Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> DMG MORI Czech otevřela v Brně nový showroom

DMG MORI Czech otevřela v Brně nový showroom


02.09.2019

Společnost DMG Mori Czech v úterý 27. srpna slavnostně otevřela svůj nový showroom v Brně, kde představuje nejnovější technologie z oboru obrábění kovů.


Hosty přivítal jednatel společnosti Ing. Jiří Marek, jenž představil dvacetiletou historii české pobočky a její služby. Poté si vzal slovo Christian Thönes, předseda představenstva společnosti DMG Mori, a nastínil nejnovější trendy v oboru. Zmínil, že výroba strojů dnes představuje pouze část pracovní náplně firmy. Stále většího významu totiž nabývá automatizace a digitalizace a doporučil návštěvníkům z řad zákazníků, aby se tímto trendem zabývali, a to i v době, kdy ekonomické vyhlídky jsou nejisté.


Jiří Marek


Christian Thönes


Vzácní hosté

V tomto duchu se ponese i expozice společnosti na EMO 2019, kde bude k vidění méně strojů než dříve, ale zvýšená pozornost bude věnována právě automatizaci a digitalizaci. Ch. Thönes představil i nový zákaznický portál my DMG MORI, který zjednoduší a zpřesní komunikaci v oblasti servisu. Ten bude mít na EMO svou premiéru a od 1. října bude zpřístupněn zákazníkům.


Kaoru Shimazaki


Slavnostní okamžik


A o vteřinku později

Mezi dalšími významnými hosty byli Eduard Muřický, náměstek MP ČR, Bernard Bauer, zástupce Česko-německé obchodní a průmyslové komory, nebo Kaoru Shimazaki, velvyslanec Japonska v ČR, kteří také s představiteli společnosti DMG MORI slavnostně přestřihli pásku a zpřístupnili tak nový showroom zákazníkům.


Prohlídku showroomu zpříjemnilo violoncellové trio.


Pohled z haly


Jedno z pěti desítek standardizovaných automatizačních řešení


Ještě pár pohledů do haly


Nechyběl ani zástupce aditivních technologií.

Jak později na tiskové konferenci zdůraznil pan Jiří Marek, obrábění dnes vypadá úplně jinak než ještě před dvaceti lety, a to by také měly technologie vystavené v showroomu ukázat.


Ugo Ghilardi, CEO pro oblast EMEA, a Jiří Marek na tiskové konferenci

-Mk-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: