Témata
Reklama

Nové komponenty pro stavbu strojů

Tým fluidní techniky divize Lin-Tech společnosti Hennlich i v letošním roce představí na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně řadu novinek.

Mezi vystavovanými exponáty bude systém výměníků nářadí pro průmyslové roboty, dále například kuličkové šrouby, pneumatické komponenty, kluzná lineární vedení, krytování strojů nebo také nejdelší energetický řetěz na světě.

Reklama
Reklama
Výměník pro roboty Walther

Výměníky nářadí pro průmyslové roboty

Výměníky nářadí pro průmyslové roboty lze díky své modulárnosti použít pro mnohé činnosti, jako je uchopování, všechny druhy svařování, lepení a podobně. Jedna část je připevněna k robotu, na druhou je upevněno nářadí, které provádí daný úkon. Vzhledem k rychlé manipulaci při výměně jednotlivých typů nářadí dokáže tento typ výměníku snížit čas nutných technologických pauz ve výrobních linkách. Kromě toho se tyto výměníky vyznačují robustní bezúdržbovou konstrukcí.

Válené kuličkové šrouby EBB

U kuličkových šroubů podle DIN přebírají kuličky na dráze mezi hřídelí a maticí axiální síly. Pomocí deflektoru integrovaného do matice jsou kuličky vedeny v sousedících drahách a poté zpět do zátěžové oblasti. Tak obíhají v nekonečném valivém pohybu.

Válené kuličkové šrouby EBB od THK

Kuličkový šroub EBB se vyznačuje kompaktní konstrukcí. Díky internímu deflektoru mohl být zmenšen vnější průměr o 70 až 80 % oproti obvyklé matici, podobně i celková délka se zkrátila o 60 až 80 %. Šroub je možné dodat s opracovanými konci podle výkresu zákazníka nebo prostě jen v metráži. Pro rychlou dodávku jsou matice i hřídele skladem.

Pneumatické prvky Mader

Pro výrobce strojů či zařízení, kteří používají ve svých výrobcích pneumatické prvky, dodává divize Lin-Tech firmy Hennlich pneumatické komponenty kvalitního německého výrobce Mader. Tyto díly mohou být opatřeny logem výrobce stroje a individuálním objednacím číslem. Tím jsou zákazníci v případě pozáručního servisu nasměrováni na výrobce, resp. dodavatele svého zařízení.

Pneumatické prvky Mader

Nejdelší energetický řetěz na světě

V oblasti energetických řetězů se divize Lin-Tech firmy Hennlich bude na svém stánku prezentovat mimo jiné i největším energetickým řetězem na světě s typovým označením E4.350. Tento řetěz se vyznačuje především svou robustností – jeho vnější výška je 450 mm a vnější šířka až 940 mm. Řetěz byl využit například na pojezd energetického řetězu pro odsávání nánosů na vjezdu do námořního přístavu Antverpy. Návštěvníci veletrhu se s tímto energetickým řetězem mohou seznámit na venkovní výstavní ploše F 8.

Housing – kompletní opláštění strojů

Dalším exponátem vystaveným na volné ploše F 8 bude novinka z oblasti krytování strojů a  jejich kompletního opláštění, tzv. housing. Při návrhu opláštění stroje Hennlich úzce spolupracuje se zákazníky tak, aby výsledek plně odpovídal všem požadavkům, které je zapotřebí dodržet. Návrh a konstrukce housingu probíhají současně s návrhem ostatních prvků krytování, jako jsou například teleskopické kryty, měchy, ale i dopravníky třísek a filtrační jednotky.

Energetický řetěz série E4500
Kluzné lineární vedení dry-lin Q10 od igusu

Kluzná lineární vedení s pick & place systémem

Na letošním stánku divize Lin-Tech společnosti Hennlich si budou návštěvníci moci mimo jiné prohlédnout a osahat unikátní řešení lineárních pohybů pomocí kluzného systému drylin Q a plně automatizovaný systém pick & place složený z komponent lineárního kluzného vedení drylin E. Oba tyto systémy, stejně jako ostatní produkty, nabízejí chytré, finančně i prostorově výhodné a samomazné řešení problémů s lineárním pohybem i v těch nejnáročnějších provozech a podmínkách.

Martin Jonáš

Hennlich, umístění na MSV: pavilon V, stánek 115 a volná plocha F, stánek 8

jonas@hennlich.cz

lin-tech.hennlich.cz

Reklama
Vydání #10
Kód článku: 141043
Datum: 23. 09. 2014
Rubrika: Trendy / MSV 2014
Autor:
Firmy
Související články
Pevné základy, tedy výrobky pro každého

Globální trh klade stále větší nároky na všechny výrobce. Vyrábět levně, rychle, ale současně kvalitně. Je možné takové protiklady vůbec skloubit? Je ještě nějaká další cesta, jak snížit výrobní náklady a ceny? Jednu z nejúčinnějších odpovědí na tuto otázku najdete v sortimentu nových pneumatických ventilů firmy Festo.

Pohony pro automatizaci

Firma Festo patří k předním výrobcům automatizační techniky. Hlavní know-how lze charakterizovat jako pohyb. Pohyb všeho druhu – od jednoduchého přímočarého nebo rotačního až po robotická řízení, schopná pohybovat se po křivce v prostoru. To vše buď pneumaticky, nebo elektricky.

Pomocník pro plánování výroby

Většina lidí dnes ví, že žádná firma, která chce být konkurenceschopná, neobejde bez kvalitního ERP. Díky němu lze především řídit procesy, a to doslova všechny. Ne každý si však uvědomuje, jak velké mohou být rozdíly mezi systémy pro jednotlivé oblasti podnikání. Asi nejsofistikovanější ERP najdeme bezesporu ve výrobních firmách.

Související články
RCMT - 20 let ve výzkumu obráběcích strojů (2. část)

Před 20 lety se začaly psát dějiny novodobé tuzemské výzkumné základny strojírenské výrobní techniky. Tento příspěvek nahlíží na klíčové milníky na jeho cestě očima aktérů, kteří stáli a stojí po jeho boku. Vydejme se společně na cestu, která formovala dnešní podobu Výzkumného centra pro strojírenskou výrobní techniku a technologii RCMT (Research Center of Manufacturing Technology) při FS ČVUT v Praze.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Náklady na vlastnictví zařízení pro montážní procesy

Ve všech průmyslových odvětvích je princip celkových nákladů na vlastnictví (TCO – Total Cost of Ownership) klíčovým faktorem při rozhodování o nákupu nového stroje nebo zařízení. Úvaha založená výlučně na základě pořizovacích nákladů už dávno přestala být dostatečná, pokud se plánuje vyrábět konkurenceschopně v dlouhodobém horizontu. K získání úplného přehledu nákladů zahrnují TCO všechny přímé a nepřímé náklady vzniklé před, během a po zakoupení výrobního zařízení nebo produktu. Kromě skutečných nákladů na pořízení jsou to také položky jako náklady na údržbu a spotřebu energie.

Snadná a rychlá cesta k řešení

Potřebujete pneumatický nebo elektrický pohon či dokonce manipulátor? Rádi byste svůj návrh optimalizovali? Firma Festo nabízí svým obchodním partnerům pomoc ve formě nástrojů pro výběr a návrh výrobků.

Lipsko letos jenom digitálně

Tradiční dvojice veletrhů pro oblast strojírenství a subdodavatelského průmyslu Intec a Z v Lipsku se letos uskuteční v termínu 2.–3. března 2021 výhradně digitálně pod názvem „Intec/Z connect“. Společnost Leipziger Messe, pořadatel veletrhu, se takto rozhodla, neboť současný vývoj koronavirové pandemie a s tím spojená omezení neumožňují takto velkou akci smysluplně realizovat klasickou ani hybridní formou

Novinky značky IMAO pro upínání obrobků

V dnešní době je velká poptávka po efektivní produkci různorodých výrobků v malém objemu a klíčem k vyšší produktivitě je použití přípravků, které lze flexibilně přizpůsobit mnoha různým obrobkům. Upínací prvky ONE-TOUCH se vyrábějí v mnoha různých provedeních, snadno z nich lze vybrat prvky vhodné pro upnutí požadované součásti. Upnutí a odepnutí součásti je jednoduché, bez použití dalšího nářadí a rychlé, zkracuje se čas potřebný pro manipulaci s obrobkem a tím i celkové náklady na výrobu.

Komplexní řešení pro vysledovatelnost: Plně automatizované značení za rozumnou cenu od Brady

Přesvědčte se, jak praktická může být integrace automatizované identifikace PCB. Podívejte se na přehlednou infografiku od společnosti Brady!

Podpora spolupráce ve výzkumu, vývoji a inovacích ve střední Evropě - inspirace projektem NUCLEI

Ústav výrobních strojů a zařízení FS ČVUT (RCMT) je zapojen do evropského projektu NUCLEI podporujícího iniciaci mezinárodní spolupráce ve výzkumu, vývoji a inovacích. Zaměřen je na region střední Evropy a odbornou oblast moderních výrobních technologií.

Modulární lisovací systémy

Od univerzálních standardních lisů až po jednoúčelové speciální lisy - firma TOX Pressotechnik je díky svému modulárnímu systému lisů a pohonů schopna realizovat speciální a úsporná řešení v krátkém čase. Lisy ecoLine je možné sestavit v online konfigurátoru.

Řešení pro logistiku letecké nákladní dopravy

Když byl na jaře roku 2018 uveden do provozu nový nákladní terminál na letišti Helsinki-Vantaa, posílila největší finská letecká společnost - jedna z předních, které zajišťují leteckou dopravu mezi Evropou a Asií - své vedoucí postavení leteckého přepravce v severském regionu. Zásadním rozhodnutím pro budoucí rozvoj bylo rozšíření flotily o 19 nových Airbusů A350, z nichž 11 již bylo dodáno. Investice do pozemní infrastruktury i do letadel vytvářejí základnu pro posílení objemu přepravy pasažérů a nákladu v rámci evropských a mezikontinentálních destinací. Řešení pro kompletní tok materiálu pochází od společnosti Lödige Systems z Warburgu a pohonná technika od firmy Lenze.

Harmonizace ve svařování

Mezinárodní harmonizace norem a pravidel pro svařování je důležitá z mnoha důvodů. Primárním důvodem je skutečnost, že svařování je považováno za "zvláštní proces" (EN ISO 9001), při kterém nelze zcela zjistit jakost po skončení procesu inspekcí, ale jakost musí být sledována před i v průběhu celého procesu svařování.

Velmi rychlá dvojčata

SolidCAM a InventorCAM jsou jeden a tentýž CAM program integrovaný v různých CADech (SolidWorks a Autodesk Inventor), proto má smysl mluvit o obou najednou. Neliší se funkčně totiž opravdu vůbec, pouze je uživatel ovládá ve svém oblíbeném CADu.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit