Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> ABB zahajuje výstavbu závodu na výrobu robotů v Šanghaji

ABB zahajuje výstavbu závodu na výrobu robotů v Šanghaji


04.11.2019

ABB oznámilo, že zahájilo výstavbu nové továrny na výrobu robotů a výzkumného centra v Číně, která představuje největší trh s roboty na světě. Závod by měl být otevřen v průběhu roku 2021, na jeho výstavbu budou uvolněny investice ve výši 150 milionů dolarů.

Nový výrobní závod, postavený na ploše 67 000 m2 v Kangqiao poblíž Šanghaje, bude využívat nejmodernější výrobní procesy, včetně strojového učení a digitálních a kolaborativních řešení. Po otevření se zařadí mezi technicky nejpokročilejší a nejflexibilnější automatizované továrny na výrobu robotů ve světě. Stane se centrem, kde budou roboty vyrábět roboty. V rámci výrobního závodu bude působit také centrum výzkumu a rozvoje, zaměřené na rozvoj inovací v oblasti umělé inteligence (AI). Centrum bude sloužit jako otevřený inovační hub, kde bude ABB úzce spolupracovat se svými zákazníky na vývoji automatizačních řešení, upravených na míru jejich individuálním potřebám.

Robotická řešení ABB využívá široká platforma zákazníků v Asii, podporují výrobce automobilů – zejména elektromobilů, a také výrobce elektroniky, potravin a nápojů, dále farmaceutické provozy, obecný průmysl a společnosti zabývající se automatizací logistiky. Podle předpovědí ABB by měl celosvětový prodej robotů vzrůst z dnešních 80 miliard USD na 130 miliard v roce 2025. Čína je největším trhem s roboty na světě, jeden ze tří robotů prodaných v roce 2017 na celém světě mířil do Číny.
Peter Voser, předseda představenstva a CEO ABB Group, uvedl: „Zahájení výstavby nové továrny je dalším milníkem v rozvoji ABB v Číně a dále posílí naši vedoucí pozici na tomto největším světovém trhu s roboty. Od loňského října, kdy jsme oznámili zahájení projektu, se nám dostává obrovské podpory ze strany místní vlády. Projekt byl zařazen mezi 10 nejdůležitějších projektů roku 2019 zařazených do iniciativy „Manufacturing in Shanghai“, což je pro ABB velká pocta.“Digitální továrna budoucnosti


Výroba ve vysoce automatizovaném výrobním závodě bude založena na automatizačních buňkách, které umožní robotům přesouvat se z jedné stanice ke druhé. Tato metoda umožní větší flexibilitu a uzpůsobení potřebám zákaz-níků, než jakou umožňují tradiční výrobní linky. Automaticky řízená vozidla (AGV) budou dodávat díly výrobním robo-tům přesně ve chvíli, kdy budou potřeba, nejnovější kolaborativní technologie pak zajistí, že vedle sebe budou moci bezpečně pracovat lidé a roboty. Tento způsob zajišťuje větší flexibilitu a svižnost výrobních procesů a kombinuje výhody robotů s jedinečnými schopnostmi lidí.

Továrna bude představovat kompletní digitální výrobní ekosystém využívající „digitální dvojče“, které umožní každé-mu, od manažerů přes techniky až po týmy obsluhy a údržby, porozumět datům a využívat kapacity strojového učení s cílem zlepšit výkon a maximalizovat produktivitu. ABB bude využívat systém založený na strojovém učení pro kon-trolu montáže robotů s cílem zajistit nejvyšší možnou kvalitu.

„Jako vedoucí společnosti na trhu průmyslových robotů v Číně jsme velmi hrdí na to, že můžeme odporovat čínský průmysl a podpořit jeho výrobní sektor. I přes krátkodobé problémy na čínském trhu je jasné, že poptávka po automatizačních řešeních v tomto regionu bude sílit, a to jak v souvislosti s rozvojem Číny jako globálního výrobního centra, tak s trendy, jež stále více směřují k masovým úpravám podle představ zákazníků a s rostoucím nedostatkem zkušených pracovních cil,“ uvedl Sami Atiya, prezident provozní jednotky ABB Robotika a automatizace výroby. „Odhadujeme, že v budoucích letech se šířka a hloubka našeho portfolia téměř zdvojnásobí. To znamená, že potřebujeme továrnu, schopnou vyrábět širší spektrum robotů a efektivně upravovat objemy výroby, abychom se mohli přizpůsobit měnícím se podmínkám na trhu a technologickým trendům,“ dodal Atiya.
Zdroj: Tisková zpráva ABBBA Consulting

Zpracováno redakcí.Nomenklatura

Automatizace, regulace
Exportní příležitosti
Automobilový průmysl
Průmysl 4.0

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: