Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Firma 4.0 – realita nebo sen

Firma 4.0 – realita nebo sen


25.11.2019

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) v rámci projektu Rok digitálního podnikání 2019 provedla průzkum, v němž zjišťovala, jaké povědomí mají menší podnikatelé o digitálních technologiích a do jaké míry se s digitalizací reálně potýkají.


Podnikatelské subjekty si nejčastěji pojem digitální firma spojují s výpočetní technikou a digitalizací dokumentů. Průzkum ukazuje, že pojmy jsou dojmy a že chybí systematičnost a metodika nejen pro posouzení hloubky digitalizace firmy, ale i jasné definice pro globální srovnání.


K průzku Firma 4.0 - realita nebo sen se na tiskové konferenci vyjadřovali (zleva): Jakub Váňa, manager ČSOB, Evžen Reitschläger, místopředseda představenstva AMSP ČR, Karel Dobeš, předseda představenstva AMSP ČR a Eva Svobodová, členka představenska a generální ředitelka AMSP ČR .

„Z průzkumu vyplívá, že se české firmy o digitalizaci zajímají, o čemž svědčí i fakt, že téměř třetina investuje do vzdělávání svých zaměstnanců v oblasti digitálních dovedností. Čím dál víc firem věří v cloudové služby a jejich bezpečnost,“ k průzkumu dodává Evžen Reitschläger, místopředseda představenstva AMSP ČR. Na druhou stranu z průzkumu vyplívá, že 50 % podniků do digitalizace neinvestuje vůbec. Ukazuje se zde také další problém a tím je, kdo bude v oblasti digitalizace ve firmách zaměstnance vzdělávat?

České firmy hledají cestu, jak se zviditelnit formou online marketingu

Online marketing je zřejmě nejznámější a nejlépe měřitelný nástroj digitální doby. Ovšem pouze za předpokladu, že je používán profesionální marketingový software, který dává přehled o dosažených výsledcích.

Digitalizujte s rozmyslem
Většina firem se domnívá, že by hlavním přínosem digitalizace mělo být zejména zvýšení produktivity práce a snížení administrativy. „Produktivita práce je široký pojem. K jejímu navýšení je nutné jako první krok optimalizovat procesy a jasně definovat rozhraní mezi nimi. Pak jako druhý krok se může digitalizací těchto procesů dostavit kýžený výsledek. Digitalizace chaosu, chaos jen zvětší,“ k tomu říká předseda představenstva AMSP ČR Karel Dobeš.

-EB-
Zpráva byla zpracována s pomocí tiskových podkladů AMSP ČR.

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: