Témata
Reklama

3D snímač pro měřicí stroje

Jako volitelné příslušenství k měřicím strojům Helicheck Pro a Helicheck Plus a k jejich verzím Long lze nyní od společnosti Walter pořídit 3D snímač pro plně automatické měření a digitalizaci nástrojů a obrobků.

Jestliže jednotlivé břity řezného nástroje mají různou geometrii (liší se jejich stoupání a rozteč spirály), jde o vysoce výkonné nástroje. Takové nástroje kladou vysoké nároky nejen na výrobu, ale také na měření. Vzhledem k mnoha měnícím se parametrům, jež lze stěží měřit klasickou optickou metodou, se doporučuje použít mnohem rychlejší 3D laserové skenování pomocí přístroje Walter Helicheck 3D. V případě některých parametrů je pro úplnost měření nutno použít přesnější konvenční měřicí zařízení. Na měření náročných nástrojů, jako jsou nástroje běžně používané v automobilovém, leteckém nebo lékařském průmyslu, proto byly dosud nutné dva měřicí stroje. S novým volitelným 3D laserovým snímačem to už neplatí.

Reklama
Reklama
Reklama

Dva měřicí stroje v jednom

3D laserové měření je nyní k dispozici jako volitelné příslušenství pro měřicí stroje Helicheck Pro a Helicheck Plus. Siegfried Hegele, aplikační produktový manažer ve společnosti Walter, vysvětluje: „To znamená, že uživatel má k dispozici dva měřicí stroje v jednom. Nejprve 3D senzor naskenuje obrobek do souboru (mračna) bodů a tím vytvoří jeho digitální model. Na základě tohoto modelu pak lze provádět měření. Odchylky v nástroji lze zjistit překrytím tohoto mračna bodů s konstrukčním modelem. Zákazníci, kteří mají více výrobních závodů, mohou porovnávat skeny nástrojů z různých míst a zjišťovat tak výrobní rozdíly.

3D snímač uvnitř měřicího stroje Helicheck Plus od firmy Walter. (Zdroj: Walter)

Nová generace 3D skenerů

Volitelný laserový snímač pochází z nejnovější generace snímacích technologií. Nový 3D snímač má čtyřikrát vyšší rozlišení, než jakým disponuje stávající řešení. Měřicí stroj, který je vybaven špičkovým počítačem, dokáže toto množství dat zpracovat za stejnou dobu. Úhel natočení skenovací hlavy byl navíc rozšířen o 55°, což umožňuje kompletní skenování vyměnitelných destiček.


Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy společnosti Walter.

Související články
Frézování o mistra ČR

Kdysi dávno jsem poprvé viděla nástup národních týmů do velké soutěže WorldSkills a absolutně mi to vyrazilo dech. Nechápala jsem a v úžasu hleděla, že ty ovace a gejzír nekontrolovaných emocí patří skutečně mladým lidem, kteří reprezentují svoji zemi a ukazují zručnost, a přitom tohle není žádné profesionální sportovní utkání, ale přehlídka odborných dovedností a řemesel! 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Kontrola štítků a ověřování čárových kódů

Efektivněji sledovat štítky na produktech a obalech umožňuje systém kontroly a ověřování čárových kódů řady V275 integrovaný v tiskárnách od společnosti Omron. V celé řadě odvětvích, jako je např. potravinářství nebo automotive je nezbytná dobrá sledovatelnost pro docílení správných údajů na štítcích, jejich jasné čitelnosti a skutečnosti, že budou obsahovat čárové kódy splňující stanovené standardy kvality.

Ideální svěrák pro pětistranné obrábění

Společnost Schunk na trh uvádí nový přesný svěrák Kontec KSC mini, který je vybaven systémem rychlovýměnných čelistí. Díky tomu jej lze rychle a bez nástrojů přestavit. Označení mini napovídá, že jde o svěrák menších rozměrů, nicméně s velkou upínací silou.

Chytré senzory sbírají informace přímo z kolejí

Nenápadný senzor na kolejnici, který zachytí jakékoliv vibrace a vzruchy, odešle signál a umělá inteligence vyhodnotí potenciální riziko. Takový by podle odborníků z Fakulty strojního inženýrství VUT mohl být recept pro zvýšení bezpečnosti na železnici. Na výzkumu spolupracují s tuzemskými a tchajwanskými partnery. Po nedávném železničním neštěstí, při kterém na Tchaj-wanu přišlo o život přes pět desítek lidí a na dvě stovky utrpělo zranění, se bezpečnost pro tamní úřady stala prioritou. Testovací nasazení nadějné technologie z Česka chtějí proto Tchajwanci maximálně urychlit.

Oceněný design nového ovládacího panelu

Divize obráběcích strojů Brother, jež na českém a slovenském trhu zastupuje společnost Misan, získala významné mezinárodní ocenění „iF Design Award“ za novou generaci řídicího systému - uživatelského rozhraní (tj. prostředí řídicího systému + ergonomie ovládacího panelu). Tato nová generace řídicího systému má označení D00.

Online univerzita digitálního řemesla

Komplexní vzdělávací platforma v oblasti digitálního řemesla FabLab University učí pedagogy a studenty, jak využívat a ovládat moderní výrobní technologie. Prezenční kurzy a workshopy jsou určeny pro učitelé středních a základních škol. Pro studenty je k dispozici web plný lekcí, tutoriálů a doplňkových materiálů. Webová stránka fablabuniversity.cz nyní nahrazuje dočasně zavřené laboratoře.

SensoControl ServiceJunior zaznamenává naměřená data

Společnost Parker Hannifin oznámila představení nové generace měřicích zařízení a uvedla přístroj SensoControl ServiceJunior s ukládáním naměřených hodnot.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit