Témata
Reklama

Velká objednávka firmy Böllhoff pro Porsche

Firma dodala Rivset – nýtovačky do závodu Porsche v Zuffenhausenu. Nýtování se provádí u vozů s motorem vpředu i vzadu. Velký požadavek se kladl na vozy s motorem vpředu z hlediska deformační zkoušky. Nýtovací stroje pracují flexibilně a bezpečně. Mohly být nasazeny z hlediska široké použitelnosti za užití rozličných nástrojů a typů nýtů. Prorážecí nýtovací nástroje byly použity u stacionárních strojů, ale také u robotů.

Reklama
Reklama
Pro výrobu auta Porsche 911 dodala firma Böllhoff 50 ks strojů k nýtování prorážecím způsobem. Foto Porsche a Böllhoff.

Prorážecí nýtování se osvědčilo jako dobrá spojovací metoda pro spojování plastických součástek. Konstrukce karosérie vozu je hybridní, stavěná z různých ocelí i hliníkových materiálů. Zde se právě v automobilovém průmyslu uplatňuje nová technika spojování.

Zdroj: MM MaschinenMarkt, Das Industrie Portal

Reklama
Firmy
Související články
McLaren Racing se připravuje na novou sezónu

Pro letošní rok stáj McLaren Formule 1 investovala do nových technologií. Jak se tento krok projeví ve výrobě komponent závodních monopostů se s ohledem na typ pořízeného stroje a jeho výrobce Mazak, dá celkem dobře predikovat. Jaký to však bude mít vliv na úspěšnost stáje jako takové v nadcházejícím ročníku soutěže, to je již pohledem do křišťálové koule i s ohledem na hygienická opatření v souvislosti s koronavirem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit