Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Hospodárné broušení velkých konstrukčních dílů s µm přesností

Hospodárné broušení velkých konstrukčních dílů s µm přesností


25.06.2019

Brusky s dvojitými sloupky výrobce brusek Okamoto jsou ideální pro přesné a ekonomické broušení velkých dílů o šířce větší než 800 mm s µm přesností. Jedním z příkladů je řada ACC CHNC, která je k dispozici ve třech variantách modelu a optimálně splňuje přísné požadavky, například při broušení vodících pásů, jakož i při broušení ploch a profilů.

Aby bylo možné brousit s vysokou přesností i velké plochy, je při obrábění XL-dílů velká pozornost věnována stabilitě systému. Proti mechanickým vibracím a kmitání Okamoto u svých koncepcí zařízení používá vysoce přesná, ručně škrábaná speciálně potažená klouzavá vedení V, dále pak lineární vedení válců pro různé osy. Tyto jsou garantem velmi dobrých lehkochodných vlastností a lehkochodných postupů činností i při nejvyšším zatížení. Rovnoměrným rozdělením brusných sil je dosahováno velké stability celého brusného procesu.


ACC CHNC je v sortimentu výrobků zařazena mezi nástroje a zařízení pro průmyslovou výrobu malých sérií.

S brusnou drahou od 2 000 mm do 4 000 mm v podélné ose a příčnou drahou od 1 050 mm do 2 050 mm – podle typu stroje série 1000, 1500  2000 – je ACC CHNC vhodná mimo jiné pro výrobu nástrojů a zařízení a v průmyslové malosériové produkci.

Intuitivní ovládání řízení komunikačním softwarem zjednodušuje použití.

Díky řadě dalších možností, jako jsou elektro (permanentní) magnetická upínací deska, papírový pásový filtr s chladicím zařízením a převráceným orovnávacím nástrojem, který je instalovaný na hlavě vřetene, lze optimálně přizpůsobit stroj konkrétním výrobním podmínkám výrobce konstrukčních dílů. To mu poskytuje plánovatelnou jistotu produkce.

-EB-                                                                                       
 Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie
Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: