Témata
Reklama

Na všechno ta správná čisticí utěrka

Textilní čisticí utěrky udržují nářadí, stroje a dílnu v čistotě. Na rozdíl od většiny papírových utěrek, které se liší jak druhem papíru, tak i účelem, k jakému jsou určeny, pokrývá čisticí utěrka značky MEWA široké spektrum: hodí se k utírání olejnatých kapalin i kapalin na bázi vody, stejně jako rozpouštědel nebo zbytků barev.

Všechno, co se v podniku ušpiní, tak lze vyčistit pomocí jedné čisticí utěrky MEWA. Zákazníci společnosti MEWA mají v závislosti na místě použití k dispozici utěrky z takových materiálů, které svou konzistencí odpovídají různým požadavkům.

Reklama
Reklama
Dodávka čisticích utěrek značky MEWA je zahrnuta v systému kompletního servisu.

Druhy čisticích utěrek

V nabídce jsou čtyři stupně kvality utěrek:
• Mewatex – robustní multifunkční utěrka vhodná k odstraňování nečistot způsobených olejem, barvami, tuky a rozpouštědly;
• Mewatex Plus – multifunkční utěrka na čištění citlivých povrchů;
• Mewatex Ultra – utěrka pro šetrné čištění a leštění citlivých povrchů;
• Mewa Protex – utěrka pro čištění velmi jemných součástí.

Jak funguje servis

Kompletní servis v oblasti čisticích utěrek na více použití zahrnuje základní vybavení podle potřeby, dodávání a vyzvedávání přesně ve stanovených termínech, odborné praní a dodržování zákonem stanovených podmínek týkajících se ochrany životního prostředí. Opotřebené utěrky se přitom nahrazují jinými. Čisticí utěrky se přepravují a skladují ve speciálních nádobách s víkem (Safety Container), které jsou vzduchotěsně uzavřené. Instalují se přesně tam, kde se utěrky používají.

Servis zahrnuje vybavení počtem utěrek podle potřeby, dodávky a vyzvedávání utěrek přesně ve stanovených termínech i odborné praní.
Servis automaticky zabezpečuje dodržování zákonem stanovených podmínek týkajících se ochrany životního prostředí.

V současnosti tkalcovna skupiny MEWA vyprodukuje více než 100 milionů utěrek za rok. K výrobě se používají pouze takzvaná dlouhostaplová vlákna, která se vyznačují vysokou pevností a tím, že nepouštějí chloupky. Vysoká pevnost přízí zvyšuje možnost opakovaného používání, a šetří tak suroviny. Kromě toho se příze vyrábějí ze zušlechtěných materiálů.

M. Neuse

MEWA Textil-Service
mneuse@mediatrust.cz
www.mewa.cz

Reklama
Vydání #12
Firmy
Související články
Způsoby testování čisticích utěrek

Čisticí utěrky Mewa používá 2,6 milionu pracovníků ve 123 000 podnicích z 21 evropských zemí. Společnost je vyrábí ve vlastní high-tech tkalcovně v hesenském Immenhausenu. Zde vzniká každou vteřinu pět nových utěrek (v roce 2015 jich bylo vyrobeno 109 milionů).

Boroskopická kontrola plynových motorů

Tým ExxonMobil’ Field Engineering Support je zaměřen na zajištění zvýšení produktivity a efektivity provozu plynových motorů. Boroskopická prohlídka umožňuje vnitřní kontrolu motorů bez nutnosti jejich demontáže a tím zkrácení doby jejich odstávky. Může tak být užitečným nástrojem pro odstraňování závad, výměnu olejů, prodloužení intervalů oprav a prokázání schopností zařízení.

Na míru českému strojírenství a průmyslu

V dnešním globálním průmyslu je důležité být fyzicky nablízku zákazníkům a usnadnit tak přístup k řešením a službám, které jim pomohou zlepšit provoz a výkonnost jejich strojního vybavení a zařízení bez ohledu na to, ve které části světa se nacházejí.

Související články
Jak zvolit princip filtrace?

Při volbě vhodného filtračního zařízení je potřeba posuzovat hned několik parametrů, přičemž z technického hlediska je nejdůležitější určit potřebnou kapacitu filtračního zařízení a definovat složení odsávané vzdušniny, koncentraci a velikostní skladbu částic.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Principy filtrace olejových a emulzních mlhovin

Problém tvorby emulzního a olejového aerosolu vznikl teprve v sedmdesátých až osmdesátých letech minulého století, kdy obráběcí stroje začaly být osazovány vřeteny s vysokými otáčkami, systémy chlazení s vyššími pracovními tlaky a s nástupem nástrojů s vnitřním chlazením. To vyvolalo nejprve potřebu plného krytování obráběcích strojů a následně nezbytnost odsávání a filtrace vnitřního prostoru stroje, protože aerosol (v podstatě velmi lehká a teplá vzdušnina) měl tendenci unikat všemi otvory ze stroje ven a nejvíce přímo ohrožoval pracovníka, který po ukončení pracovního cyklu stroje musel otevřít dveře stroje, aby mohl vyměnit obrobek.

Správná čisticí utěrka pro každou oblast použití

V průmyslu, tiskařských provozech, autoservisech a řemeslných provozovnách se denně používají tisíce utěrek. Jejich úkolem je udržovat nástroje, stroje a výrobní zařízení v čistém stavu.

Prediktivní údržba 4.0

Smyslem prediktivní údržby je předpovědět stav výrobních zařízení a odhalit potenciální poruchu. Prediktivní údržba rozšiřuje běžné monitorování stavu o pohled do budoucnosti strojů a nabízí tak možnosti, jak zvýšit efektivitu a snížit celkové provozní náklady. Digitalizace přináší nové možnosti řešení servisní údržby.

Bez chlazení to nejde

S přicházejícím jarem se radujeme z oteplení a volného pohybu bez vrstev oblečení. Pro naše stroje ale může být růst teploty okolí spojen se zahříváním, které je poškozuje a z kapsy majitele vytahuje nemalé finanční prostředky.

Efektivní program čištění pro moderní průmyslovou výrobu

„Rozlila se mi láhev ředidla!“ I v nejlépe organizované dílně se stávají nehody. Jsou dvě řešení: vytáhnete během vteřiny z vhodně umístěného zásobníku jednu netkanou utěrku, ředidlo utřete a utěrku hodíte do koše. Nebo vstanete, jdete do kumbálu, z velkého pytle hadrů vyberete ten nejvhodnější, vrátíte se, zjistíte, že hadr rozlité ředidlo nepojme, jdete pro další, oba dva pak zanesete do druhého kumbálu, kde se ukládají hadry na vyprání... a už je pomalu čas na pauzu po uklízecí anabázi.

Množství maziva je klíčem k životnosti ložisek

Obecně platí, že ložiska jsou velmi spolehlivé komponenty a často mohou přečkat celkovou životnost stroje. Nicméně ne všechna ložiska dosáhnou své výpočtové životnosti. Předčasné selhání ložisek je častým problémem a může vést k nákladné opravě a nákladným prostojům strojních zařízení.

Čisticí utěrky v systému vícenásobného použití

Vyčistit stroje, pracoviště a materiál použitý k čištění prostě zahodit? Tak jednoduché to v oblasti řemesel a průmyslu není. Kdo začne pracovat se znečišťujícími látkami, jako jsou motorový olej, tuhá maziva nebo nátěry, musí respektovat a dodržovat určité zákonné směrnice pro zacházení s materiálem použitým k čištění.

Ochranné rukavice pro zaolejovaná prostředí

Na trhu je velké množství rukavic pro přesnou práci, ale ne všechny přinášejí dostatečnou ochranu proti pořezání při bezpečném úchopu a nepropustnosti. Při manipulaci se zamaštěnými nebo znečištěnými díly přicházejí pracovníci do kontaktu například s řeznými kapalinami, které s ohledem na požadavky výroby často obsahují látky s dráždivými účinky.

Spolehlivost strojů vyjádřená normou ASTM D7843

Olej je zásadním, ale velice často opomíjeným a přehlíženým konstrukčním prvkem strojů. Přitom kondice a čistota oleje má zcela zásadní vliv na spolehlivost a produktivitu strojů.

Rukavice s chemickou ochranou

Chemická rizika se neomezují jen na chemický průmysl. Mnoho uživatelů v různých odvětvích musí čelit chemickým rizikům při manipulaci s více či méně agresivními produkty, jako jsou oleje, kyseliny, rozpouštědla aj.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit