Témata
Reklama

Trik s odlamovatelnými břity

Už při prvních zkouškách vzbudil Ceratizit pozornost v odborném světě díky svému novému systému nástrojů MaxiClick pro zapichovací a upichovací procesy. Nezvyklé tvarování nástrojů umožňuje pomocí jednoduchého odlomení mimořádně rychlou výměnu opotřebovaných břitů (ostří) a tím vyloučení neproduktivních prostojů.

Pátrání po konstrukci nástrojů umožňující co největší možnou hloubku zápichu při jeho co nejmenší šířce vedlo k řešení, které je zarážející svou jednoduchostí, ale velmi náročné po stránce technického provedení. Koncept nástrojů trošku připomíná řemeslnické nože s vložkami s odlomitelným ostřím, které je možno dostat v každém Baumarktu.
Zapichovací nástroj s odlomitelnými břity sestává z držáku nástroje, v jehož boční podélné drážce může být za sebou seřazeno a fixováno až pět břitů. Nejpřednější ostří může být při opotřebení nebo poškození zkrátka odlomeno a uvolní místo dalšímu. Zapichovací nástroj je tak ve velmi krátké době připraven k dalšímu použití.
Reklama
Reklama

Jednoduchost a důmyslná konstrukce

Racionalizace času v obráběcích procesech při zapichování, upichování a soustružení patří k permanentním úkolům v organizaci výroby. Zkrácení doby přípravy zde patří rovněž k požadavkům dalšího vývoje, jako je například rozšíření oblasti použití nástrojů. MaxiClick splňuje obojí: na jedné straně může být velmi rychle a nekomplikovaně použito několik za sebou seřazených břitů, na druhé straně je možno dosáhnout při zápichu šířku již od 1,5 milimetru a hloubku až do 10 milimetrů.
Preciznost nutná při tomto druhu obrábění vyžaduje konstrukci nástrojového systému, která jde až do detailů: odlomení břitu, jenž má být nahrazen, je prováděno na vylamovacím otvoru v dolní oblasti plochy úhlu hřbetu nože. Vylamovací otvor tedy leží několik milimetrů stranou od břitů, takže v žádném případě nenarušuje proces obrábění. Aby byl každý břit usazen v držáku nástroje rozměrově přesně, má na spodní straně příčný lichoběžníkový výřez. Vždy u prvního břitu zapadne do výřezu kolík vodorovně vyčnívající vnitřním směrem do drážky. Těleso nástroje je v místě upínání proříznuto a jeden ze shora vedených šroubů zajišťuje potřebné sevření v drážce. K výměně opotřebovaného břitu musí technik pouze uvolnit tento upínací šroub, řezací vložku vysunout dopředu a břit stranově odlomit klíčem k tomu určeným.
Během této výměny drží řezací vložku na místě malé magnety, zabraňující jejímu vypadnutí. Za sebou seřazené břity mají nepatrnou velikost, což umožňuje použití tohoto nástrojového systému i ve ztížených prostorových podmínkách, například u vícevřetenových automatů.

Použití

Upichovací systém sestává ze dvou různých typů těles nástroje a z upichovacích destiček o šířce břitů mezi 1,0 a 2,5 milimetry. Délka celé řezací vložky je zhruba 60 milimetrů. Systém MaxiClick umožňuje podle kombinace destiček a držáků dosažení zapichovací hloubky až 10 mm.
Nástrojový systém MaxiClick je určen pro široké spektrum použití. Díky utvařeči třísky je dosaženo optimálních vlastností řezu, současně je k dispozici možnost využití optimalizovaných kombinací povlaků řezného materiálu. Precizní břity pro neutrální zapichování, stejně jako levostranné nebo pravostranné provedení nástroje, umožňují upichování bez otřepů, dosažení výborné kvality povrchu a současně zvýšení trvanlivosti nástrojů. Utvařeč třísky je navržen pro multifunkční obrábění. To, že vše je provedeno na ploše pouhých dvou čtverečních milimetrů, vzbuzuje zaslouženou pozornost.
Filip Miermans
Reklama
Vydání #1,2
Kód článku: 10186
Datum: 31. 01. 2001
Rubrika: Automobilový průmysl / Automobilový průmysl
Autor:
Firmy
Související články
Skutečný pomocník

Na českém trhu je od září letošního roku k dostání nová generace vozů Opel Vivaro a to ve třech variantách: Van, Crew Van a Combi. První dvě verze jsou určeny především pro převoz nákladu a osob, Combi pak pro převoz větších skupin lidí či sportovních týmů. Všechny vozy pohání turbodieselové motory.

Vozový park pod kontrolou díky moderním technologiím

Mít na starost firemní flotilu není snadné, ale když se nebudete vyhýbat moderním technologiím, ušetříte spoustu peněz, času i stresu.

Fórum výrobních průmyslníků

Jak máte obsazeny výrobní kapacity pro druhé pololetí roku 2021 (příp. ve srovnání se stejným obdobím roku předešlého), co tento stav nejvíce ovlivňuje a jak odhadujete výhledy ohledně svých zakázek pro rok 2022?

Související články
Svět zpoza volantu zatraceně rychlého náklaďáku

Sednout za volant, nastartovat, přidat plyn a ten držet na podlaze, pokud to jde. Šílená rychlost, mraky prachu za autem, to jsou atributy závodění, jak jej vidí spousta příznivců Rallye Dakar. V něm drží nepřehlédnutelnou roli klan Lopraisů. Ti starší si budou pamatovat na Karla Lopraise, Monsignora Dakar, který výrazně vstoupil do davu kamionů a dokázal pokořit i firemní flotily.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
MM Podcast: Glosa - Když se země otřásají v základech

Krize vyvolaná pandemií koronaviru v řadě oborů působí jako urychlovač trendů patrných před jejím vypuknutím. Mnoho odvětví si prochází zásadní strukturální transformací, ale část z nich – které se stát snaží podpůrnými prostředky za každou cenu stále držet nad vodou, zanikne. 

Názorové fórum odborníků

V tomto vydání MM Průmyslového spektra se věnujeme mimo jiné tématu obráběcích strojů. Proto jsme s anketní otázkou oslovili zástupce výrobců a dovozců v této komoditě.
Čas jsou peníze. Každá minuta prostoje výrobního zařízení je nežádoucí, proto se dnes vedle vysoké produktivity u strojů očekává také jejich vysoká spolehlivost.

Automatizace není odpovědí na všechny otázky

Primárním cílem zavádění automatizace a robotizace je nejen zajistit více času, jak jsme si řekli v minulém díle, ale jejím účelem je také usnadnit lidstvu složité a zdraví škodlivé úkoly. Automatizace se nasazuje v oblastech stereotypní a nebezpečné práce. Motivací firem může být i škálovatelnost, maximalizace zisku a v neposlední řadě nižší počet lidských selhání. Tento díl našeho seriálu Fenomén automatizace se zamýšlí nad tím, proč, kde a jak automatizovat, a dalšími otázkami.

Názorové fórum odborníků

Respondenty jsme požádali o jejich názor na podobu budoucích technologií. Současná situace přinesla mnoho omezení, mezi jinými postihla také dodavatelské řetězce, znemožnila včasné dodávky do výrobních podniků a přinesla vyšší nároky na bezpečnost zaměstnanců. Jaké nové technologie podle vás mají v současné situaci největší potenciál se prosadit?

Střídavě stejnosměrné názory na elektromobilitu, 9. a 10. díl: Jak se staví odborníci k e-mobilitě

V minulém díle našeho seriálu jsme dali prostor pověřenci ministra dopravy pro čistou mobilitu Mgr. Janu Bezděkovskému pro vyjádření se k jednotlivým problematickým aspektům, které s sebou přináší deklarovaný úplný přechod na elektromobilitu. V tomto díle jsme s podobnými otázkami oslovili odborné garanty našeho seriálu – prof. Macka a Ing. Morkuse –, již na ně velmi obšírně odpověděli. Zároveň tímto rozhovorem s odborníky, kteří náš seriál dozorovali, připomínkovali jednotlivé díly a motivovali nás k tvorbě dalších, seriál Střídavě stejnosměrné názory na elektromobilitu končí. Snad svůj účel – jímž bylo představit některé problematické stránky úplného přechodu na elektromobilitu a předložit je k další diskuzi – splnil.

Velké výzvy pro malé společnosti

Automatizace je fenomén, který je výsledkem přirozené lidské touhy posouvat technologický pokrok kupředu ve snaze ulehčit si vlastní život. Byť je automatizace skloňována v mnoha odvětvích, je stále v počátcích svého vývoje. To, co určuje stupeň technologické evoluce, je náročnost člověka jako uživatele a zákazníka. Automatizovat se dá prakticky jakýkoli proces. Například i koupě chytrého telefonu je ve své podstatě automatizace určitého procesu. Chytrý telefon dokáže nahradit běžný telefon, diář, hudební přehrávač a mnoho dalších aplikací. To vše lze nosit v jedné malé krabičce, která se vejde do kapsy.

Automatizace je neskutečný fenomén

Když se na nás František Zimmermann poprvé obrátil jako věrný čtenář, myslela jsem, že jde jen o milou pochvalu a zpětnou vazbu, která vždy potěší a kterých si velmi vážíme. V naší vzájemné komunikaci však byla schovaná také nabídka na pomoc se zpracováním aktuálních témat z naší branže. Poté, co jsem pana Františka vyzpovídala, vyšlo najevo, že má opravdu bohaté zkušenosti nejen v oblasti vývoje, zavádění automatizace a robotizace, ale také s vedením týmů operátorů i vývojových pracovníků. V průběhu roku se s vámi, čtenáři, bude dělit o vlastní zkušenosti formou desetidílného seriálu o různých aspektech zavádění automatizace. Prosím, seznamte se s Františkem Zimmermannem.

Střídavě stejnosměrné názory na elektromobilitu, 8. díl: Jak se vláda ČR staví k e-mobilitě

V minulých dílech našeho seriálu jsme se zabývali dílčími problematickými aspekty předpokládaného úplného přechodu na elektromobilitu. Poukázali jsme kupř. na energetickou i ekologickou náročnost výroby trakčních baterií, na energetickou náročnost hypotetického přechodu na elektromobilitu, na problém energetického mixu, ale i na bezpečnostní rizika a na sociální, ekonomická i politická úskalí takového podniku. V tomto díle přinášíme rozhovor s Mgr. Janem Bezděkovským, pověřencem ministra dopravy pro čistou mobilitu, kterého jsme se na některá z uvedených témat zeptali. Má vůbec smysl v tuzemských podmínkách vést debatu o úplném přechodu na elektromobilitu? Jak se vláda České republiky staví k elektromobilům, jak bude reagovat na nízkou poptávku po tomto typu osobní dopravy a úroveň povědomí o něm? Bude mít fenomén elektromobility dopad i na provoz autoškol? Odpověď na tyto a další otázky nalezne čtenář v následujícím rozhovoru.

Kvalita v automobilovém průmyslu

Co znamená, když se řekne kvalita v automobilovém průmyslu? Proč se na ni tolik dbá zrovna v tomto oboru? To byly otázky, na něž odpovědi zazněly z úst odborníků v rámci webináře Kvalita v automobilovém průmyslu. Ten uspořádala 9. listopadu Česká společnost pro jakost.

Ujíždí nám vlak digitalizace?

Rozhovor s Martinem Peňázem ze společnosti Autodesk, nám dává možnost nahlédnout na současnou digitální transformaci optikou, jejichž rámec a obzory se vytvářely dalece před tím, než nás doba covidová naučila přemýšlet a konat jinak a pružněji, než bylo standardem.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit