internetovou stránku veletrhu (eTickets) - platné po celou dobu konání veletrhu.
Svět se pod tlakem pandemie mění a s ním se mění i pohled na letecký průmysl. Kvůli těmto změnám je třeba pomáhat zákazníkům jejich výrobu nejen znovu rozbíhat, ale i optimalizovat. O to důležitější je pro firmu Gühring dívat se do budoucnosti a nepodléhat krizovým tendencím. Gühring je tradičním dodavatelem pro letecký průmysl, a to nejen u nás v České republice, ale i celosvětově.
Nové rozhraní výrazně rozšiřuje datovou nabídku pro uživatele systému TDM. Ti mají nově k dispozici nástrojová data od více než 40 výrobců, tedy téměř pro každou obráběcí operaci.
V současné době moderních výrobních technologií požadují různá průmyslová odvětví rychlá a efektivní řešení pro hromadnou výrobu. Pro tento účel byly navrženy výrobní linky. Ty se skládají z několika zpravidla jednoúčelových strojů vybavených různými typy nástrojů pro různé obráběcí operace, jako jsou soustružení, vrtání, frézování anebo vyvrtávání. Každý jednotlivý stroj může být vybaven několika vřeteny s řeznými nástroji pro obrábění různých povrchů obrobku, což znamená, že současně může pracovat i několik desítek nástrojů.
Při obrábění je zpravidla věnována značná pozornost kvalitě řezných nástrojů a také způsobu jejich upnutí. Již menší pozornost ale bývá věnována rozhraní upínací kužel - vřeteno stroje. Přitom právě upnutí nástrojové sestavy ve vřetenu obráběcího stroje výrazným způsobem ovlivňuje jak celý proces obrábění, tak i trvanlivost ostří, bezpečnost a v neposlední řadě také životnost upínačů i drahých vřeten strojů.
Brněnská firma Final Tools s dlouholetou tradicí ve vývoji a výrobě obráběcích nástrojů ve spolupráci s plzeňskou ZČU ukončila vývoj nové nástrojové jednotky pro produktivní obrábění velmi přesných válcových otvorů, zejména v hydraulických komponentech.
Specialista na třískové obrábění, společnost Ceratizit, vydává svůj nový doplňkový katalog Up2date, v němž opět představuje inovované nástroje, produktové doplňky i zcela nová nástrojová řešení - mezi nimi i čtyřbřitý vrták WTX HFDS.
Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem.
Proč jsme nejlepší?
a mnoho dalších benefitů.
... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou