Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Konference Rolling Future oslavila 100 let SKF v ČR

Konference Rolling Future oslavila 100 let SKF v ČR


21.05.2019

Budova pražského CIIRC ČVUT (Českého institutu informatiky robotiky a kybernetiky) hostila dnes konferenci Rolling Future, kterou uspořádala společnost SKF CZ při příležitosti 100. výročí zastoupení SKF v České republice, potažmo Československu. Připomenuto bylo i 100. výročí udělení patentu na soudečková ložiska.


Malá expozice k 100. výročí udělení patentu na soudečková ložiska

Téma konference však patřilo žhavé současnosti, či spíše blízké budoucnosti. Místo konání totiž bylo vybráno zcela záměrně, témata vystoupení i panelových diskusí byla věnována nejaktuálnějším trendům, kterým jsme si zvykli říkat souhrnným pojmem Průmysl 4.0. Konferenci zahájil ředitel společnosti SKF CZ David Poláček, jenž připomněl historické milníky, z kterých vychází i současné směřování společnosti.


Konferenci zahájil David Poláček, ředitel společnosti SKF CZ.


Výtěžek ze vstupného na konferenci byl věnován psychoterpeutickému centru Gaudia, které pomáhá vážně nemocným lidem i jejich příbuzným vyrovnávat se s následky nemoci.

Na pana ředitele navázal v roli hostitele Jaroslav Lískovec, vedoucí Národního centra pro průmysl ČR, který pohovořil o zavádění prvků Průmyslu 4.0 v ČR a úloze pražského testbedu na CIIRC. Hlavní téma o trendech v průmyslu následně přednesl Alrik Danielson, CEO SKF AB, který popsal současná témata z pohledu obyčejného člověka a vysvětlil, co zde může SKF nabídnout, zejména v oblasti monitoringu, vibrační analýzy a prediktivní údržby. Téma shrnul mj. do věty: „Budoucnost je digitální, odpor je marný“ s tím, že možnosti, které tato budoucnost přináší, je potřeba umět využít a nebát se nové technologie a obchodní modely vyzkoušet. Všichni přednášející pak zodpověděli řadu dotazů z publika v rámci následující panelové diskuse.


Alrik Danielson, CEO SKF AB


Přednáška Alrika Danielsona vzbudila velký zájem účastníků konference.


Panelová diskuse na téma Co dělat, aby průmyslovým firmám s digitalizací neujel vlak?

V odpolední části vystoupila Victoria Van Camp, CTO and President, Innovation and Business Development AB SKF s prezentací Data driven business, v níž představila praktické stránky vývoje nových řešení. S konkrétními možnostmi využití vzdálené diagnostiky při zvyšování optimalizace výrobních prostředků v podmínkách našich podniků vystoupil Tomáš Kozelský z ostravského Centra REP SKF CZ. Oba přednášející rovněž vystoupili v panelové diskusi, v níž odpověděli na dotazy k tématu.


Victoria Van Camp, CTO and President, Innovation and Business Development AB SKF


Victoria Van Camp pohovořila o vývoji komponent pro spolehlivý provoz ložisek i o oblasti prediktivní údržby.


Tématem prezentace Tomáše Kozelského byla vzdálená diagnostika ložisek.


Panelová diskuse k tématu vývoje a vzdálené diagnostiky

V závěru bylo představeno několik příkladů z praxe českých firem a možnost využití optických vláken pro diagnostiku ložisek.

Podrobněji se k téatu konference vrátíme v letním vydání MM Průmyslového spektra č. 7_8.


Pohled do expozice v prostorách testbedu

-Mk-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: