Témata
Reklama

Na stadion Mistrovství světa ve fotbale jen „s povolením“ Rosatomu

14. června v Rusku začalo Mistrovství světa ve fotbale 2018, což znamená, že se na stadiony denně nahrnou desetitisíce fanoušků. Jejich vstup je nutné zajistit rychle a bezpečně. O to se stará systém kontroly vstupu od společnosti NIKIRET, patřící do struktury ruské korporace pro atomovou energii Rosatom.

Zápasy světového šampionátu se odehrají na dvanácti stadionech rozmístěných po celé evropské části Ruské federace a každý z nich je vybaven speciálním systémem pro kontrolu vstupujících osob. Nekontroluje jen lístky fanoušků, ale i povolení ke vstupu pro organizátory, členy sportovních týmů, novináře ad. Systém dokáže číst devět typů vstupních dokladů, které mají jako identifikátor RFID čip nebo čárový kód. Informace o vstupu okamžitě putují pomocí internetu nebo jiného komunikačního kanálu do vnějších systému zabezpečení.

Výjimečnost systému společnosti NIKIRET spočívá v tom, že dokáže pracovat s daty obrovského souboru uživatelů (několik milionů). Navíc je upraven tak, že jej lze používat v objektech, které jsou od sebe velmi vzdálené, což je typické pro velké sportovní události.

Reklama
Reklama
Zkouška ohněm nového systému proběhla během zimních olympijských her, které se odehrály v Soči v roce 2014. Systém zajišťoval kontrolu vstupu na 21 olympijských objektech a během konání her zaznamenal na 20 milionů tzv. událostí, které buďto umožnily vstup do objektů, nebo jej dané osobě zamítly. Systém ukládal informace o více jak 3 milionech vstupenek pro diváky a 1,1 milionu vstupních karet. Každý den navštívilo sportoviště zhruba 110 tisíc lidí.


Technické řešení firmy NIKIRET náležitě ocenil organizační výbor Olympijských her. Tento úspěch pomohl při získávání kontraktu s FIFA na vybavení 12 stadionů světového fotbalového šampionátu podobným systémem.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 probíhá od 14. června do 15. července v 11 městech: Moskvě, Petrohradu, Volgogradu, Jekatěrinburgu, Kazani, Nižném Novgorodu, Saransku, Soči, Samaře, Kaliningradu a Rostovu na Donu.

Zdroj: Tisková zpráva Essential Communication

Zpracováno redakcí.

Reklama
Firmy
Související články
Technologické trendy 2021 #2 Revitalizace core systémů

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. Pojďme tentokráte nahlédnout do druhého trendu a to Revitalizace core systémů.

Technologické trendy 2021 #1 Vliv technologií na obchodní strategie

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. Pojďme postupně nahlédnout na vybrané trendy 2021.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit