Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Studentské projekty pošesté

Studentské projekty pošesté


23.04.2012

Když před se před šesti lety uskutečnil první ročník soutěže Studentské projekty, jistě nikdo z organizátorů, profesorů a konečně ani studentů netušil, s jak zajímavými nápady a pracemi se během let někteří soutěžící pochlubí. Soutěž vyhlásila společnost Špinar Software a základní podmínkou je, že projekty musí studenti navrhnout v programu TurboCAD. Tím jsou dány i tři obory, z nichž se soutěžní práce rekrutují. Nejpočetněji zastoupena bývá oblast nábytku a nábytkového designu, dále je to konstrukce dřevostaveb a také strojírenství. O tom, kdo a v jaké kategorii vyhrál, přineseme ještě podrobné informace. Nyní ale přijměte fotopozvánku do Brna na Mendelovu univerzitu, kde se ve čtvrtek 19. dubna uskutečnil 6. ročník soutěže.

Dopoledne proběhly obhajoby a prezentace studentských prací a následně se porota se věnovala hodnocení a počítání bodů. Ostatní se mezitím mohli podívat do univerzitního arboreta. Prostředí tam sice kvůli probíhajícím rekonstrukčním pracem nebylo všude optimální, ale až to bude hotovo, bude tu moc hezky. Více zamrzelo, že se nepodařilo sehnat slíbeného průvodce, a tak jsme se žádné zajímavosti o zdejších exotických dřevinách nedověděli.

Pro místo, kde proběhlo vyhlášení výsledků, můžeme uvést i přesné zeměpisné souřadnice a nadmořskou výšku. Jak se všichni přítomní zakrátko dověděli, porotu i přítomné novináře nejvíce zaujal projekt dřevěného jízdního kola studenta Miroslava Bureše z České zemědělské univerzity v Praze, který postavil i prototyp a jak sdělil během prezentace, ujel na něm již 100 kilometrů. Na závěr programu si zástupci škol předali putovní valašku, která bude mít pro následující rok svůj domov pod střechou Střední školy nábytkářské a obchodní v Bystřici pod Hostýnem. To neznamená nic jiného, než že sedmý ročník soutěže se uskuteční právě tam.

Soutěž tradičně probíhá v tvůrčí a přátelské atmosféře. Příležitostí k předávání zkušeností i zábavě je večerní společenský program. Studenti jej měli v Brně, zatímco organizátoři a pedagogové zamířili na půvabný zámek ve Křtinách. Na cestu sice vydatně zapršelo, ale duha byla krásná...

Příští setkání (nejen) nad soutěžními pracemi je v plánu opět za rok.

-Mk-

 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: