Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Vodoměrná šachta pro průmyslové objekty

Vodoměrná šachta pro průmyslové objekty


26.07.2017

Společnost HUTIRA – BRNO uvádí na trh malých vodoměrných šachet zcela nový model s názvem Compozit. Nová šachta navazuje na velmi úspěšný a oblíbený typ Modulo, který je vhodný pro rodinné domy. Do větší šachty Compozit lze umístit vodoměry stavební délky až 260 mm, které jsou vhodné pro instalace v menších komerčních a průmyslových objektech. Ty si doposud musely vystačit s výrazně větší klasickou šachtou.

„Malé vodoměrné šachty dodáváme na náš trh již 10 let a v současnosti prodáváme několik tisíc kusů ročně, což svědčí o jejich velké oblíbenosti a kvalitě. Novinka Compozit reaguje na potřeby trhu, kde je nyní k dispozici řada modelů, které se liší především rozměrem použitého vodoměru, ale dosud zde chyběla vodoměrná šachta pro větší vodoměry s možností využití v průmyslových nebo komerčních objektech. Šachty Compozit umožňují instalaci vodoměru většího typu, se stavební délkou až 260 mm a vyhovují tak potřebám právě těchto objektů,“ upřesňuje Tomáš Stone, ředitel marketingu.


Další výhodou je umístění všech armatur v horní části šachty, takže jsou přístupné shora a veškeré požadované úkony, jako uzavření vody, výměny a odečty vodoměrů lze provádět bez nutnosti vstupu osob. Tepelná izolace vodoměrných šachet typu Compozit je přizpůsobena konkrétním zeměpisným oblastem. „Šachtu Compozit není nutné nijak dodatečně zateplovat. Stejně jako u vodoměrných šachet Modulo garantujeme, že výrobek bude odolný vůči mrazu a jiným klimatickým podmínkám v České republice. To kromě dalšího zajišťuje například dvojí izolované víko,“ vysvětluje Tomáš Stone.

Nespornou výhodou je i minimalizovaná nutnost připravovat pro šachtu prostorný výkop. Novinku na trhu, šachtu Compozit, mohou zákazníci společnosti HUTIRA zprovoznit i bez nutnosti betonáže. „Tyto šachty jsou konstruovány tak, aby byl proces instalace co nejrychlejší a nejjednodušší,“ dodává Tomáš Stone.

-lp-

Zdroj: tisková zpráva Move up

Redakčně upravenoNomenklatura

Technologie zpracování pryže/ plastů
Stavebnictví & Strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: