Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Přesností k lepším výrobkům

Přesností k lepším výrobkům


07.08.2017

Stále vyšší požadavky klíčových odvětví průmyslu na přesnost až do rozsahu nanometrů jsou pobídkou a úkolem pro dodavatele technologií, aby poskytli odpovídající abrazivní řešení. Výrobce brousicích strojů Okamoto podporuje špičkové technické obory, jako jsou automobilový, optický, farmaceutický, elektronický a energetický průmysl, vysoce moderními obráběcími, brousicími, lešticími a lapovacími stroji, které brousí a lapují až na samou hranici měřitelnosti. Na výstavě obráběcích strojů EMO, v hale 11, na stánku C69, představí firma Okamoto průřez těchto výkonných technologií.

Při broušení dílů se za rozhodující ukazatel jakosti stále více považuje jakost povrchu. Kdo dokáže rychle a hospodárně vyrobit požadované rovinnosti, ten má na trhu dobré šance. Firma Okamoto podporuje výrobce individuálními, na míru střiženými řešeními úloh broušení, která přinášejí maximální úspěch.

Inovativní technologie broušení
Firma Okamoto během výstavy EMO mimo jiné ukáže stroje ACC CA3 na rovinné a tvarové broušení. Lze tak ovládat nejmodernější řídicí technologie FANUC, tři hlavní osy CNC a až pět dalších pomocných os například pro natáčivé srovnávací systémy nebo dělicí přístroje. Volitelně lze brusné stroje řady ACC CA vybavit inteligentní řídicí technologií „iQ“ společnosti Okamoto. Technologie „iQ“ je nejlépe vybavena pro všechny formy brusných kotoučů a brusné cykly.Dalším zlatým hřebem výstavy EMO bude univerzální CNC66 bruska dokulata UGM3100NC. Tento nanejvýš výkonný a mnohostranný „Přesný sprinter“ má až tři různé typy vřetena a jednu automatickou osu B a umožňuje jednoduchou obsluhu pomocí softwaru pro dialogové zadávání. Rozsáhlé příslušenství umožňuje přizpůsobit konfiguraci stroje individuálním požadavkům. Díky velké paletě speciálního příslušenství, například různých sklíčidel, vnitřních brusných vřeten s otáčkami 10 000 min-1 -1 až 50 000 min-1 a dříkem s motorovým pohonem, nejrůznějších 85 lunet, válečkových orovnávačů, měřicích zařízení pro měření během procesu (typ in-proces), identifikací naříznutých míst apod., lze modely UGM pro broušení dokulata optimálně přizpůsobovat speciálním požadavkům a náležitě konfigurovat.


Zvýšení účinnosti brusky
Důležitým tématem bude na veletržním stánku také chladicí systém GRIND-BIX Fine Bubble System. Nová chladicí technologie dělá ze všech brusek Okamoto mnohem účinnější brusné stroje, které jsou navíc šetrné ve spotřebě přírodních zdrojů. Díky speciální technologii se chladicí médium natolik rozvíří, že vznikají takzvané „mikrobublinky“. Tyto mikrobublinky výrazně zvyšují povrch chladicí a mazací kapaliny. Nový systém se bez velkých nákladů připojuje ke stávajícímu standardnímu nízkotlakému systému stroje, resp. se přímo montuje do nových zařízení. Uživatel tak s novým chladicím systémem vyrábí nejen produktivněji a intenzivněji, nýbrž v konečném důsledku uspoří také náklady.


V mžiku k zrcadlovému lesku

Pro vysoce jemné lapování nepravidelných profilů i u malých nástrojů a dílů ukáže firma Okamoto systém dokončovacího obrábění AeroLap. Díky speciální suspenzi „MultiCone“ je možný bezpečný, automatizovaný lapovací proces beze změny geometrie, např. razníků, jader pro vstřikovací nástroje, průstřižníků nebo matric. Podle firmy Okamoto se oproti obvyklým postupům znatelně zlepší jakost povrchu, zmenší se množství do obrobku vnesené tepelné energie a významně se zkrátí doba obrábění.

-EB-

Zdroj: Tisková zpráva. Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Nekonvenční technologie
Obráběcí stroje a technologie
Novinky z veletrhů a výstav

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: