Témata
Reklama

Vodoměrná šachta pro průmyslové objekty

Společnost HUTIRA – BRNO uvádí na trh malých vodoměrných šachet zcela nový model s názvem Compozit. Nová šachta navazuje na velmi úspěšný a oblíbený typ Modulo, který je vhodný pro rodinné domy. Do větší šachty Compozit lze umístit vodoměry stavební délky až 260 mm, které jsou vhodné pro instalace v menších komerčních a průmyslových objektech. Ty si doposud musely vystačit s výrazně větší klasickou šachtou.

„Malé vodoměrné šachty dodáváme na náš trh již 10 let a v současnosti prodáváme několik tisíc kusů ročně, což svědčí o jejich velké oblíbenosti a kvalitě. Novinka Compozit reaguje na potřeby trhu, kde je nyní k dispozici řada modelů, které se liší především rozměrem použitého vodoměru, ale dosud zde chyběla vodoměrná šachta pro větší vodoměry s možností využití v průmyslových nebo komerčních objektech. Šachty Compozit umožňují instalaci vodoměru většího typu, se stavební délkou až 260 mm a vyhovují tak potřebám právě těchto objektů,“ upřesňuje Tomáš Stone, ředitel marketingu.

Reklama
Reklama
Reklama
Další výhodou je umístění všech armatur v horní části šachty, takže jsou přístupné shora a veškeré požadované úkony, jako uzavření vody, výměny a odečty vodoměrů lze provádět bez nutnosti vstupu osob. Tepelná izolace vodoměrných šachet typu Compozit je přizpůsobena konkrétním zeměpisným oblastem.

„Šachtu Compozit není nutné nijak dodatečně zateplovat. Stejně jako u vodoměrných šachet Modulo garantujeme, že výrobek bude odolný vůči mrazu a jiným klimatickým podmínkám v České republice. To kromě dalšího zajišťuje například dvojí izolované víko,“ vysvětluje Tomáš Stone.

Nespornou výhodou je i minimalizovaná nutnost připravovat pro šachtu prostorný výkop. Novinku na trhu, šachtu Compozit, mohou zákazníci společnosti HUTIRA zprovoznit i bez nutnosti betonáže. „Tyto šachty jsou konstruovány tak, aby byl proces instalace co nejrychlejší a nejjednodušší,“ dodává Tomáš Stone.

-lp-

Zdroj: tisková zpráva Move up

Redakčně upraveno

Reklama
Firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Implementace inovací napříč obory

Tradiční způsoby práce se mění zejména kvůli stále většímu zapojení moderních technologií a inovačních řešení. Mnoho odvětví se v současnosti nachází na prahu nové éry – dokazují to i nejnovější průzkumy. Podle těch se v Česku chystá v dalších letech investovat do digitalizace 53 % firem a do inovací až 65 %, nejvíce těch průmyslových. Slibují si od toho nejen jejich další růst a udržení kroku s dobou, ale také zvýšení efektivity a produktivity ve spojení se snížením nákladů. Budoucnost českých firem tedy spočívá v inovacích, níže uvádíme několik z nich z různých oblastí podnikání, které se nebály využít příležitosti a nabízí zajímavá řešení.

Domy z vyřazených lodních kontejnerů

Společnost Stav Kont development, jež působí v jihomoravské Lednici, renovuje vyřazené lodní kontejnery a vyrábí z nich stavební moduly. Z nich sestavuje levné a moderní rodinné domy, samostatné obytné jednotky, ale také kavárny nebo technické stavby (např. čističky vody). Firma nyní díky úspěšné emisi dluhopisů v hodnotě 5 milionů korun otevřela novou výrobní provozovnu. Financování rozvoje zajistilo dluhopisové tržiště Zainvestuj.to.

Pneumatiky pro tradiční Velkou cenu Británie v Silverstone

Tento závodní víkend zavede týmy F1 na jeden z nejstarších okruhů závodního kalendáře. Trať na bývalém letišti v Silverstone je s přestávkami jeho součástí již od roku 1950. Charakteristické jsou pro ni rychlé zatáčky, které kladou extrémní nároky na vozy i pneumatiky. Správnou volbou tu tak budou nejtvrdší tři směsi z nabídky Pirelli.

Robotizace stavebnictví v praxi

Automatická silniční fréza je řízena pomocí informací z Digitálního modelu stavby (DiMS). To je další z možností, jak může využití metody BIM zefektivnit a zlepšit práci stavařů. Robotická fréza totiž může pracovat mnohem přesněji, a připravit tak lepší podmínky pro položení asfaltové vrstvy. Díky tomu bude možné zajistit dodržení její tloušťky v celém rekonstruovaném úseku, to znamená také delší životnost opravené silnice. 

Pirelli slaví 150 let a 25 let v ČR

V roce 1872 založil Giovanni Battista Pirelli v pouhých 23 letech s podporou 24 společníků první společnost na výrobu pryžových výrobků v Itálii. Vsadil na něco, co bylo v té době úplně nového, na gumu. Firma se zaměřila na řadu výrobků pro průmyslové nářadí a stroje, pro parní plavbu a železnice, jako jsou převodové řemeny, ventily a izolátory.

Digitální dvojče stavby

Digitalizace a digitální transformace firem paří již delší dobu k aktuálním tématům. Ve stavebnictví zpravidla hovoříme o metodě BIM, která by měla být od roku 2022 využívána u všech nadlimitních veřejných zakázek. Využití takzvaného informačního modelování staveb však není devízou jen nových realizací, své opodstatnění má i u starších budov.

Nová pneumatika pro manipulátory

Pro teleskopické manipulátory a nakladače vyvinula společnost Continental pneumatiku CompactMaster AG, která obsahuje novou zvýšenou běhounovou vrstvou, tzv. Turtle Shield (Želví štít) a ocelový nárazník z točitých lan. 

Výzvy pro etické hackery, vítězové získají 5 000 eur

Společnost BASF se zapojuje do evropského inovačního maratonu GreenHack. Inovátorům, kteří se mohou do projektu hlásit do 10. června na webových stránkách www.greenhack.eu, dá BASF za úkol během 36 hodin najít řešení dvou výzev z oblasti zemědělství a nakládání s chemickými obaly. Akce se uskuteční 11. a 12. června v Praze a online, vítězné týmy získají 5 000 eur.

Umělá inteligence zefektivňuje výrobu

Dlouhodobá spolupráce společnosti Lego, která má v Kladně jeden ze svých velkých výrobních závodů, a Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) ČVUT přináší konkrétní výsledky využitelné v praxi. Jedním z příkladů této spolupráce je aktuální projekt, jenž využívá umělou inteligenci k automatickému nastavování balicích linek.

Postprocesing v aditivní výrobě

Německý výrobce plastových komponentů Oechsler, patřící svým objemem produkce na vrchol světové produkční pyramidy, aktuálně zastává další prvenství. Stal se jedním z největších světových výrobců 3D tištěných plastových dílů. Ve spolupráci s předními výrobci 3D tiskáren a dodavateli materiálů společnost Oechsler aktivně podporuje hromadnou výrobu aditivní dílů pro automobilový průmysl, domácí výrobky a sportovní zboží. 

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit