Témata
Reklama

Roboty pro údržbu letadel - projekt VALERI

Projekt „Validation of Advanced, Collaborative Robotics for Industrial Applications- VALERI“ je zaměřen na uplatnění robotů při údržbě letadel, zvláště pak na vývoj mobilních servisních robotů pro různé obslužné procesy. Úkol patří do gesce Fraunhofer Institutu IFF a výrazním podílem se na něm kromě jiných výrobců zúčastňuje i firma KUKA. Ta pro tento účel navrhla řešení s využitím nástavby kloubového robotu na transportní plošině, známé z programu omniMove se systémem „Mecanum“ kol. Na svém obvodu jsou kola opatřena sadou pogumovaných válečků soudečkového tvaru s osou otáčení v úhlu 45o k rovině kola.

Reklama
Reklama
Reklama
KUKA omniMove pro projekt VALERI

Každé kola je poháněné vlastním elektromotorem a při uspořádání kol do pravidelného čtverce nebo obdélníku je kromě směrových pohybů možné i otáčení podvozku na místě. Nástavbu mohou představovat roboty od lehkých sedmiosých LBR až po kloubové roboty s nejvyšší nosností a dosahem ramena.

-ji-

Zdroj informací: Veletrh Automatica 2014, Mnichov

Redakčně upraveno

Reklama
Firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Hannover Messe již příští týden

Od 30. května do 2. června 2022 se na hannoverském výstavišti představí 2 500 firem z přibližně 60 zemí se svými inovacemi pro firmy a energetické systémy budoucnosti. V rámci hlavního tématu Průmyslová transformace ukáží, jak mohou síťově propojené výrobní závody pracovat efektivněji a šetřit zdroje nebo jak lze udržitelně vyrábět a přenášet energii. 

Digitalizace ropného průmyslu z Čech

Pojmy jako digitalizace a automatizace nejsou v průmyslu žádnou novinkou. Dávno víme, že zavádění nových moderních technologií do vnitřních procesů firem je mimo jiné klíčem k efektivnosti, úspoře nákladů, a tím i větší konkurenceschopnosti a uplatnění na trhu. A nezáleží na tom, v jakém oboru se firma pohybuje. 

Lineární polohovací systémy se zlepšenou flexibilitou

Sledovací systém iTRAK od společnosti Rockwell Automation aktuálně představuje v rámci smart řešení jedno z nejinovativnějších řešení pohybu na současném trhu. Jedná se o modulární odstupňovaný systém s lineárním motorem, který umožňuje nezávislé řízení několika iniciátorů na lineárních nebo nelineárních drahách. iTRAK nahrazuje mechanická zařízení jednoduchými a efektivními softwarovými profily, které nastavují nové parametry rychlosti a flexibility v oblasti automatizace.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit