Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Walter píše dějiny průmyslu od roku 1919
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Walter píše dějiny průmyslu od roku 1919

V lednu 2019 uvádí společnost Walter na trh zcela novou generaci fréz Xtra·tec XT. Nová řada výrobků je výsledkem nebývalého nápadu - společnost Walter zcela od základů otočila taktiku optimalizace oproti obvyklému postupu v oblasti použití vyměnitelných břitových destiček. Tím se mění jejich usazení, stabilita a chování při obrábění. Počet zubů lze zvýšit až o 17 procent, což je významným přínosem produktivity pro uživatele. Xtra·tec Xtended Technology (XT) tak pokračuje ve stoleté historii inovací této společnosti.

Společnost založil v roce 1919 inženýr a metalurg Richard Walter. Již v roce 1920 na úřadě přihlásil svůj první patent. Společnost Walter dnes generuje více než 35 % svého obratu prodejem produktů mladších pěti let, čímž se tato společnost řadí k těm, které se proaktivně přizpůsobují dynamickému vývoji trhu. V roce 2019 podnik slaví 100 let svých inženýrských kompetencí a inovací.


Richard Walter předal svou vášeň pro výzkum a svůj smysl pro inovace do DNA svého podniku.

Richard Walter

Když Richard Walter zakládal v Düsseldorfu krátce po konci první světové války svou společnost Metallurgische Gesellschaft Richard Walter und Co., neměl ani v nejmenším za cíl vybudovat celosvětově činný podnik. Walter měl za války špatné zkušenosti s nástroji, které měl k dispozici pro údržbu a opravy lodních motorů a šroubů. Jeho cílem bylo prostřednictvím nových konstrukcí a slitin významně zlepšit odolnost obráběcích nástrojů na kov vůči opotřebení a jejich tepelnou odolnost. I když společnost díky vynálezům Richarda Waltera a jeho nově vyvinutým nástrojům vyplňovala důležité díry na trhu a velmi rychle dosáhla mezi zákazníky úspěchu, on sám sebe vždy vnímal spíše jako vynálezce než jako podnikatele.

100 let výzkumnického ducha a inovační dynamiky

Jedním z nejdůležitějších vynálezů Richarda Waltera byla tvrdokovová slitina karbidu wolframu, kterou si patentoval pod označením Dynit. Oproti procesům běžným v současnosti v oblastech vývoje a inovací Richard Walter pracoval tak, jak si lze představit u klasického vynálezce: sám nebo s pouhými několika asistenty ve vlastní laboratoři ve Starnbergu, daleko od faktického sídla společnosti v Tübingenu. Když v roce 1945 zemřel, měl zapsáno více než 200 vlastních patentů. Richard Walter předal svou vášeň pro výzkum a svůj smysl pro inovace „do DNA“ svého podniku. Během stoleté historie společnosti Walter její zaměstnanci jeho vynálezy nejen dále rozvíjeli, ale vyvíjeli další nové slitiny, nástroje, povlaky a výrobní postupy.

Výsledek švábského puntičkářství: Xtra·tec XT

Inovace jsou dnes většinou výsledkem týmové práce. Na vzniku nové generace fréz Xtra·tec XT se zase jednou podílelo příslovečné puntičkářství: základ nápadu na novou geometrii vyměnitelných břitových destiček a na samotný nástroj pochází od jednoho z vynálezců společnosti Walter. Cílem bylo zvýšit odolnost frézovacích nástrojů a vyměnitelných břitových destiček proti zlomení. Tímto záměrem, který znamenal změnit od základů dosavadní způsob přemýšlení o způsobu řešení, pokračuje v tradici Richarda Waltera i mnoha dalších kreativních mozků, které již sto let činí společnost Walter významnou inovativní organizací.


Walter CZ

eva.prochazkova@walter-tools.com

www.walter-tools.com
 

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: