Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Výhody rychlovýměnných nástrojových držáků
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Výhody rychlovýměnných nástrojových držáků

Již více než tři desetiletí přinášejí rychlovýměnné nástroje značky Kennametal KM vyšší efektivitu obrobnám. Jak mohou dosvědčit tisíce zákazníků, KM přináší kratší přípravné časy, vyšší flexibilitu, vyšší využití stroje a schopnost vyhovět stále přísnějším požadavkům průmyslu.

Již více než tři desetiletí přinášejí rychlovýměnné nástroje značky Kennametal KM vyšší efektivitu obrobnám. Jak mohou dosvědčit tisíce zákazníků, KM přináší kratší přípravné časy, vyšší flexibilitu, vyšší využití stroje a schopnost vyhovět stále přísnějším požadavkům průmyslu.

Jedním z nich je společnost Anthony Machine Inc. Závod v San Antoniu poskytoval od roku 1946 služby různým průmyslovým odvětvím včetně ropného průmyslu, hornictví, dopravy a výroby elektrické energie. Díky bohatým zkušenostem s přesným obráběním není mnoho toho, co by firma ze San Antonia nedokázala udělat. Avšak poté, co společnost zakoupila dvojici univerzálních CNC soustružnických center NLX 3000/1250 od společnosti DMG Mori – své první soustruhy s poháněnými nástroji v ose Y –, stál tým pracovníků firmy Anthony před výzvou, jak z této investice vytěžit maximum.


Firma Anthony Machine plánuje rozšířit využití systému rychlé výměny nástrojů s držáky KM i na dalších strojích. 

Upínací jednotky TACU s nástrojovými držáky KM zkracují přípravné časy

Mark Davis, senior sales engineer společnosti Kennametal, byl u toho, aby pomohl, stejně jak to činil celé poslední desetiletí. Vysvětlil pracovníkům společnosti Anthony, že nejlepším způsobem, jak redukovat přípravné časy a maximalizovat potenciál nových strojů, je vybavit stroje upínacími jednotkami TACU (Turret Adapted Clamping Units) a rychlovýměnnými nástrojovými držáky KM. „Systém TACU podporuje všechny držáky od KM32 až po KM63,“ říká Davis. „Nabízíme upínací jednotky jak pro pevné, tak pro poháněné nástroje a můžeme jimi vybavit soustruhy od Okumy, Haase, Mazaku, Doosanu a samozřejmě i od DMG Mori – tedy naprostou většinu všech soustruhů od hlavních výrobců obráběcích strojů, kteří stále přicházejí s dalšími novinkami. To umožňuje našim zákazníkům snadno a zároveň efektivně vybavit více než 80 typů CNC soustružnických center rychlým, flexibilním a přesným systémem rychlovýměnných nástrojových držáků.“


Mohsen Saleh a seřizovač CNC strojů Mark Garland diskutují nad obrobkem vyrobeným na jednom z univerzálních soustružnických center DMG Mori NLX 3000.

Výrobní technolog firmy Anthony Machine, Daniel Goller, souhlasí, že rozhodnout se pro nasazení TACU a KM na nových strojích bylo jednoduché. „V minulosti jsme sestavili řadu nástrojů s využitím držáků KM pro hluboké vrtání a další obráběcí operace na našich CNC soustružnických a obráběcích centrech a vybavení od Kennametalu používáme i na několika našich konvenčních revolverových soustruzích, abychom překonali omezení daná dostupným počtem nástrojových pozic,“ uvádí. „V několika případech jsme získali nové zakázky, protože díky KM jsme byli schopni dosáhnout takových tolerancí a jakosti povrchu, jakých konkurence nemohla s konvenčním nástrojovým vybavením dosáhnout.“

Vyšší přesnost i flexibilita

Mohsen Saleh, vedoucí výroby ve firmě Anthony, souhlasí: „Rozdíly jsou pozoruhodné,“ říká. „V porovnání s tradičními upínacími jednotkami s klíny nebo šrouby, které jsou standardem na většině strojů, jsou upínací jednotky TACU vybavené držáky KM rychlejší a přesnější. Běžně dosahujeme tolerance do 0,013 mm a mohu potvrdit, že rozměry dílů se mezi předcházejícím a následujícím upnutí nezmění. Zásobník není přeplněný, všechno se dělá snáze a nedochází k drnčení a odchylkám, jakých jste nezřídka svědkem u běžných nástrojů s válcovými stopkami nebo u držáků vyvrtávacích tyčí se stavěcími šrouby.“

„Zkušenost firmy Anthony s upínacími jednotkami TACU je taková, jakou jsme od KM očekávali,“ poznamenává Davis z Kennametalu. „Vzhledem k šířce základny, jejich přesnosti, a zvláště flexibilitě se rychle stanou de facto průmyslovým standardem v oblasti rychlé výměny nástrojů.“


Rychlost a opakovatelnost dosahovaná rychlovýměnným nástrojovým systémem KM přinesla významné rozdíly oproti standardnímu zpracování.

Přístup orientovaný na služby

Saleh shrnuje nedávný úspěch společnosti Anthony z firemní perspektivy: „Svůj první CNC stroj jsme si koupili v roce 1986,“ říká. „Tehdy jsme používali známou konkurenční značku, ale pak u nás zaklepali technici z Kennametalu. První, co nás zaujalo, byl jejich přístup orientovaný na služby. Byli vždy ochotni přijet a pracovat s námi na aplikacích. To je spolu s kvalitou výrobků důvodem, proč se Kennametal stal naším preferovaným dodavatelem nástrojů. Neustále se potýkáme s konkurencí menších nízkonákladových firem a abychom mohli v tomto prostředí získávat nové zakázky, musíme využívat nejnovější pokročilé technologie v oblasti obráběcích strojů a nástrojů. To je to, co nám přináší náskok, a Kennametal zde hraje významnou roli.“ Firma Anthony Machine používá držáky KM na řadě strojů už léta, ale když bylo potřeba u nových soustruhů od DMG Mori vybavit osu Y systémem rychlé výměny nástrojů, volba byla jasná.

Kennametal

petr.paroulek@kennametal.com

www.kennametal.com

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: