Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Řešení pro inteligentní automobilovou výrobu budoucnosti

Řešení pro inteligentní automobilovou výrobu budoucnosti


25.04.2019

Digitalizace a elektromobilita – pouze jeden z těchto megatrendů by stačil k nastartování masivních změn v oblasti výrobního průmyslu a strojírenství. Co pak znamená, když nastaly oba tyto trendy a jak se mají podniky prakticky na tuto velkou změnu připravit? Těmito otázkami se zabývá velké technologické fórum 2019 společnosti EMAG ve dnech 15. a 16. května v Salachu. Tato akce odvážně a komplexně vyhlíží do budoucnosti a současně nabízí konkrétní odpovědi. Spojuje dvě věci: vědu a praxi. Renomovaní odborníci mluví například o „mobilitě budoucnosti“ a také o tzv. „Big Data“ ve výrobním procesu. Kromě toho odborníci společnosti EMAG na různých akcích a v rámci tématického světa představí nová výrobní řešení pro oblast elektromobility.

Vše co je možné digitalizovat, se také bude digitalizovat“, předpověděla před nějakou dobou spolková kancléřka Angela Merkelová. Jasněji se to vyjádřit nedá. Tento obrat masivně zasáhl automobilovou výrobu a strojírenství: Tématem mnoha odborných diskuzí jsou v současnosti například propojená a autonomně řízená auta, nové modely carsharingu, Big Data a Průmysl 4.0. Prudký rozvoj elektromobility by byl bez digitalizace těžko představitelný. Hodně nových e-modelů vykazuje velké množství propojených inovativních technologií. Ale co tento obrat zcela prakticky znamená pro výrobní průmysl? A jak má výrobní průmysl nyní reagovat? „Tyto otázky ovládají naše letošní technologické fórum“, říká pan Friedemann Lell, ředitel společnosti EMAG Salach GmbH. „Pro mnoho podniků není v současné době zřejmé, jak rychle a dalekosáhle tento vývoj postupuje. Našim cílem je proto hosty technologického fóra EMAG ve dnech 15. a 16. května o těchto tématech rozsáhle informovat a nabídnout jim řešení. Jako nový formát bude nabídnut také kompletní tématický svět, akce s odborníky a také vybraní špičkoví vědečtí referenti. Toto vše má jeden cíl: Informovat o řešení!“ Konkrétní představu si můžeme udělat při nahlédnutí na seznam špičkových odborníků na technologickém fóru. Hlavními řečníky jsou prof. Matthias Klingner, vedoucí Fraunhofer-Institutu pro dopravní a infrastrukturní systémy a prof. Stefan Bratzel, ředitel Center of Automotive Management. V jejich příspěvcích jde o elektromobilní budoucnost – počínajíc tzv. „connected cars“ přes „krizi dieselu“ až k novým konkurentům na trhu s automobily jako je Google. Kromě toho prof. Michael F. Zäh z katedry obráběcích strojů a výrobní techniky univerzity TU München vysvětlí, jak mohou uživatelé profitovat z tzv. Big Data a „digitálního dvojčete“. Další odborníci se zabývají mimo jiné vlivem e-mobility na dodavatelský průmysl a digitální transformaci automobilového průmyslu – napínavá témata celého odvětví.

Změna od odborné přednášky do tématického světa

Zcela ve znamení výrobních řešení. Také a právě pro oblast elektromobility jsou určeny další formáty technologického fóra. Společnost EMAG nabízí inovativní směsici paralelně probíhajících „akcí“, na kterých odborníci z oboru strojírenství informují o technologických inovacích a také vlastní tématický svět s veletržními stánky. Co je přínosem pro hosty? „Chceme vytvořit velmi otevřenou a současně také kreativní atmosféru“, říká pan Friedemann Lell. „Host podle zájmu navštíví akci, na které přednáší a diskutují odborníci. Například se jedná o hospodářský potenciál obrobků e-motoru, nové metody jako je aditivní výroba a kompletní zpracování pomocí multitechnologických řešení. Poté má každý návštěvník možnost navštívit náš velký tématický svět a zde individuálně konzultovat další kontaktní osoby.“ V nové hale závodu EMAG v Salachu tak vznikne velký výstavní prostor s nespočetnými možnostmi informací týkající se konceptu Průmysl 4.0, Virtual Realtity, výrobních systémů, výroby elektromotorů, strojírenských řešení jednotlivých dílů, nových metod a mnoha dalšího. Kromě toho hosté technologického fóra uvidí naživo a „v akci“ mnoho strojů EMAG – různé soustruhy pick-up, multitechnologické stroje a také elektrochemické obrábění kovů.

V neposlední řadě jihoněmečtí konstruktéři připravili ještě něco neobvyklého: Pod heslem „Kdo chce porozumět elektromobilitě, ten ji musí poznat“, jsou v obou dnech k otestování k dispozici elektromobily poslední generace. „Připravili jsme velkou programovou nabídku“, shrnuje pan Friedemann Lell. „Každý host má možnost se komplexně informovat o digitálním a elektromobilním obratu. Současně se však také zcela prakticky zaměřujeme na budoucnost: Která výrobní řešení jsou pro budoucí automobilovou výrobu důležitá? O tom chceme společně diskutovat a představit naše technologie. Těšíme se na tyto dva dny v květnu.“

Elektromobilita, digitalizace a příslušná výrobní řešení –  Zajímají vás tato témata? Na stránkách www.emag.com/technologieforum se můžete přihlásit k účasti na fóru ve dnech 15. a 16. května v Salachu.
 Hlavními řečníky jsou


prof. Matthias Klingner, vedoucí Fraunhofer-Institutu pro dopravní a infrastrukturní systémy 

 
a prof. Stefan Bratzel, ředitel Center of Automotive Management.
 Nomenklatura

Automobilový průmysl
Informační technologie/E-business
Výzkum/ vývoj
Logistika/ manipulační/ dopravní technika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: