Témata
Reklama

Nový standard v CNC soustružnických centrech

Vývoj obráběcích strojů představuje složitý proces, jehož cílem je zajistit progresivní obrábění na výkonných strojích při zachování vysoké přesnosti a jakosti povrchu součásti. Japonská společnost Mori Seiki čerpá z dlouholeté tradice výroby těchto strojů, z intenzivního dialogu s uživateli a především ze zkušeností a invence vývojového týmu o téměř 500 členech.

Její produkty nacházejí uplatnění zejména v odvětvích, kde jsou požadavky na kvalitu a produktivitu nejvyšší - v automobilovém průmyslu, letecké výrobě, výrobě zdravotnických a telekomunikačních zařízení a elektrotechnice. Výrobní a vývojový potenciál, neustálá inovace produktů, komplexnost nabídky, nekompromisní orientace na potřeby zákazníka a kvalitu jsou nástroje, které používá firma na cestě ke svému cíli: stát se největším a nejrespektovanějším světovým výrobcem CNC soustruhů a obráběcích center.
Prvořadým úkolem firmy Newtech, která je reprezentantem Mori Seiki na českém a slovenském trhu, je přinášet zákazníkům stroje a služby, které jim pomohou zvyšovat produktivitu a přesnost výroby. Kromě nabídky špičkového produktu je nedílnou součástí služby rychlý a kvalitní servis včetně dodávek náhradních dílů, technologické poradenství, školení obsluhy a aplikace souvisejících zařízení. Na trhu se objevují ve značném množství nabídky na levnější obráběcí stoje kontinentální Asie a výrobců z jiných zámořských oblastí. Cena je však pouze jedním z faktorů, které by měly hrát roli při výběru obráběcího stroje. Dalšími kritérii jsou hlavně kvalita, opakovatelná přesnost, servis a v neposlední řadě i zástavbový prostor stroje.
Reklama
Reklama

Soustružnická centra řady NL

Hlavní inovací loňského roku byla aplikace DCGTM technologie u obráběcích center, která přináší další zvýšení řezného výkonu a zároveň snížení vibrací. Letošním magnetem z nabídky Mori Seiki bude inovace v nabídce soustruhů. V červnu bude celosvětově představena řada nových CNC soustružnických center řady NL. Ta nahradí stávající velmi úspěšné soustruhy řady SL. Firma uvádí paralelně na trh 30 variant provedení a velikostí nové řady NL (NL1500,NL2000,NL2500 a NL3000). Od maximální obráběné délky 590 mm (NL1500) až do 1298 mm (NL2500) a od maximálního průměru obrábění polotovaru 275 mm až do 310 mm. Varianty jsou od základního dvouosého provedení, až po šestiosé se dvěma soustružnickými a jedním frézovacím vřetenem.
Vývojáři Mori Seiki využili zkušeností z osvědčených uzlů a skupin předchozích typů, a ty doplnili řadou poprvé v oboru aplikovaných novinek. Dle odborníků z řad uživatelů a technické veřejnosti bude řada NL skutečně převratným novým standardem v produkci soustružnických center. Světová premiéra čeká NL sérii 1.6.2004 na výstavě Austech v Austrálii, v Evropě bude NL řada poprvé k vidění na výstavě BIEMH ve španělském Bilbau.

Hlavní vlastnosti stroje

Nové lože z šedé litiny s rozšířeným vedením (o 30 %) saní a koníku, resp. protivřetena zvyšuje statickou a dynamickou tuhost a zajišťuje velmi vysokou tepelnou stabilitu. Byla také řešena tuhost lože v krutu pro trvalou souosost hlavního vřetena a protivřetena, resp. koníku. Tlumení celé soustavy, jeden z hlavních předpokladů kvalitního a přesného obrábění všech materiálů, je postaveno skutečně na solidním základu.
Patentovaná konstrukce pohonu rotačních nástrojů a nástrojové hlavy konečně zajišťuje reálné řezné parametry pro frézování a vrtání kolmo na osu hlavního vřetena. Oblast použití je srovnatelná s frézovacím a vrtacím centrem s kuželem BT30, u největšího modelu NL2500 dokonce řezné schopnosti odpovídají kuželu BT40. Pohon je uskutečněn vestavěným motorem, který je zabudován přímo v tělese nástrojové hlavy. Pro přesný přenos byl věnec nástrojové hlavy rozšířen, a je tak bezpečně zajištěna dostatečná tuhost nástrojového upnutí pro stabilní frézování. Další významnou výhodou této konstrukce je tepelná stabilita. Odstraněním hlavních zdrojů tepla, jakými jsou u ostatních strojů ozubené převody pro přenos točivého momentu ze vzdáleného zdroje do poháněných nástrojů, jsou deformace nástrojové hlavy při obrábění maximálním výkonem nulové.
Nový digitální koník umožňuje plynulé řízení jak pohybu, tak i přítlačné síly, která může být od 10 N až do 18,9 kN. Pohyb koníku i jeho upínací síla jsou uloženy v tabulkách parametrů a mohou být využívány libovolně v programu. Systém řízeného proudění tepla a teplotních štítů podporuje přesnost a stabilitu řezného procesu za všech podmínek, jež mohou při moderním obrábění nastat.
Česká premiéra soustružnických center řady NL se odehraje v září 2004 na MSV v Brně.
Jan Hornát
Reklama
Vydání #6
Kód článku: 40638
Datum: 16. 06. 2004
Rubrika: Výroba / Obrábění
Autor:
Firmy
Související články
Automatizační řešení navzdory překážkám

Firma Piesslinger se specializuje na povrchovou úpravu hliníku. S automatizací výroby dílů pomohla firma Hermle a prokázala, že různé tolerance a choulostivé povrchy nemusejí být důvodem, proč se vzdát myšlenky bezobslužného obrábění.

Řídicí systém z vlastní dílny, 1. díl: Filozofie jednoho zdroje

V sérii navazujících článků se budeme zabývat systémem OSP - P300A, který v současné době završuje řadu řídicích systémů vyvinutých a vyráběných společností Okuma pro řízení CNC obráběcích strojů rovněž původem z Okumy.

Prestižní ocenění Zlatá medaile

Výjimečnost nástroje FreeTurn skupiny Ceratizit potvrdila na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu odborná porota prestižního ocenění Zlatá medaile. Ocenění za inovaci ve zpracovatelské technologii bylo společnosti uděleno za inovativní metodu technologie podélného a čelního soustružení, kdy je hrubování, dokončování a obrábění kontur realizováno pomocí jediného nástroje. Společně s progresivní obráběcí metodou High Dynamic Turning zvyšuje nástroj FreeTurn dynamičnost a efektivnost procesu soustružení.

Související články
Mít prostor pro obrábění

Dosažení dalšího zvýšení produktivity v sériové výrobě. To byl cíl těch, kdo vyvinuli úspěšnou konstrukční řadu strojů Hyperturn. Jejím přesvědčivým pokračovatelem je nový Hyperturn 65 Powermill.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Důležitá je doba chodu vřetena v řezu

Společnost HZT Honermeier Zerspanungstechnik vyrábí tvářecí nástroje, komponenty, měřidla a prototypy pro strojaře, proto žádné dvě zakázky nejsou stejné. Kvůli flexibilnímu a současně efektivnímu obrábění investovala společnost do pětiosého obráběcího centra s připojenou automatizací od firmy Hermle.

Soustruh s ergonomickým deginem

Na dubnových dnech otevřených dveří mohli zákazníci a obchodní partneři Kovosvitu MAS na montáži poprvé spatřit nový soustruh KL 435. Jde o další stroj z řady KL (Kovosvit Lathe) v níž navazuje na KL 285, který Kovosvit poprvé představil v minulém roce na MSV v Brně. Letos bude mít v Brně výstavní premiéru soustruh KL 435. Výrobní řada KL je evolucí řady produkčních soustruhů SP. Samotný KL 435 tak navazuje na soustruh SP 430. Konstruktéři se při inovaci zaměřili zejména na ergonomii a celkovou přívětivost ovládání stroje.

Brousicí centrum pro hospodárnou výrobu

Brousicí centrum UW II F od firmy Saacke v mnoha detailech předčí očekávání svých zákazníků. Z hlediska výkonnosti, velikosti a hmotnosti se řadí mezi již zavedené typy brusek UW I F a UW I D a vytváří tak ideální podmínky pro maximální přidanou hodnotu.

Od tlakové slévárny až po kompletní výrobu

Outsourcing u sléváren a kováren nabývá na důležitosti. Přesun obrábění od OEM výrobců do sléváren vedl k tomu, že se řada tlakových sléváren přeorientovala na kompletní výrobu. Příkladem je závod Ljunghäll v České republice, který s podporou firmy Grob rozšířil výrobu z tlakového lití na dodávky komplexních dílů pro automobilový průmysl.

Produktivní vrtání otvorů do hliníku

Výrobci automobilů produkují čím dále více dílů z hliníku s cílem snížit hmotnost vozidel i spotřebu paliva. S ohledem na tuto tendenci je proto jasné, že vzniká poptávka po vrtácích použitelných pro výrobu otvorů ve součástkách z hliníkových slitin. Musí být zároveň schopny zajistit vysokou produktivitu, nízké náklady na otvor, dlouhou a konzistentní životnost, vysokou opakovatelnost i bezpečnost procesů.

Automatizované obrábění zápustek

Díky strategii standardizace a obráběcímu centru C 22 UP Hermle zhospodárnila divize výroby nástrojů a forem ve WMF Group svoji výrobu zápustek a nástrojů a vytvořila tak volné kapacity pro služby externím zákazníkům.

Úspora vedlejších časů

V současné době se firmy v České republice potýkají s nedostatkem pracovníků. Obzvláště citelná je tato situace v oblasti strojírenství, kde jsou na pracovníky kladeny vyšší požadavky na vzdělánV současné době se firmy v České republice potýkají s nedostatkem pracovníků. Obzvláště citelná je tato situace v oblasti strojírenství, kde jsou na pracovníky kladeny vyšší požadavky na vzdělání a praxi v oboru. Nelze ani očekávat, že se situace sama zlepší nebo nás zachrání zahraniční pracovníci. í a praxi v oboru. Nelze ani očekávat, že se situace sama zlepší nebo nás zachrání zahraniční pracovníci.

Automatizovaná výroba implantátů just-in-time

Pro zakázkovou výrobu vysoce přesných implantátů v časovém limitu 24 hodin vsází švýcarský výrobce a poskytovatel zdravotnických prostředků pro osteosyntézu, firma Medartis, na obráběcí centra a robotické systémy Hermle.

Vřetena svislých CNC soustruhů - Část 1

Je-li řídicí systém mozkem obráběcího stroje, pak vřeteno je jeho srdcem. Japonská výrobní společnost Okuma vytváří tyto dva ústřední orgány svých obráběcích strojů s vynaložením veškerého umu, kterého je schopna a s příslovečnou japonskou pečlivostí. Proto si může dovolit se 100% jistotou prohlásit, že její soustružnická i frézovací vřetena budou pracovat bezchybně po dobu 36 měsíců bez omezení a poskytnou uživatelům tříletou záruku.

Upínací sady HSK s výměnným kroužkem

Pro vysoce přesné a spolehlivé upínání nástrojů se používají upínací sady HSK. V tomto prostředí firma Röhm, která se specializuje na upínací technologie a automatizaci, některé z osvědčených výrobků významně optimalizovala.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit