Témata
Reklama

Povlak pro vysokorychlostní obrábění

Možná to není na tomto místě nejvhodnější, ale zdá se, že povlak Alcrona je na nejlepší cestě získat stejně skvělou mezinárodní pověst, jako získal jeho téměř jmenovec - slavný pražský hotel v předválečných dobách.

S uvedením nové generace povlaků Balinit G6 postupně představuje firma Balzers své nové povlaky zcela nového složení. První informace o nich byly souhrnné bez uvedení nového názvu. Zatímco stávající vrcholné a výkonné povlaky jsou založeny na titanovém základě - TiN, TiCN, TiAlN nebo AlTiN -, nový povlak Alcrona je beztitanový na základě komplexního nitridu hliníku a chromu AlCrN přibližně stechiometrického složení AlN.CrN. Vrstvy AlCrN jsou jedinečné v tom, že dosahují vysoké tvrdosti za tepla a odolnosti vůči oxidaci jako základních předpokladů pro vysokorychlostní obrábění. Využití obou vlastností s nízkým opotřebením nástroje při značném tepelném a mechanickém namáhání přináší výhodu vyšší produktivity a životnosti s úsporou nákladů a neproduktivních časů spojených prostoji a výměnami nástroje.
Reklama
Reklama

Nejvyšší teplotní stabilita

Charakterizován mikrotvrdostí, nepatří povlak k absolutní špičce tvrdostí 3200 HV 0,05 ale maximální teplotou použitelnosti do 1100 °C. Vylučuje se PVD povlakováním při teplotách kolem 500 °C jako šedomodrý jednovrstvý povlak v tloušťkách 2 - 6 µm se součinitelem tření 0,4 proti oceli. Povlak Balinit Alcrona je vhodný k povlakování i opakovaně bez ztráty výkonu nástrojů z rychlořezných ocelí i ze slinutých karbidů, a to jak vyměnitelných břitových destiček, tak celokarbidových nástrojů.

Nová laťka pro univerzální obrábění

Povlak pro univerzální obrábění se hodí pro soustružení, frézování válcovými frézami, odvalováním i stopkovými nástroji při vysokých řezných rychlostech v intervalu vc 200 až 400 m.min-1. Tyto dominantní charakteristiky předurčují povlaky Alcrona zejména pro ty operace třískového obrábění, kde lze těchto vlastností s výhodou využít, a to i při efektivním obrábění materiálů o tvrdosti nad 55 HRC, optimálně však nelegovaných ocelí s tvrdostí do 54 HRC při chlazení i za sucha bez mazání. Graf 1, pořízený v laboratoři obrábění Balzers, ukazuje průběh otupení nástroje charakterizovaný opotřebením otěrem šířkou výmolu av v µm při srovnání se standardními povlaky na bázi TiCN a TiAlN, když srovnatelného intenzivního opotřebení se u povlaku Alcrona na bázi AlCrN dosahuje na 2x až 3x větší řezné dráze s podstatně delším průběhem stabilního rovnoměrného otupení. Graf 2 pak ilustruje až dvojnásobnou výkonnost povlaku AlCrN při frézování odvalováním. U dokončovacích operací při řezných rychlostech mezi 200 - 400 m.min-1 má díky nízkému opotřebení a oxidační stabilitě nejméně dvojnásobnou životnost ve srovnání s povlaky TiCN a TiAlN (graf 3).

Alcrona na českém trhu?

Pro zákazníky na českém trhu jsou povlaky Alcrona dostupné od března 2004. Jejich první a nejbližší představení proběhlo ve expozici Balzers na vídeňském veletrhu Intertool ve dnech 12. - 15. května 2004. Do dokončení výstavby povlakovacího centra v České republice je firma Balzers obchodně i logisticky zastupována firmou GLZ, s. r.o., Ivančice, která zajišťuje služby povlakování PVD povlaky Balinit v plném rozsahu standardní i speciální nabídky firmy Balzers včetně zajištění povlaků Alcrona v rakouském povlakovacím centru v Kapfenbergu. Uvedení českého job coating centra do provozu bude znamenat značný přínos pro povlakování nástrojů nejen povlaky AlCrN a povlaky Balinit na bázi TiN, TiCN, TiAlN, CrC, CrN a dalších, ale i pro využití kluzných povlaků Balinit na strojní aplikace, jako např. převodovky, konstrukce obráběcích strojů, uložení a další aplikace pro automobilový průmysl.
-ab-
Reklama
Vydání #6
Kód článku: 40655
Datum: 16. 06. 2004
Rubrika: Výroba / Obrábění
Autor:
Firmy
Související články
Automatizační řešení navzdory překážkám

Firma Piesslinger se specializuje na povrchovou úpravu hliníku. S automatizací výroby dílů pomohla firma Hermle a prokázala, že různé tolerance a choulostivé povrchy nemusejí být důvodem, proč se vzdát myšlenky bezobslužného obrábění.

Řídicí systém z vlastní dílny, 1. díl: Filozofie jednoho zdroje

V sérii navazujících článků se budeme zabývat systémem OSP - P300A, který v současné době završuje řadu řídicích systémů vyvinutých a vyráběných společností Okuma pro řízení CNC obráběcích strojů rovněž původem z Okumy.

Prestižní ocenění Zlatá medaile

Výjimečnost nástroje FreeTurn skupiny Ceratizit potvrdila na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu odborná porota prestižního ocenění Zlatá medaile. Ocenění za inovaci ve zpracovatelské technologii bylo společnosti uděleno za inovativní metodu technologie podélného a čelního soustružení, kdy je hrubování, dokončování a obrábění kontur realizováno pomocí jediného nástroje. Společně s progresivní obráběcí metodou High Dynamic Turning zvyšuje nástroj FreeTurn dynamičnost a efektivnost procesu soustružení.

Související články
Mít prostor pro obrábění

Dosažení dalšího zvýšení produktivity v sériové výrobě. To byl cíl těch, kdo vyvinuli úspěšnou konstrukční řadu strojů Hyperturn. Jejím přesvědčivým pokračovatelem je nový Hyperturn 65 Powermill.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Důležitá je doba chodu vřetena v řezu

Společnost HZT Honermeier Zerspanungstechnik vyrábí tvářecí nástroje, komponenty, měřidla a prototypy pro strojaře, proto žádné dvě zakázky nejsou stejné. Kvůli flexibilnímu a současně efektivnímu obrábění investovala společnost do pětiosého obráběcího centra s připojenou automatizací od firmy Hermle.

Soustruh s ergonomickým deginem

Na dubnových dnech otevřených dveří mohli zákazníci a obchodní partneři Kovosvitu MAS na montáži poprvé spatřit nový soustruh KL 435. Jde o další stroj z řady KL (Kovosvit Lathe) v níž navazuje na KL 285, který Kovosvit poprvé představil v minulém roce na MSV v Brně. Letos bude mít v Brně výstavní premiéru soustruh KL 435. Výrobní řada KL je evolucí řady produkčních soustruhů SP. Samotný KL 435 tak navazuje na soustruh SP 430. Konstruktéři se při inovaci zaměřili zejména na ergonomii a celkovou přívětivost ovládání stroje.

Brousicí centrum pro hospodárnou výrobu

Brousicí centrum UW II F od firmy Saacke v mnoha detailech předčí očekávání svých zákazníků. Z hlediska výkonnosti, velikosti a hmotnosti se řadí mezi již zavedené typy brusek UW I F a UW I D a vytváří tak ideální podmínky pro maximální přidanou hodnotu.

Od tlakové slévárny až po kompletní výrobu

Outsourcing u sléváren a kováren nabývá na důležitosti. Přesun obrábění od OEM výrobců do sléváren vedl k tomu, že se řada tlakových sléváren přeorientovala na kompletní výrobu. Příkladem je závod Ljunghäll v České republice, který s podporou firmy Grob rozšířil výrobu z tlakového lití na dodávky komplexních dílů pro automobilový průmysl.

Automatizované obrábění zápustek

Díky strategii standardizace a obráběcímu centru C 22 UP Hermle zhospodárnila divize výroby nástrojů a forem ve WMF Group svoji výrobu zápustek a nástrojů a vytvořila tak volné kapacity pro služby externím zákazníkům.

Produktivní vrtání otvorů do hliníku

Výrobci automobilů produkují čím dále více dílů z hliníku s cílem snížit hmotnost vozidel i spotřebu paliva. S ohledem na tuto tendenci je proto jasné, že vzniká poptávka po vrtácích použitelných pro výrobu otvorů ve součástkách z hliníkových slitin. Musí být zároveň schopny zajistit vysokou produktivitu, nízké náklady na otvor, dlouhou a konzistentní životnost, vysokou opakovatelnost i bezpečnost procesů.

Upínací sady HSK s výměnným kroužkem

Pro vysoce přesné a spolehlivé upínání nástrojů se používají upínací sady HSK. V tomto prostředí firma Röhm, která se specializuje na upínací technologie a automatizaci, některé z osvědčených výrobků významně optimalizovala.

Automatizovaná výroba implantátů just-in-time

Pro zakázkovou výrobu vysoce přesných implantátů v časovém limitu 24 hodin vsází švýcarský výrobce a poskytovatel zdravotnických prostředků pro osteosyntézu, firma Medartis, na obráběcí centra a robotické systémy Hermle.

Vřetena svislých CNC soustruhů - Část 1

Je-li řídicí systém mozkem obráběcího stroje, pak vřeteno je jeho srdcem. Japonská výrobní společnost Okuma vytváří tyto dva ústřední orgány svých obráběcích strojů s vynaložením veškerého umu, kterého je schopna a s příslovečnou japonskou pečlivostí. Proto si může dovolit se 100% jistotou prohlásit, že její soustružnická i frézovací vřetena budou pracovat bezchybně po dobu 36 měsíců bez omezení a poskytnou uživatelům tříletou záruku.

Kvalitativní růst díky investicím

Jak si vysoce specializovaný dodavatel obrobků a konstrukčních celků Feusi, mj. pomocí moderních čtyř- a pětiosých obráběcích center od firmy Hermle, trvale zajišťuje svoji výkonnost a tím i svoji konkurenceschopnost?

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit